Dzīve & stils / Ceļošana
Iepazīsti Indonēzijas lielāko salu – dzīve vulkāna pakājē un civilizācijas neskarta tauta!
Lai gūtu ieskatu dzīvē vulkāna pakājē un satiktu civilizācijas neskartas tautas pārstāvjus, aktieris Andris Bulis, mūziķis Kārlis Kazāks, komponists Jānis Strapcāns un “1000 jūdžu” ekspedīcijas komanda 2015. gadā devās uz Indonēzijas lielāko salu Sumatru. Kamēr ceļot realitātē ir teju neiespējami, dodies piedzīvojumos no mājām kopā ar viņiem!
Tokijā sakuras uzziedējušas agrāk
Japānas galvaspilsētā Tokijā un tās apkaimē uzziedējušas sakuras. Ķiršu ziedēšana iedzīvotajiem ir  ļoti gaidīti svētki uzlecošās saules zemē, jo liecina par pavasara tuvošanos.
Ar laivu pa Dienvidsusēju – Sēlijas varenāko upi. Maršruti un ieteikumi
114 km garā Dienvidsusēja (saukta arī par Susēju, Lielo Susēju) ir Sēlijas lielākā upe, kas dzimst Dobes un Lāčupītes satekā. Tā līku ločiem tek gar Latvijas–Lietuvas pierobežu, līdz ieplūst Mēmelē. Gluži kā pati Sēlija, arī Dienvidsusēja ir rūpīgi glabāts noslēpums, kas atklājas vien kārtīgam piedzīvojumu meklētājam.
Apceļo Ķīnu no mājām – iepazīsti ķīniešu kapusvētkus un filmas «Avatars» iedvesmas vietu!
Tā kā vairāk nekā gadu ceļošana ir kļuvusi par sarežģītu un ekskluzīvu aktivitāti, vienīgā iespēja ir ceļot no mājām dažādu piedzīvojumu ekspedīciju arhīvos. Piedāvājam apceļot Ķīnas dienvidu provinces kopā ar raidījuma "1000 jūdzes" ekspedīcijas komandu, kas turp devās 2014. gadā. Pilsētvide, lauku ciemati, dabas parki, kā arī iepazīšanās ar ķīniešu tradīciju un dzīves īpatnībām, sniedz ieskatu no Eiropas tik atšķirīgajā ķīniešu kultūrā mūsdienās.
Ko apskatīt, laivojot Bārtas rimtos ūdeņus? Maršruti un ieteikumi
103 km garā Bārtas upe piedzimst Žemaitijas augstienē Lietuvā, un tieši leišu zemē tā noskrien sava tecējuma garāko daļu – 60 km. Izlīkumojot cauri lepnajām kurzemniecēm Bārtai un Nīcai, kur meitas staigā ar augstu paceltām un zīļotu vainagu rotātām galvām, upe laiski ieplūst Liepājas ezerā. Bārta ir visai mierīga, bet jaukiem līkumiem bagāta upe, kas aicināt aicina uz atpūtu tās ūdeņos.
Upes atkal vaļā! Kā laivot pa līkumaino mieramiku Rūju?
Rūjas upe, tecēdama līkumu līkumiem 85 km garumā, savieno divus ezerus – Ruhijerva ezeru Igaunijā un mūsu pašu leģendām apvīto Burtnieku. Tā ir nesteidzīga, bet pārsteigumiem bagāta upe, kas piemērota arī tiem, kuri līdz šim ar laivošanu bijuši uz ''jūs''. Sāc locīt telti un smērēt sviestmaizes, liec airus padusē – aidā, uz Rūju!
Kašmirā atver pirmo iglu kafejnīcu
Kašmirā par tūristu iecienītu atrakciju kļuvusi no sniega uzbūvēta iglu kafejnīca. Ledainajā būvē, sēžot uz aitādām, viesi var baudīt tradicionālos karstos dzērienus.
Krievijā tūristiem piedāvā āra peldes mīnus 50 grādos
Krievijas pilsētā Oimjakonā tūristiem tiek piedāvātas āra peldes arī mīnus 50 grādos pēc Celsija skalas. Apdzīvotā vieta Sahas Republikā jau iepriekš ieguvusi popularitāti kā aukstākā vieta uz mūsu planētas.
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt virtuālās tūrēs
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt bezmaksas tiešsaistes virtuālās tūrēs, informēja Gaujas nacionālā  parka  tūrisma biedrība "Enter Gauja". Gan  Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu interesenti var iepazīt Gaujas nacionālo parku attālināti “Facebook Live” pasākumā, baudot elpu aizraujošus skatus un iepazīstot vietējo kultūru.
Mežtaka atzīta par gada jauno tūrisma objektu LIAA konkursā
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā "Jaunais tūrisma produkts 2020" pirmo vietu ieguvis garās distances pārgājienu maršruts ''Mežtaka'', informēja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Māra Sproģe.
Kurzemē četras dabas takas pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos
Kurzemē attīsta dabas takas, kas tagad ir pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos. Nozīmīgs darbs šogad paveikts Kazdangā, Alsungā un Kalētos, kur attīstītas četras dažādas  takas. Projektus ar sadarbības partneriem un apvienību „Aperions” īsteno Kurzemes plānošanas reģions. Darbus plānots turpināt līdz nākamā gada jūlijam.
Valmierietis ar auto 8 dienās apbrauc apkārt Latvijas robežai
Valmierietis Mārcis Bogdanovs savā dzimšanas dienā oktobra beigās nolēma sev uzdāvināt ceļojumu gar Latvijas robežu, redzēto arī fiksēt dienasgrāmatā, kā arī foto un videostāstos, lai tādējādi mudinātu arī citus šajā laikā, kad tālāki ceļojumi nebūtu prāta darbs, dodies apskatīt mazāk zināmas vietas tepat Latvijā. Mārcis paņēma ģitāru, sēdās auto un astoņās dienās veica ceļojumu apkārt Latvijas robežai.
Ķemeru Nacionālajā parkā varēs piedalīties pārgājienā, laivu braucienā un talkā
Sestdien, 3. oktobrī, notiks Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāja diena, kuras laikā ikvienam būs iespēja piedalīties laivu braucienā un dažādos pārgājienos, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Aiga Priede. Tāpat pasākumā būs vēl nebijusi aktivitāte – Zaļā sporta zāle jeb talka fizioterapeita pavadībā.
Raidījuma «TE!» grābeklītis turpmāk būs arī digitāls
No 25. septembra Latvijas raidījuma “TE!” simbols – grābeklītis – būs arī digitāls, un turpmāk to ikviens Latvijas apceļotājs varēs meklēt ar savām viedierīcēm mobilajā lietotnē “TE meklē”, informēja raidījuma pārstāve Eva Šķēle.
Ķemeru Nacionālajā parkā pirmo reizi varēs apskatīt atjaunoto Zaļo purvu
Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienā 3. oktobrī būs iespēja doties pārgājienā uz līdz šim salīdzinoši maz zināmu un grūti pieejamu teritoriju – Zaļo purvu, kur 2019. gada beigās noslēdzās vērienīgi augstā purva atjaunošanas darbi, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciāliste Aiga Priede.  
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd