Dzīve & stils / Ceļošana
Ekskluzīvais Baložu kūdras muzejs vilcienā. Ko tajā var uzzināt?
2013. gadā Baložos, glābjot vietējā kūdras izstrādes purva šaursliežu dzelzceļa līniju no sagriešanas metāllūžņos, tika nodibināta biedrība, kas izveidoja muzeju. Šis ir ļoti īpašs muzejs, jo tas atrodas vilcienā, kas kursē pa purvu. Muzejā strādā brīvprātīgie, nesaņemot pretī nekādu atalgojumu. Ko šajā muzejā var aplūkot un uzzināt, un kāpēc to var saukt par savā ziņā ekskluzīvu muzeju?
Neaizmirsti dokumentus sev un bērniem! Sāk kampaņu par ceļošanu ES
Ko darīt vai ko nedarīt, lai ceļojums ar ģimeni Eiropas Savienībā (ES) izdotos droši? Par to no ceturtdienas, 6. jūnija, iedzīvotājus plānots plašāk informēt ar kampaņas un ceļojoša multimediāla stenda izstādi. Kampaņa ilgs līdz augusta beigām gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.
Alsungā Baltā galdauta svētkos cels galdā bukstiņbiezputru un burkānu ēdienus
Gardi ēdieni un suitu tradīcijas ir tas, kas šobrīd padara Alsungu par vienu no interesantākajiem tūrisma galamērķiem. Kopš tika izrādīta Ināras Kolmanes dokumentālā filma „Ručs un Norie”, pieaugusi japāņu tūristu interese, un viņi ierodas apskatīt Alsungu. Tikmēr itin bieži vietējais tūrists uz Alsungu dodas baudīt vietējos ēdienus. Arī 4. maijā tur iecerēti Baltā galdauta svētki ar burkānu sēšanu un mielošanos ar dažādiem lauku labumiem.
Bagāža lidmašīnā: Biežākās kļūdas
Drošību prasību dēļ aviokompānijas noteikušas virkni aizliegumu konkrētas lietas pārvadāt bagāžā. Vai zinājāt, ka lidmašīnas salonā varēsiet ņemt līdzi dažas baterijas, bet nodot tās reģistrētajā bagāžā nevarēsiet? Tas pats attiecas uz elektroniskajām cigaretēm. Latvijas Televīzija uz lidostu "Rīga" devās noskaidrot, kā neapjukt drošības prasībās un ko kurā bagāžas veidā atļauts vest.
Taivānas gleznotāja darbus darina zem ūdens
Taivānā startējis starptautiskais konkurss "Taipejas Mākslas revolūcija", kas pulcē dažādus māksliniekus no visas pasaules. To vidū arī ekstraordinārā gleznotāja Olga Belka, kuras mākslas darbi top zem ūdens.
Zilupes novads rīko tūrismu akciju visas vasaras garumā
Šogad pirmo reizi Zilupes novadā notiks tūrisma akcija “Apceļo, izkraukšķini, izčabini Zilupes novadu”. Tās laikā tūristiem par samazinātām cenām un bez iepriekšējās pieteikšanās noteiktās dienās būs iespēja apmeklēt dažādas saimniecības, amatnieku darbnīcas, apskatīt neskarto pierobežas novada biotopu un uzzināt šī novada vēsturi.
Radošās darbības nedēļa «radi! 2019» aktualizēs mazpilsētu tūrisma attīstību
Šogad Radošās darbības nedēļa “radi!2019” tiks veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai. Tās laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies īpašās Radošās tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.  
Konkursam «Liepājas vēstneši» pieteikušies 84 iedzīvotāji
Šonedēļ notika atlases kārta konkursam “Liepājas vēstneši”, kas paredz atrast liepājniekus, kuri spētu tūrisma sezonā pilsētas viesus iepazīstināt ar labākajām atpūtas un izklaides iespējām. Akcijai pieteicās 84 liepājnieki, un līdz nākamās nedēļas beigām žūrijas komisija pieņems gala lēmumu, kuri tad kļūs par pilsētas vēstnešiem.  
Jūrtaka gājējiem, savs alus un kafijas grauzdētava. Kurzemē plaukst tūrisms
Garā un siltā vasara ir labvēlīgi ietekmējusi aizvadīto tūrisma sezonu Kurzemē, kur pieaudzis ceļotāju skaits. Uzņēmēji arvien vairāk orientējas uz maksātspējīgiem apmeklētājiem un ārvalstu tūristiem, tāpēc naktsmītnēs cenas nebūt nav zemas. Kurzemi apmeklē tūristi no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un arvien biežāk no eksotiskākām un tālākām zemēm. Izvērtējot 2018. gadu, veiksmīgi ir īstenojusies industriālā mantojuma tūrisma popularizēšana. Vienā nedēļas nogalē bākas apmeklējuši ap 15 tūkstošiem cilvēku. Kurzemē atvērtas jaunas viesnīcas, kafejnīcas, attīstās piedāvājumi lauku teritorijās. 
Durbes pilī tūrisma ziemas sezonu sāk ar «Kāpostu svētkiem»
Tūristu skaits novadu muzejos pieaug, taču lielākoties tie uz novadiem dodas vasaras sezonā. Lai ieinteresētu vismaz vietējos apmeklētājus arī ziemā neaizmirst ceļu uz vēstures liecību krātuvēm, Tukuma novadā tiek organizētas speciālas muzeja programmas. Durbes pilī ziemas sezona iesākās ar ''Kāpostu svētkiem''.
Jaunieši 18 gadu vecumā var pieteikties bezmaksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu
Ikvienam 18 gadus vecam jaunietim ir iespēja piedalīties Eiropas Parlamenta iniciatīvā „Discovery EU”. Iniciatīva paredz, ka jaunieši var atbildēt uz viktorīnas jautājumiem un pretendēt uz bez maksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu. Biļešu ieguvēji varēs izvēlēties ceļojuma garumu no divām līdz 30 dienām un apceļot vēlamās Eiropas Savienības valstis. 
Jaunieši vēlas attīstīt tūrismu Daugavas krastos
Daugava un tās baseins varētu būt viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, ja vien upes krasti visur būtu sakopti un būtu izveidota tūrisma infrastruktūra. Par to pārliecināti ir Daugavas krastos dzīvojošie jaunieši, kuri piedalījās vienā no astoņām konferencēm par Daugavas baseina ilgtspējīgu ekonomisko attīstību.
Jaunākie
Interesanti