Dzīve & stils / Ceļošana
Varavīksnes kalns Peru silda vietējo ekonomiku
Tuvojas vasara – atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Daudzi no mums šo laiku izmanto, lai dotos jaunu un neredzētu vietu apceļošanā, arī uz otru pasaules malu. Viena no vietām, kura gūst arvien lielāku popularitāti, ir Varavīksnes kalns Peru. Tūristu pieplūdums silda nomaļā reģiona ekonomiku, taču vietējie iedzīvotāji un vides eksperti baidās, ka tūristu uzmanība kalnam un ainavai var tikai kaitēt.
Sēlijas novadi veidos kopīgus tūrisma maršrutus
Pēdējos gados tūristu skaits Latvijā pieaug, tomēr galvenokārt, īpaši ārzemju viesi, apmeklē vien Rīgai tuvākos un populārākos tūrisma objektus. Lai tūristi vēlētos apskatīt arī interesantākās vietas Sēlijas mazajos ciemos, sākta kopīga maršruta “Sēlijas salas” izveide. Tajā savas unikālās vērtības apvienos 17 ciemi no septiņiem novadiem.
Ziemeļlatgalē tūrismu popularizē arī ziemā
Ziemas festivālā Balvu, Viļakas, Kārsavas, Rugāju un Baltinavas novadā bez maksas iespējams apmeklēt tūrisma objektus. Trīs gadu laikā piedāvājums un pieprasījums kļuvis plašāks. Šogad interesenti divu dienu laikā ciemojās gandrīz 20 dažādās saimniecībās, muzejos un dabas objektos.
Okeāna saviļņotais Kārlis ar draudzeni sāk ceļojumu uz Austrāliju
Piedzīvojumu meklētājs Kārlis Bardelis uzsācis nākamo posmu savā pasaules apceļošanas projektā “Bored of Borders”. Šoreiz viņš kopā ar savu draudzeni Lindu Zuzi nolēmis doties uz Austrāliju no Brazīlijas, Dienvidamerikas kontinentu šķērsojot ar tandēma divriteni, savukārt Kluso okeānu pārairējot laivā. Dzimtenē plānots atgriezties nākamā gada nogalē.
LTV būs skatāma filma par latviešu ceļojumu pāri okeānam
Latvijas Televīzija 4.janvārī plkst. 21.15 demonstrēs dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie” par diviem latviešiem, kuri kļuva par pirmo komandu pasaulē, kas airu laivā bez motora, burām vai pavadošā kutera šķērsoja Dienvidatlantijas okeānu.
Islandē piedāvā pārnakšņot caurspīdīgā viesnīcā meža vidū
Islandes tūrisma industrijas pārstāvji domā par jauniem un aizraujošiem veidiem, kā piesaistīt ārzemniekus. Viens no pēdējiem piedāvājumiem aizrautīgajiem ceļotājiem ir caurspīdīgas burbuļu formas viesnīcas meža vidū, kas paver skatu uz sniegainajām ainavām un arī iespēju novērot ziemeļblāzmu.
Ventspilī piestājuši divi Eiropas apceļotāji žonglētāji

Ir labi, ja darbs ir tikpat aizraujošs kā vaļasprieks, bet ir arī cilvēki, kas hobiju izvēlas pārvērst par dzīvesveidu. Ventspilī pašlaik sastopami divi 25 gadus veci jaunieši, kuri šogad īstenojuši savu sapni par Eiropas apceļošanu pēc pašu izraudzīta maršruta. Latvijā kļūst arvien aukstāks, un tagad nākamais ceļotāju mērķis ir Grieķija.

Paši eiropieši visvairāk ceļo tieši pa Eiropu – skaitļi un fakti

Eiropas tūrisma lielo potenciālu veido paši eiropieši. Tikai 10% no nakšņojumiem Eiropas tūrisma mītnēs nodrošināja ceļotāji, kuri Eiropā ieradās no citiem kontinentiem. Turklāt vēl aktīvāki eiropieši ir paši savu valstu apceļošanā. 58% no naktīm tūrisma mītnēs Eiropas Savienības (ES) ceļotāji ir pavadījuši paši savā zemē, 26% kādā citā Eiropas Savienības valstī un 4% kādā citā Eiropas zemē. Tikai ar 4% seko Āzija, ar 3% Ziemeļamerika un ar 2% Āfrika, kā arī Dienvidamerika.

Aug ceļotāju skaits uz Ziemeļeiropu un Austrumeiropu – skaitļi un fakti

Visiecienītākie tūristu reģioni Eiropā nemainīgi ir Vidusjūras valstis un Rietumeiropa. Tomēr tieši Ziemeļeiropa, kā arī Centrālā un Austrumeiropa, kura līdz šim nosacīti ir bijusi Eiropas tūrisma pabērna lomā, pašlaik demonstrē visstraujāko izaugsmi. Tieši šie reģioni pērn ir nodrošinājuši tūrisma izaugsmi Eiropā – gan ceļojumu skaita, gan to izdevumu pieauguma ziņā.

Ceļo tur, kur silti – skaitļi un fakti

Starp pašiem iecienītākie tūristu galamērķiem Eiropā dominē vietas, kur siltumā var gozēties saulītē un peldēties – Spānijai piederošās Kanāriju salas, Katalonija Spānijā, Adrijas jūras piekraste Horvātijā, Spānijas Baleāru salas. Tomēr daudz neatpaliek arī ar vēstures un kultūras pieminekļiem bagātās metropoles – Parīze, Londona un Berlīne. Savukārt trešā iecienītākā galamērķu grupa ir reģioni pie Alpiem.

REPORTĀŽA: Airu laivās uz Roņu salu!

Kolkasrags – Kolkas bāka – Roņu sala – Roja – divu dienu airēšana atklātā jūrā lieliskā kompānijā izklausījās pēc laba plāna vasarīgai nedēļas nogalei. Roņu sala Rīgas jūras līcī no Kurzemes krastiem atrodas aptuveni 40 kilometru attālumā, un nebija dzirdēts, ka pēdējo 10 gadu laikā kāds no piedzīvojumu meklētājiem būtu mēģinājis sasniegt latviešiem sentimentālas jūtas raisošo ar aci nesaskatāmo zemes pleķīti.

Černobiļas slēgtajā zonā uzņem apmeklētājus

Ceļojums uz Černobiļas slēgto zonu nav katra tūrista gaumē, taču asāku izjūtu cienītāji tagad zonā var pavadīt arī nakti. Tam atvērts īpašs hostelis, kuru kopš atklāšanas šāgada maijā apmeklējuši jau 250 cilvēki.

Jaunākie
Interesanti