Dzīve & stils / Ceļošana
Zilupes novads rīko tūrismu akciju visas vasaras garumā
Šogad pirmo reizi Zilupes novadā notiks tūrisma akcija “Apceļo, izkraukšķini, izčabini Zilupes novadu”. Tās laikā tūristiem par samazinātām cenām un bez iepriekšējās pieteikšanās noteiktās dienās būs iespēja apmeklēt dažādas saimniecības, amatnieku darbnīcas, apskatīt neskarto pierobežas novada biotopu un uzzināt šī novada vēsturi.
Radošās darbības nedēļa «radi! 2019» aktualizēs mazpilsētu tūrisma attīstību
Šogad Radošās darbības nedēļa “radi!2019” tiks veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai. Tās laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies īpašās Radošās tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.  
Konkursam «Liepājas vēstneši» pieteikušies 84 iedzīvotāji
Šonedēļ notika atlases kārta konkursam “Liepājas vēstneši”, kas paredz atrast liepājniekus, kuri spētu tūrisma sezonā pilsētas viesus iepazīstināt ar labākajām atpūtas un izklaides iespējām. Akcijai pieteicās 84 liepājnieki, un līdz nākamās nedēļas beigām žūrijas komisija pieņems gala lēmumu, kuri tad kļūs par pilsētas vēstnešiem.  
Jūrtaka gājējiem, savs alus un kafijas grauzdētava. Kurzemē plaukst tūrisms
Garā un siltā vasara ir labvēlīgi ietekmējusi aizvadīto tūrisma sezonu Kurzemē, kur pieaudzis ceļotāju skaits. Uzņēmēji arvien vairāk orientējas uz maksātspējīgiem apmeklētājiem un ārvalstu tūristiem, tāpēc naktsmītnēs cenas nebūt nav zemas. Kurzemi apmeklē tūristi no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un arvien biežāk no eksotiskākām un tālākām zemēm. Izvērtējot 2018. gadu, veiksmīgi ir īstenojusies industriālā mantojuma tūrisma popularizēšana. Vienā nedēļas nogalē bākas apmeklējuši ap 15 tūkstošiem cilvēku. Kurzemē atvērtas jaunas viesnīcas, kafejnīcas, attīstās piedāvājumi lauku teritorijās. 
Durbes pilī tūrisma ziemas sezonu sāk ar «Kāpostu svētkiem»
Tūristu skaits novadu muzejos pieaug, taču lielākoties tie uz novadiem dodas vasaras sezonā. Lai ieinteresētu vismaz vietējos apmeklētājus arī ziemā neaizmirst ceļu uz vēstures liecību krātuvēm, Tukuma novadā tiek organizētas speciālas muzeja programmas. Durbes pilī ziemas sezona iesākās ar ''Kāpostu svētkiem''.
Jaunieši 18 gadu vecumā var pieteikties bezmaksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu
Ikvienam 18 gadus vecam jaunietim ir iespēja piedalīties Eiropas Parlamenta iniciatīvā „Discovery EU”. Iniciatīva paredz, ka jaunieši var atbildēt uz viktorīnas jautājumiem un pretendēt uz bez maksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu. Biļešu ieguvēji varēs izvēlēties ceļojuma garumu no divām līdz 30 dienām un apceļot vēlamās Eiropas Savienības valstis. 
Jaunieši vēlas attīstīt tūrismu Daugavas krastos
Daugava un tās baseins varētu būt viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, ja vien upes krasti visur būtu sakopti un būtu izveidota tūrisma infrastruktūra. Par to pārliecināti ir Daugavas krastos dzīvojošie jaunieši, kuri piedalījās vienā no astoņām konferencēm par Daugavas baseina ilgtspējīgu ekonomisko attīstību.
Aizputes ūdenstornis pēc pārbūves kļuvis par pieprasītu tūrisma objektu
Aizputes ūdenstornis ir viens no industriālā mantojuma objektiem, kas pēc pamatīgas pārbūves kopš vasaras kļuvis par pieprasītu tūrisma objektu. Panorāmas skata vērošanu no 21 metra augstuma tagad papildina 3D modeļi, kas iepazīstina ar torņa darbības principiem ūdenssaimniecības sistēmā. Jaunā tūrisma objekta labiekārtošana un aprīkošana ar tehnoloģijām turpināsies arī nākamgad.
Dīķa sakopšana un dinozauru laika liecinieku šovs - meklē Kazdangas pils nākotnes vīziju
Kazdangas pils kompleksa saglabāšana un vides izglītības centra izveide ir divi lielākie izaicinājumi Aizputes novada pašvaldībai. Šajā procesā tiek iesaistīti gan vietējie tūrisma un pils muzeja speciālisti, gan dažādu jomu eksperti. Viens no uzdevumiem ir spēt saglabāt vēsturisko mantojumu, dabas vērtības, apkārtnē esošos dīķus, tos prasmīgi sabalansējot ar mūsdienu vajadzībām un tūrisma piedāvājumu.
Pēc rekonstrukcijas atkal pieejams viens no augstākajiem Latvijas skatu torņiem
Izbaudīt rudenīgo un lapu krāspilno Latvijas dabas ainavu var doties ne tikai uz Siguldu, saka "Latvijas Valsts meži" darbinieki, kuri nupat atjaunojuši un apmeklētājiem pieejamu darījuši Krāslavas Priedaines skatu torni. Tornis paver iespēju baudīt Daugavas senlejas dabas ainavas un Krāslavas pilsētas skatu. 
Nēģu dienā Salacgrīvā atver fotogrāfiju grāmatu «Kur Salaca tiekas ar jūru»  
Sestdien jau tradicionāli Salacgrīvā notika Nēģu dienas aktivitātes, godinot zvejniekus, kuri nēģu zveju aizsāka pirms vairāk nekā 100 gadiem un tos, kuri šo amatu prot šodien. Kā pierādījums tam, ka zveja un jūra ir neatņemamas Salacgrīvas sastāvdaļas kalpo arī sestdien atvērtā vēsturisko fotogrāfiju grāmata “Kur Salaca tiekas ar jūru”.  
Nelielu Šveices ciematu pārveidos par viesnīcu
Nelielais Korippo ciemats Šveices Alpos tuvākajā laikā tiks pārveidots par viesnīcu. Projekta īstenotāji šādā veidā cer “atdzīvināt” iedzīvotāju pamesto vietu. 
Meža ekspedīcijā Rēzeknes novadā piesakās piecreiz vairāk skolu nekā pērn
Jau otro gadu visā valstī norisinās "Latvijas Valsts mežu" organizētās meža ekspedīcijas. Šogad piedalīties izzinošā meža pārgājienā vēlmi izteica 43 Latgales reģiona skolas, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn. Divu dienu laikā Rēzeknes novada Taudejāņu mežā izveidoto meža ekspedīcijas maršrutu jau ir izgājuši vairāk nekā 200 skolēnu no 16 mācību iestādēm. 
Vaļasprieki
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt