Dzīve & stils / Ceļošana
Ar «Kon-Tiki» maršrutu Kārlis Bardelis sāk ekspedīciju Klusajā okeānā
Kārlis Bardelis airu laivā “Linda” 14.jūlijā atstāja Peru galvaspilsētu Limu, lai dotos pāri Klusajam okeānam un turpinātu “Bored of Borders” projektu pasaules apceļošanai bez motorizētiem transporta līdzekļiem. Zemeslodes lielākais okeāns ir trīsreiz lielāks par Atlantijas okeānu, kuru ceļotājs šķērsoja kopā ar žurnālistu Gintu Barkovski, tāpēc galamērķa sasniegšana Austrālijā pēc 15 000 kilometriem plānota 2019.gada nogalē. Pirmā pietura pēc vairākiem mēnešiem plānota Franču Polinēzijā, kas atbilst norvēģu pētnieka Heijerdāla ekspedīcijai ar “Kon-Tiki” plostu 1947.gadā.
Kampaņā «Atklāj Latviju» aicina dalīties ar skaistāko un neparastāko vietu foto
Lai veicinātu mūsu valsts apceļošanu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) īsteno vietējā tūrisma veicināšanas kampaņu "Atklāj Latviju", kuras laikā iedzīvotāji aicināti dalīties ar Latvijā skaistāko un neparastāko vietu fotogrāfijām, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja LIAA Tūrisma departamenta pārstāvis Mārtiņš Eņģelis.
Uzņēmēja: Liepājas Karosta - unikāls tūrisma objekts, kura potenciāls netiek izmantots
Mums ir daudz vairāk ko piedāvāt nekā deviņdesmito gadu sākumā, bet ir lietas, ko joprojām neprotam pārdot, un mums ir vēl daudz darāmā. Tā šobrīd notiekošo tūrisma nozarē, lūkojoties caur savu pieredzi un to, kas vērojams Liepājā un Karostā, komentē liepājniece Monta Krafte. Viņa savulaik vadījusi tūrisma biroju, viņai ir gides pieredze, savs ģimenes apartamentu piedāvājums tūristiem Liepājā, turklāt Monta Krafte  ir viena no entuziastiem, kas dibināja Karostas glābšanas biedrību un radīja vienu no tūrisma objektiem – Karostas cietumu, par kuru joprojām interesējas žurnālisti no visas pasaules.
Iespēja jauniešiem apceļot Eiropu, nemaksājot ne centra par transporta biļetēm
Ikvienam Latvijas jaunietim, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, dota iespēja izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu "DiscoverEU". Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim, aicina Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).
Latgalē atklāj jaunu velomaršrutu gar Daugavas lokiem
Sestdien, 2.jūnijā, ar velosipēdu izbraucienu pa vienu no posmiem tiek atklāts jauns velomaršruts Nr. 35 “Daugavas loki”. Tas savienos triju Latgales pašvaldību –Daugavpils pilsētas un novada un Krāslavas novada ievērojamākos tūrisma objektus un vīsies gar gleznaino Daugavas augšteces dabas parku Daugavas loki. Tas būs vairāk nekā 120 kilometrus garš riņķveida maršruts gar abiem Daugavas krastiem, ļaujot velotūrisma cienītājiem izbaudīt vienus no krāšņākajiem Daugavas dabas skatiem.
Krāslavā apzaļumo pils parku un veido fazānu atgriešanās stāstu
Krāslavas pils parks ir iemīļota iedzīvotāju, kāzinieku un tūristu pastaigu vieta, tajā notiek arī dažādi kultūras pasākumi. Lai varētu plānot tālāku parka attīstību, pērn veikta Krāslavas pils parka izpēte. Pakāpeniski plānots atjaunot stādījumus, terases, izveidot jaunas mazās arhitektūras formas. Tāpat pašvaldībā iecerējuši arī fazānu atgriešanos Krāslavas parkā. 
Čada, Sīrija un Afganistāna jeb valstis, uz kurām labāk neceļot
Šobrīd pasaulē ir vairākas ceļotājiem potenciāli bīstamas teritorijas. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma 4.studija aptaujātie cilvēki visbiežāk norādīja, ka nevēlētos apmeklēt Sīriju un Indiju. Taču par ne mazāk diskutablām vietām varētu saukt Afganistānu, Irāku un neviennozīmīgi vērtēto Krimu.
Labdarības nolūkā apceļo Latviju
Tieši šodien sākās vairāki pārgājieni par godu valsts simtgadei. No Aglonas izgāja cilvēki, lai lūgtos un simt dienās izstaigātu Latvijas robežu. Savukārt Rīgā no Brīvības pieminekļa savu ceļu sāka Raimonds Požarskis, kura ceļojuma mērķis ir vākt līdzekļus bērnu rehabilitācijai.
Ceļotāju dienā daudziem jauni atklājumi
Garajās svētku brīvdienās sākusies arī jaunā tūrisma sezona. Tendence liecinot, ka Latvijas lielo pilsētu iedzīvotāju interese par pašmāju tūrisma objektiem  pēdējos gados pieaug. To apliecināja arī Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā, kas šogad notika jau astoto reizi un pulcēja neredzēti lielu interesentu skaitu.
Varavīksnes kalns Peru silda vietējo ekonomiku
Tuvojas vasara – atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Daudzi no mums šo laiku izmanto, lai dotos jaunu un neredzētu vietu apceļošanā, arī uz otru pasaules malu. Viena no vietām, kura gūst arvien lielāku popularitāti, ir Varavīksnes kalns Peru. Tūristu pieplūdums silda nomaļā reģiona ekonomiku, taču vietējie iedzīvotāji un vides eksperti baidās, ka tūristu uzmanība kalnam un ainavai var tikai kaitēt.
Sēlijas novadi veidos kopīgus tūrisma maršrutus
Pēdējos gados tūristu skaits Latvijā pieaug, tomēr galvenokārt, īpaši ārzemju viesi, apmeklē vien Rīgai tuvākos un populārākos tūrisma objektus. Lai tūristi vēlētos apskatīt arī interesantākās vietas Sēlijas mazajos ciemos, sākta kopīga maršruta “Sēlijas salas” izveide. Tajā savas unikālās vērtības apvienos 17 ciemi no septiņiem novadiem.
Ziemeļlatgalē tūrismu popularizē arī ziemā
Ziemas festivālā Balvu, Viļakas, Kārsavas, Rugāju un Baltinavas novadā bez maksas iespējams apmeklēt tūrisma objektus. Trīs gadu laikā piedāvājums un pieprasījums kļuvis plašāks. Šogad interesenti divu dienu laikā ciemojās gandrīz 20 dažādās saimniecībās, muzejos un dabas objektos.
Okeāna saviļņotais Kārlis ar draudzeni sāk ceļojumu uz Austrāliju
Piedzīvojumu meklētājs Kārlis Bardelis uzsācis nākamo posmu savā pasaules apceļošanas projektā “Bored of Borders”. Šoreiz viņš kopā ar savu draudzeni Lindu Zuzi nolēmis doties uz Austrāliju no Brazīlijas, Dienvidamerikas kontinentu šķērsojot ar tandēma divriteni, savukārt Kluso okeānu pārairējot laivā. Dzimtenē plānots atgriezties nākamā gada nogalē.
Jaunākie
Interesanti