Dzīve & stils / Ceļošana
Cīņā pret vēzi kāps Monblānā

Astoņi esošie un bijušie onkoloģiskie pacienti 29.jūlijā dosies ekspedīcijā uz Alpiem, lai cīņā pret vēzi kāptu Eiropas Savienības augstākajā virsotnē. Kalnu grupu vadīs alpīnisma instruktori Kristaps un Kristīne Liepiņi.

Livonijas kulinārajā ceļā - jauns maršruts «TasteHanseatica»

Pēdējā laikā īpaši aktuāls Eiropā kļuvis gastronomiskais tūrisms, un ēdiena baudīšana šobrīd ir teju katra Eiropas tūrista ceļojuma dienaskārtībā. Tāpēc Vidzemē izlemts attīstīt jaunu, uz vietējo kulināro mantojumu balstītu tūrisma maršrutu - “TasteHanseatica”. Maršruts tiks veidots „Interreg Estonia-Latvia” programmas projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana (Livonijas kulinārais ceļš)" ietvaros, kura īstenošanu Latvijā sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” uzsācis Vidzemes plānošanas reģions.

«airBaltic» reisā sesks saplosa jūrascūciņu

Atgriežoties vasaras brīvlaiku pavadīt Latvijā, Romā mītošajai Bērtuļu ģimenei lielus pārdzīvojumus sagādāja „airBaltic” reisa noslēgums.  Viņu bagāžā nodoto mājdzīvnieku pēc stundu ilgas meklēšanas Rīgā atnesta asiņainu un mirušu. „airBaltic” sācis izmeklēšanu par notikušo un apgalvo, ka visa uzņēmuma vēsturē šī ir pirmā reize, kad mājdzīvnieks mirst lidojuma laikā. Un, tā kā jūrascūciņu saplosīja no būra izbēdzis sesks jeb fretka, aviokompānija pieņēmusi lēmumu turpmāk seskus pasažieru reisos vairs nepārvadāt, tos pārvadās ar kravas reisiem.

Latvieši ar kajakiem dodas apkārt Sāremā salai

No Ainažu Ziemeļu mola, apkārt Sāremā salai līdz Kolkas ragam astoņās dienās - šādā avantūrā šorīt devās pieci pieredzējuši laivotāji. Braucienā viņi izmanto jūras smailītes, aprīkotas ar nepieciešamo ekipējumu. Viņi ir apņēmības pilni veikt vairāk nekā 400 kilometru garo distanci un tas ir liels izaicinājums.

Japāņu tūristi Latvijā sēņo, iet pirtī un sien sieru

Pētījumā par Japānas tūristu interesēm, ceļojot uz Latviju un Baltijas valstīm, noskaidrots, ka japāņu tūristus Latvijā interesē mūsu kultūrā raksturīgas aktivitātes, kas Japānā nav ierastas. Tūristi labprāt, sien Jāņu sieru, sēņo un dara daudz citas latviskas lietas.

Tūristi saulgriežu laikā bauda pusnakts sauli Islandē

Klintis, ledāji, vulkāni, ūdenskritumi, un tas viss izbaudāms gaišā dienā, kas nekad nebeidzas – Islande ir zeme, kur satiekas ledus un uguns, ūdens un akmens. Tuvojas saulgrieži, un Islande gatavojas jaunai veiksmīgai tūrisma sezonai.

Pāvilostā kavējas pludmales labiekārtošana; atpūtniekiem jārēķinās ar neērtībām

Jau drīz sagaidāms, ka baudīt mazpilsētas mieru jūras krastā Pāvilostā  ieradīsies vietējie un ārvalstu tūristi.  Šajā sezonā gan nāksies samierināties ar zināmām neērtībām, ko radīs  būvniecības darbi  dažādos objektos, tai skaitā arī pludmales zonā, kur aizkavējušies labiekārtošanas darbi.  Tūrisma jomas speciālisti cer, ka tas būtiski neietekmēs atpūtniekus.

Ziedoņa muzejs aicina doties Leišmalītes gājienos
Ziedoņa muzejs, fonda “1836” iniciatīvas “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” ietvaros, jau otro gadu rīko gājienus gar Leišmalīti, kur pirms daudziem gadiem devies arī Imants Ziedonis ar dēlu Rimantu.
Īpašā tūrisma akcijā aicina iepazīt Latvijas un Lietuvas pierobežu

Uzsākot jauno tūrisma sezonu, Bauskā atklāta vēl nebijusi ceļošanas akcija ''Iepazīsti kaimiņus Zemgalē'', kuras laikā ceļotāji no Latvijas un Lietuvas aicināti paviesoties dažādos tūrisma objektos un pasākumos abās pusēs robežai. Pagājušajā gadā Bauskas pierobežā tūristu skaits pieaudzis par 20 000, turpretim Lietuvas pierobežā samazinājies.

Pirmo reizi Kuldīgā tūrisma maršrutu veido sadarbībā ar uzņēmēju

Vēlējāmies izdarīt visu pēc iespējas rūpīgāk, ar bagātu informācijas klāstu, saka Kuldīgas tehnikuma tūrisma pakalpojumu programmas pirmā kursa studenti,  kuri veidoja tūrisma maršrutus un bukletus pēc konkrēta uzņēmēja – šajā gadījumā Artura Cimoškas - pasūtījuma. Šī bija pirmā reize Kuldīgas tehnikumā, kad mācību materiāls tapa tik ciešā sadarbībā ar uzņēmēju.

Par Cēsu pilsētas stāstnieku tagad var kļūt ikviens

Par savas pilsētas stāstnieku vai gidu Cēsīs nu var kļūt ikviens pilsētas iedzīvotājs. Šim nolūkam pilsētā tiek organizēts īpašs lekciju cikls “Izzini Cēsis”, kurā iespējams padziļināt zināšanas par mazpilsētas kultūras un dabas mantojumu.

Eiropas apceļotājus arvien vairāk interesē mazās Hanzas pilsētas

Potenciālajiem tūristiem no Vācijas ir patiesa interese par mazajām Hanzas pilsētām un to tūrisma piedāvājumu. Par to varēja pārliecināties nesen notikušajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” Vācijas pilsētā Hamburgā, kur mazās Hanzas pilsētas no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas apvienojās kopējā stendā HANSA projekta ietvaros, lai popularizētu savu tūrisma piedāvājumu.

Jaunākie
Interesanti