Dzīve & stils / Ceļošana
«Cenšamies, lai apmeklētājs būtu priecīgs». Brīvdienās Jaunmoku pilī – Dārza svētki
Aizvadītajā nedēļas nogalē Kurzemes saimnieki, kas dzīvo upes Abavas krastos, piedalījās mājas kafejnīcu dienās. Ingrīda Vistopola ar vīru Ivaru viesiem piedāvāja Latgales garšu "Ozolos pie Abavas", jo abi dzimuši Latgalē. Apmēram 30 tūristus saimnieki cienāja ar latgaliskiem ēdieniem – buļbu bleiņiem jeb sālsūdenī vārītiem kartupeļiem ar pildījumu un auzu ķīseli. Bet Ingrīdas meistarstiķis ir ugunskurā cepta rupjmaize. Viņa strādā Jaunmoku pilī, kur šīs nedēļas nogalē notiks ikgadējie Dārza svētki.
Muzejā Polijā nonācis pasaulē lielākais dzintars
Polijas pilsētas Gdaņskas dzintara muzejā nonācis pasaulē lielākais dzintara gabals. Tomēr tas nav iegūts vai atrasts mūsu Baltijas jūrā, bet atceļojis no tālās Indonēzijas salas Sumatras.
Saimniece Pūres pusē «Mājas kafejnīcu dienās» gatavos jēru un iesaistīs meistarklasēs
Šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. jūlijā, Latvijas laukos notiks "Mājas kafejnīcu dienas". Tūristus uzņems ne tikai kafejnīcas, krodziņi un viesu nami, bet arī lauku saimnieki, kas ikdienā ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu nenodarbojas. Daudzi saimnieki bez ēšanas piedāvās arī saimniecības apskati vai kādas īpašas izklaides. Kurzemes saimnieki, kas dzīvo Abavas krastos, izveidojuši kopīgu piedāvājumu "Garšas Abavas lokos", un ciemiņus Tukuma novada Pūres pagasta "Liepkalnos" uzņems arī Daiga Eiduka.
Rēzeknē sestdien notiek aktīvā tūrisma diena
Sestdien, 11. jūnijā, no pulksten 11 Kovšu ezera parkā Rēzeknē tiks atklāta vasaras tūrisma sezona. "Aktīvā tūrisma diena" ir gadu gaitā iedibinājies pasākums, kas pēc garā ziemas perioda ļauj iepazīties ar pilsētas un tās apkārtnes aktīvās atpūtas tūrisma klāstu.
Aicina iepazīt un apceļot Latvijas pilis un muižas
Latgales retro spēkratu entuziasti regulāri kopā dodas izbraucienos, lai popularizētu piļu un muižu apceļošanas akciju. Nozīmīgo kultūrvēstures mantojumu šajā reizē atklāt plašākai publikai gatavas 60 pilis un muižas, turklāt pamazām durvis vaļā ver arī jauni akcijas atbalstītāji. Pie viņiem Ludzas un Balvu pusē nupat arī viesojās seno auto un motociklu īpašnieki kopā ar savām ģimenēm.
Vai zini, kas ir ētiska ceļošana?
Vai zini, kas ir ētiska ceļošana? Atbildīgas ceļošanas augstākā pakāpe, kur, ievērojot visas vides, sociālās un ekonomiskās prasības, apzināti un jēgpilni ceļojumi vairo ceļojuma galamērķa vietējo iedzīvotāju labklājību.
Jaunauces pils Lietuvas pierobežā – aizraujoši stāsti un papildinātās realitātes ekspozīcija
Lietuvas pierobežā, Saldus novada Jaunauces pagastā, slejas Jaunauces pils. Tā pieder pašvaldībai, bet pils sirds un dvēsele ir Inguna Balcere. Viņa ir gan tūrisma speciāliste, gan vada biedrību "Mēs – Jaunaucei" un raksta projektus, lai piesaistītu finansējumu pils atjaunošanai. Jaunauces pils tiek atjaunota pamazām, un darbu kvalitāti apliecina 2020. gadā iegūtā Latvijas partnerības balva "Dižprojekts", kā arī pērn saņemtā Latvijas dizaina gada balva par pilī izveidoto papildinātās realitātes ekspozīciju.
Vai zini, cik ātri ceļotāji aklimatizējas citās laika zonās?
Vidēji veselīga cilvēka miega dzīves cikls vienu laika atšķirības stundu piemēro jauniem apstākļiem vienas dienas laikā. Piemēram, ja lidojat uz Ņujorku, kur ir 7 stundu laika atšķirība, pilnībā adaptējušies būsiet tikai pirmās nedēļas beigās. Tāpēc arī loģiska rekomendācija – plānojiet ceļojumu vismaz divas reizes vairāk dienām kā stundu laika atšķirība. Uz ASV, kur vismaz 7 stundu starpība, vismaz 14 dienu ceļojumu.
Londonas panorāmas ratā ierīko karalisku minikrogu
Par godu britu karalienes Elizabetes valdīšanas 70 gadu jubilejai vienā no slavenā Londonas panorāmas rata jeb "Londonas acs" kapsulām ierīkots īpašs minikrodziņš. Tajā apmeklētāji varēs nobaudīt arī divus iecienītākos valsts vadītājas dzērienus.
Apceļot pasauli ar 20 eiro dienā. Piedzīvojumu meklētājas Zanes Eniņas pieredze
2012. gada vidū Zane Eniņa pārtrauca darbu lielā uzņēmumā un ar mugursomu plecos sāka apceļot pasauli, lielākoties vienatnē, taupot līdzekļus un iepriekš neplānojot tālāk par pirmo naktsmītni. Līdz šim viņa pabijusi vairāk nekā 75 valstīs, ierasti cenšoties iekļauties budžetā – 20 eiro dienā, Eniņa stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”. 
Kā sagatavoties garākam pārgājienam kalnos. Minimālistes 6. dienasgrāmata
Pēc garākiem maršurtiem esmu sapratusi, ka vissvarīgāk ir prast sagatavoties izaicinājumam. Soļojot takās ar visvarīgāko uz muguras, iejūties minimālista ādā uz vienu vai vairākām dienām. Kā pārliecināties, vai esi gatavs izaicinājumam? Lūk, ieteikumi garākam pārgājienam kalnos, kurus esmu apkopojusi pēc dažādiem kāpieniem Eiropā.
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd