Dzīve & stils / Ceļošana
Polijas Tatrus augustā pārpludinājuši tūristi
Tāpat kā daudzi citi populāri tūristu galamērķi, arī Polijas Tatri augustā piedzīvo apmeklētāju bumu. Taču Tatru apbrīnošana tūristiem var izrādīties bīstama, tāpēc vietējiem glābējiem nākas daudz strādāt. 
Tapuši 7 tūrisma maršruti pa vēsturiskajiem dārziem Latvijā un Lietuvā
Latvijas un Lietuvas lauku tūrisma organizācijas un dārzkopības speciālisti divu gadu laikā kopīgā projektā izstrādājuši jaunu lauku tūrisma piedāvājumu - septiņus maršrutus pa vēsturiskajiem dārziem, informē Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
Aicina iepazīt Vidzemes dārzus un parkus kā tūrisma un atpūtas galamērķi
No šodienas līdz svētdienai īpašā akcijā durvis apmeklētājiem vērs 16 parku un dārzu saimnieki Vidzemē, lai izrādītu sasniegumus ainavu arhitektūrā un ļautu iepazīties ar dārzu dažādību. Akcijā „Atvērtās dienas Dārza pērlēs” piedalīsies Kokmuižas parks Kocēnos, ko varēs apskatīt pirms oficiālās atklāšanas šī gada 6. septembrī; Ternejas parks Rūjienā, Oleru muiža un virkne citu dārzu un parku. Mājaslapā „vidzeme.com” izveidota interaktīva karte ar visiem dalībniekiem.
Kā Ogrē var aktīvi atpūsties un paēst par 20 eiro?
Vai jaunietim ir iespējams izklaidēties, atpūsties un paēst vien ar 20 eiro kabatā? Ir! Ogrē šovasar eksperimentēja pieci.lv komanda - multimediju projektu producente Monika Martinso kopā ar fotogrāfu Emīlu Trauliņu. Viņus Ogrē izklaidēja arī vietējie jaunieši Luīze Šlihta un Gatis Kondrāts, kuri ieteica arī savu pilsētas kafejnīcu topu. 
Kur ir stāvākā iela pasaulē?
Kāda šaura, bedraina iela nelielā Velsas piekrastes pilsētā iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā kā stāvākā iela pasaulē. 330 metru garais ceļš lepojas ar teju 40% slīpumu.
Dobys turysms Latgolā ar Andu Zeizi i Ivaru Loginu
Vosora ir laiks, kod daudzi nu myusu dūdās vysaidūs izbraucīņūs i nūteikti apmeklej ari dobys objektus. Itūreiz ar Dobys aizsardzeibys puorvaļdis Latgolys regionaluos administracejis direktori Andu Zeizi i vītejū nūvodpietnīku, gidu Ivaru Loginu runuosim par dobys turysma objektim Latgolā. Pīsaskarsim gon plotai pazeistamom, lelā skaitā apmaklātom i īkūptom vītom Latgolys regionā, gon mozuok zynomim, bet, ni mozuok sovpateigim i interesantim objektim – akminim, piļskolnim, stygom.
Pērkonu ceplis. Māls, glezniecība un maize 
Ādažu novada Kadagā ir Pērkonu mājas, kur ierīkots gan ceplis podu apdedzināšanai, gan maizes krāsns. Interesentiem iespējams iemēģināt roku trauku gatavošanā, kā arī gleznošanā.
«Pazust Latgalē» - kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu
Šovasar Latvijas aktīvās atpūtas galamērķu kartē ir iezīmējies jauns pieturpunkts – "Lost in Latgale" (''Pazust Latgalē''). Latvijas austrumu pierobežā Krāslavas novada Kombuļu pagastā ikvienam interesentam ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu 15 kilometru garumā.
Jūrtaka – 1200 km pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru
Atšķirībā no Eiropas velo maršrutu tīkla mazāk zināms ir kājāmgājēju ceļi. Lai gan Latvijā maršrutu un taku ir daudz, tie pārsvarā ir īsi. Tāpēc izveidota Jūrtaka – vairāk nekā 1200 kilometru (km) garš maršruts gar Baltijas jūru.
Veclaicenes apceļotājiem - pašapkalpošanās informācijas punkti un Dabas mājas pie ezeriem
Gleznainas ainavas, miers, klusums un mājiņas ezera krastā, savukārt visu informāciju par ceļošanu vari iegūt mobilajā aplikācijā vai pašapkalpošanās tūrisma informācijas punktos. Šāds piedāvājums tūristiem, kas priekšroku dod mierīgai atpūtai neskartā dabā, īstenots Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, Alūksnes un Apes novados, kur tapušas piecas Dabas mājas un trīs pašapkalpošanās tūrisma informācijas centri. Savukārt vietējiem mājražotājiem, iesaistoties šajā projektā, ir iespēja Veclaicenes apceļotājiem piedāvāt savu produkciju.
Ekskluzīvais Baložu kūdras muzejs vilcienā. Ko tajā var uzzināt?
2013. gadā Baložos, glābjot vietējā kūdras izstrādes purva šaursliežu dzelzceļa līniju no sagriešanas metāllūžņos, tika nodibināta biedrība, kas izveidoja muzeju. Šis ir ļoti īpašs muzejs, jo tas atrodas vilcienā, kas kursē pa purvu. Muzejā strādā brīvprātīgie, nesaņemot pretī nekādu atalgojumu. Ko šajā muzejā var aplūkot un uzzināt, un kāpēc to var saukt par savā ziņā ekskluzīvu muzeju?
Neaizmirsti dokumentus sev un bērniem! Sāk kampaņu par ceļošanu ES
Ko darīt vai ko nedarīt, lai ceļojums ar ģimeni Eiropas Savienībā (ES) izdotos droši? Par to no ceturtdienas, 6. jūnija, iedzīvotājus plānots plašāk informēt ar kampaņas un ceļojoša multimediāla stenda izstādi. Kampaņa ilgs līdz augusta beigām gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.
Alsungā Baltā galdauta svētkos cels galdā bukstiņbiezputru un burkānu ēdienus
Gardi ēdieni un suitu tradīcijas ir tas, kas šobrīd padara Alsungu par vienu no interesantākajiem tūrisma galamērķiem. Kopš tika izrādīta Ināras Kolmanes dokumentālā filma „Ručs un Norie”, pieaugusi japāņu tūristu interese, un viņi ierodas apskatīt Alsungu. Tikmēr itin bieži vietējais tūrists uz Alsungu dodas baudīt vietējos ēdienus. Arī 4. maijā tur iecerēti Baltā galdauta svētki ar burkānu sēšanu un mielošanos ar dažādiem lauku labumiem.
Bagāža lidmašīnā: Biežākās kļūdas
Drošību prasību dēļ aviokompānijas noteikušas virkni aizliegumu konkrētas lietas pārvadāt bagāžā. Vai zinājāt, ka lidmašīnas salonā varēsiet ņemt līdzi dažas baterijas, bet nodot tās reģistrētajā bagāžā nevarēsiet? Tas pats attiecas uz elektroniskajām cigaretēm. Latvijas Televīzija uz lidostu "Rīga" devās noskaidrot, kā neapjukt drošības prasībās un ko kurā bagāžas veidā atļauts vest.
Taivānas gleznotāja darbus darina zem ūdens
Taivānā startējis starptautiskais konkurss "Taipejas Mākslas revolūcija", kas pulcē dažādus māksliniekus no visas pasaules. To vidū arī ekstraordinārā gleznotāja Olga Belka, kuras mākslas darbi top zem ūdens.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt