Pašvaldību vēlēšanas: Sākas liela rosība iecirkņos novados un pilsētās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmdien sāksies iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās. To izmantot aicināti iedzīvotāji, kuriem vēlēšanu dienā nebūs iespējas nobalsot, vai vēlētāji, kuri būs gatavi izmantot iespēju novēlēt iepriekš, kad ierasts vēlēšanu iecirkņos ir mazāka drūzmēšanās. Pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās iedzīvotājiem nebūs jāvēlē kādā konkrētā vēlēšanu iecirknī, bet to varēs izdarīt jebkurā no iecirkņiem savas jaunizveidotās pašvaldības robežās.

Pašvaldību vēlēšanas jau pavisam drīz, nākamajā sestdienā –  5. jūnijā. Taču liela rosība Latvijas vēlēšanu iecirkņos novados un pilsētās sākās jau šodien. Tādēļ, ka atšķirībā no citiem gadiem  iepriekšējā balsošana sāksies jau nākamajā pirmdienā, 31. maijā.

"Šodien mums ir jāsakārto telpas, jāsamēra šie divi metri. Jāsaprot, cik daudzi cilvēku drīkst nākt iekšā. Sakārtojam galdus, sakārtojam kabīnes. Saliekam vēlēšanu biļetenus jau laikus. Sazīmogojam aploksnes," klāstīja Ķekavas novada 974. vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Ieva Brikmane.

Iepriekšējā balsošanā pirmdien, 31. maijā, vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst. 16 līdz plkst. 20. Nobalsot iepriekš varēs arī ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9 līdz plkst. 16, un piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13 līdz plkst. 20. Vēlēšanu dienā iecirkņi strādās no plkst. 7 rītā līdz plkst. 20 vakarā.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes reģistrs. Tas nozīmē, ka pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās vēlētājs nebūs piesaistīts vienam konkrētam iecirknim, bet gan drīkstēs balsot ikvienā no tiem – savas jaunizveidotās pašvaldības robežās.

"Vēlētāji šajās pašvaldību vēlēšanās drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī savā vēlēšanu apgabalā. Tās iespējas paplašinās, nevis sašaurinās.

Vēlēšanu iecirknis, kur jūs varat balsot, ir tas, kur jūs vienmēr esat balsojis. Savukārt, ja tagad ir ērtāk, piemēram, kaut kur citur vēlēšanu dienā šajā apgabalā būt, tad var arī izmantot šo iespēju," teica Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Covid-19 dēļ, dodoties uz vēlēšanām, līdzi jāņem sejas aizsargmaska, sava pildspalva, jāievēro divu metru attālums no citiem, jādezinficē rokas. Vēlēšanu iecirkņos vienlaikus ielaidīs ierobežotu vēlētāju skaitu atkarībā no telpas platības.

"Var gadīties, ja jūs balsojat pašvaldības populārākajā kādā iecirknī un tajās stundās, kad lielākajai daļai vēlētāju ir ērti, tad varētu būt pie vēlēšanu iecirkņa jāuzgaida. Šeit arī mēs lūgsim ievērot divu metru distanci, un, lai gan šī rinda būs veidota ārā, ir ieteikums lietot sejas masku," sacīja CVK vadītāja.

Tāpēc aicinājums šādā gadījumā izvēlēties kādu citu, mazāk zināmu vēlēšanu iecirkni vai balsot no paša rīta vai vakarā. Epidemioloģiskās drošības prasības – divu metru distance, dezinfekcija un aizsargmaskas lietošana – būs jāievēro arī vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļiem un darbiniekiem.

Šonakt noslēgusies arī pieteikšanās vēlēšanu apgabala maiņai. Bērziņa stāstīja, ka pēdējie statistikas dati vēl nav apkopoti, bet pēdējā mēneša aktivitāte nav bijusi ļoti augsta. Šo iespēju izvēlējušies nedaudz virs 600 vēlētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti