CVK: Likums neļauj ieslodzījumā Rīgā esošajam Lembergam balsot Ventspils vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašvaldības vēlēšanu likums nedod iespēju Rīgas Centrālcietumā esošajam no Ventspils mēra pienākumu izpildīšanas atstādinātajam Aivaram Lembergam piedalīties vēlēšanās, jo balsošana vēlētāja atrašanās vietā notiek tikai tad, ja vēlētājs atrodas tajā vēlēšanu apgabalā, kurā reģistrēts.

Tā Centrālā vēlēšanu komisija secinājusi, izskatot Lemberga advokātes iesniegumu.

Pirms vairākiem gadiem CVK rosinājusi likumā paredzēt iespēju šādās situācijās balsot pa pastu, taču Saeima to neatbalstīja.

Līdzīgs risinājums būtu nepieciešams, lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās varētu arī, piemēram, slimnīcā ārpus sava vēlēšanu apgabala nonākušie, norāda Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa.

“Tehniski šobrīd likumā nav tādu balsošanas veidu, ko mēs varētu izmantot, neapdraudot vēlēšanu rezultātu, lai šīs tiesības apmierinātu. Saeimai būtu jāatrod risinājums, kā šajos gadījumos vēlētājs var nobalsot, taču to nevar izdarīt šajā īsajā laikā līdz vēlēšanām. Ja likums dod tiesības nobalsot aizdomās turētājām, tiesājamām personām, tad ir jābūt arī mehānismam, kā to var izdarīt, ja neatrodas savā vēlēšanu apgabalā. Tas ir apstāklis, ko šāds vēlētājs neizvēlas pats,” skaidroja Bērziņa.

KONTEKSTS:

CVK bija jāvērtē, vai Rīgas Centrālcietumā esošais Lembergs varēs nobalsot 5. jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, jo ar šādu iesniegumu CVK vērsusies Lemberga pārstāve advokāte Inese Nikuļceva.  

Pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instances tiesa pirmdien, 22. februārī, pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā , 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju. Tostarp tiesa nolēma konfiscēt arī Lembergam piederošo nekustamo īpašumu Puzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti