Dzīve & stils / Ceļošana
Ieteikumi stopotājiem un «couchsurfing» mājvietu izmantotājiem

Ceļojuma laikā par drošību īpaši jārūpējas, ja izmanto autostopus vai izvēlas palikt nakšņot pie nepazīstamiem cilvēkiem. Šādas mājvietas var atrast, piemēram, ar interneta vietnes „Couchsurfing” starpniecību. Šāda ceļošana padara izdevumus zemākus, taču palielina iespēju iekļūt nepatīkamā situācijā. Lai gan Valsts policijā reti vēršas cilvēki par atgadījumiem, kas saistīti, piemēram, ar stopošanu, gan policija, gan ceļotāji aicina citus būt uzmanīgiem.

Riodežaneiro ūdensceļi aizvien piesārņoti

Arī neilgi pirms olimpisko spēļu atklāšanas Riodežaneiro ūdensceļi ir tikpat piesārņoti, kā to jau pirms gada atklāja neatkarīgs aģentūras "Associated Press" pētījums. 

Redzēt Rio spēles klātienē - vismaz pusotrs tūkstotis eiro vistaupīgākajiem

Piektdien sāksies 31. vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro. Spēles skatīties un savus sportistus atbalstīt brauks līdzjutēji no visas pasaules. Lēšot, kādas būs Latvijas līdzjutēju ceļojuma aptuvenās izmaksas, pieņēmu, ka brauciens būs uz 10 dienām, no 4. līdz 13. augustam ar nakšņošanu vienas zvaigznes viesnīcā atsevišķā numuriņā, tiks apmeklēta atklāšanas ceremonija un pēc iespējas vairāk sacensību, kurās piedalās Latvijas sportisti.

23 dienu garā velobraucienā ap Latviju noskaidros, kā dzīvo pierobežā

23 dienu garumā ar velosipēdu apceļot Latvijas pierobežu vairāk nekā 1500 kilometru garumā, iepazīt vietējos iedzīvotājus, viņu ikdienas dzīvi un par ceļojumu veidot arī dokumentālo filmu un rast atbildi uz jautājumu “Ko mūsdienās nozīmē būt latvietim?”. To apņēmusies četru jauniešu komanda projektā „On The Border”.

Līdz ar laivotāju skaita pieaugumu arī upju krasti vairāk piesārņoti

Arvien attīstoties ūdenstūrismam Latvijas upēs, cilvēkus aicina rūpēties arī par savu atkritumu nogādāšanu konteineros laivu piestātnēs. Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki secina, ka laivotāju ik gadu ir arvien vairāk un arī krastu piesārņojums palielinās. Gaujas nacionālā parka teritorijā ir 18 labiekārtotas ūdenstūrisma piestātnes, bet bieži ļaudis piestāj upju krastos arī vietās, kas nav oficiālās atpūtas vietas un mēdz aiz sevis atstāt pārtikas iepakojumus. Tūrisma ekspertu ieskatā infrastruktūra lielākoties ir pietiekama upju krastos, jāmaina ir cilvēku domāšana.

Pārgājienā pa topošo tūrisma maršrutu Latgalē smeļas spēku turpmākam darbam

"Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" ir topošais vairāk nekā 1836 kilometrus garš tūrisma maršruts, kura iniciatori ir fondu “1836” un "Viegli" pārstāvji, kas sākuši maršruta izpētes pārgājienus. Līdz šim projekta komanda Latgalē viesojusies divas reizes un pavisam nesen karstajā svelmē aplūkoja pierobežas reģionu Viļakas novadā, mērojot ceļu no Žīguriem līdz Upītei.

Karšu sēriju papildina «Dabas taku ceļvedis»

"Dabas taku ceļvedis" ir jauns, pirmo reizi izveidots Latvijas labāko dabas taku apkopojums, kas veidots kā jauna sadaļa atjaunotajai tūrisma karšu sērijai "Ar karti dabā", informēja izdevējs SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta".

Jaunākie
Interesanti