Dzīve & stils / Ceļošana
Jelgavas un Ozolnieku novados līdz 5. maijam norisināsies pastaigu izaicinājums
Līdz 5. maijam Jelgavas un Ozolnieku novadā norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra rīkots pavasara pastaigu izaicinājums, informēja tūrisma centra pārstāve Jūlija Bergfelde. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekiem ir jāizstaigā astoņi maršruti un kādā no fizisko aktivitāšu izsekošanas lietotnēm jāatzīmē, cik kilometri ir pievarēti.
Ceļotāju dienās aicina iepazīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu
Nedēļas nogalē, 17. un 18. aprīlī, notiks Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas, ko organizē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, informēja DAP pārstāve Maija Rēna. Ceļotāju dienas aizsāks reģiona apceļošanas akciju pavasara un visas vasaras garumā, piedāvājot iespēju iepazīt dabas un kultūrvēstures mantojumu.
Ar laivu pa brašo Bērzi Zemgalē. Maršruti un ieteikumi
119 km garā Bērze savu čaklo tecējumu sāk Lielauces paugurainē, tad met līkumus Zemgales līdzenumā, līdz pašās beigās ieplūst Svētē. Upe vairāku kilometru garumā rit cauri Dobelei, ļaujot priecēt acis ar vienu no skaistākajām pilsētu ainavām Latvijā. Bērze, saukta arī par Bērzupi, reiz piedzīvojusi brangu tirgošanos savos krastos, par ko tagad liecina vairs tikai arheoloģiskie izrakumi.
Applūdušās Dvietes palienes pļavas vilina desmitiem laivotāju
Laiku, kad Daugavas palu ūdeņi appludina pļavas Dvietes pusē, Sēlijā, vietējie dēvē par piekto gadalaiku – atbūdu. Ne katru gadu šī dabas parādība pārsteidz ar savu iespaidīgumu, bet šogad tas ir noticis. Applūdušās pļavas brīvdienās steidza baudīt desmitiem laivotāju.
Dvietes palienē sagaidīts piektais gadalaiks – «atbūda»
Dvietes palieņu pļavas arī šogad pārņēmuši pali jeb piektais gadalaiks, ko vietējie dēvē par ‘atbūdu’. Ilūkstes novada palieņu pļavas ir iecienīta vieta, kur baudīt dabu, vērot putnus un pavasarī laivot pa applūdušajām pļavām.
Dīvānceļojums uz lielāko pasaules pilsētu 12. gadsimtā un Kambodžas ezeru ciematiem
Raidījuma "1000 jūdzes" ekspedīcijas komanda, mūziķis Kārlis Kazāks un dīdžejs Egons Reiters savulaik devās uz Kambodžu izgaršot sienāžus, zirnekļus, dažādus nepazīstamus augļus, iepazīt smaidīgos cilvēkus un izzināt šīs valsts un kultūras nianses. Kamēr skatīt ārzemes savām acīm ir teju neiespējami, iekārtojies ērti dīvānā pie ekrāna, – tātad dodies dīvānceļojumā uz Kambodžu kopā ar viņiem!
Kā laivot pa Amatu – Vidzemes nešpetnāko upi? Maršruti un ieteikumi
80 kilometrus (km) garo vidzemnieci Amatu dēvē par upju upi, latviešu kopības simbolu un vienu no straujākajām un nešpetnākajām, bet skaistākajām Latvijas upēm. Pavasara palos mutuļojošā upes straume, krāces un iežu atsegumi vilina piedzīvojumu un asu izjūtu meklētājus no malu malām. Tomēr, ja nekad neesi sēdējis laivā, iesākumā labāk patrenējies mierīgākos ūdeņos, bet Amatu izbaudi, dodoties pārgājienā gar tās labo krastu, kas, starp citu, arī sola burvīgus skatus un labus piedzīvojumus!
Kruīza kuģi kļūst par pandēmijas laika svinību burbuli
Kruīza kuģi kļuvuši par tā dēvētajiem relatīvi drošajiem atpūtas burbuļiem, kur var pavadīt laiku plašākā sabiedrībā, nebaidoties inficēties ar jauno koronvīrusu. Šāds piedāvājums radies Itālijā, kur Lieldienu tūrē no Dženovas uz Maltu devies kuģis ar 2000 pasažieru uz klāja.
Vašingtonā uzziedējušas sakuras
Amerikas Savienoto Valstu galvaspilsētā Vašingtonā uzziedējušas sakuras. Jau pagājušajā nedēļā Japānas tradicionālie krāšņie kociņi uzziedēja arī to dzimtenē.
Tokijā sakuras uzziedējušas agrāk
Japānas galvaspilsētā Tokijā un tās apkaimē uzziedējušas sakuras. Ķiršu ziedēšana iedzīvotajiem ir  ļoti gaidīti svētki uzlecošās saules zemē, jo liecina par pavasara tuvošanos.
Ar laivu pa Dienvidsusēju – Sēlijas varenāko upi. Maršruti un ieteikumi
114 km garā Dienvidsusēja (saukta arī par Susēju, Lielo Susēju) ir Sēlijas lielākā upe, kas dzimst Dobes un Lāčupītes satekā. Tā līku ločiem tek gar Latvijas–Lietuvas pierobežu, līdz ieplūst Mēmelē. Gluži kā pati Sēlija, arī Dienvidsusēja ir rūpīgi glabāts noslēpums, kas atklājas vien kārtīgam piedzīvojumu meklētājam.
Apceļo Ķīnu no mājām – iepazīsti ķīniešu kapusvētkus un filmas «Avatars» iedvesmas vietu!
Tā kā vairāk nekā gadu ceļošana ir kļuvusi par sarežģītu un ekskluzīvu aktivitāti, vienīgā iespēja ir ceļot no mājām dažādu piedzīvojumu ekspedīciju arhīvos. Piedāvājam apceļot Ķīnas dienvidu provinces kopā ar raidījuma "1000 jūdzes" ekspedīcijas komandu, kas turp devās 2014. gadā. Pilsētvide, lauku ciemati, dabas parki, kā arī iepazīšanās ar ķīniešu tradīciju un dzīves īpatnībām, sniedz ieskatu no Eiropas tik atšķirīgajā ķīniešu kultūrā mūsdienās.
Ko apskatīt, laivojot Bārtas rimtos ūdeņus? Maršruti un ieteikumi
103 km garā Bārtas upe piedzimst Žemaitijas augstienē Lietuvā, un tieši leišu zemē tā noskrien sava tecējuma garāko daļu – 60 km. Izlīkumojot cauri lepnajām kurzemniecēm Bārtai un Nīcai, kur meitas staigā ar augstu paceltām un zīļotu vainagu rotātām galvām, upe laiski ieplūst Liepājas ezerā. Bārta ir visai mierīga, bet jaukiem līkumiem bagāta upe, kas aicināt aicina uz atpūtu tās ūdeņos.
Upes atkal vaļā! Kā laivot pa līkumaino mieramiku Rūju?
Rūjas upe, tecēdama līkumu līkumiem 85 km garumā, savieno divus ezerus – Ruhijerva ezeru Igaunijā un mūsu pašu leģendām apvīto Burtnieku. Tā ir nesteidzīga, bet pārsteigumiem bagāta upe, kas piemērota arī tiem, kuri līdz šim ar laivošanu bijuši uz ''jūs''. Sāc locīt telti un smērēt sviestmaizes, liec airus padusē – aidā, uz Rūju!
Kašmirā atver pirmo iglu kafejnīcu
Kašmirā par tūristu iecienītu atrakciju kļuvusi no sniega uzbūvēta iglu kafejnīca. Ledainajā būvē, sēžot uz aitādām, viesi var baudīt tradicionālos karstos dzērienus.
Krievijā tūristiem piedāvā āra peldes mīnus 50 grādos
Krievijas pilsētā Oimjakonā tūristiem tiek piedāvātas āra peldes arī mīnus 50 grādos pēc Celsija skalas. Apdzīvotā vieta Sahas Republikā jau iepriekš ieguvusi popularitāti kā aukstākā vieta uz mūsu planētas.
Vaļasprieki
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt