Dzīve & stils / Ceļošana
Zviedrijā durvis ver «mazākais restorāns pasaulē»
Nomaļā Zviedrijas lauku pilsētiņā atvērts “mazākais restorāns pasaulē”. Tajā ir tikai viens galdiņš, viens krēsls, un tikai viens viesis dienā – lai ar mielastu gūtu un izbaudītu unikālu sociālās distancēšanās pieredzi.
Laivošana pa Rēzeknes upi. Maršruti un ieteikumi
Rēzekne jeb Rēzne 116 kilometru garumā plūst no ezera uz ezeru. Tā iztek no Latvijas otrā lielākā ezera, kas dēvēts par Latgales jūru - no Rāznas ezera - un ietek lielākajā Latvijas ezerā - Lubānā. Divpadsmitā garākā upe Latvijā ūdeņus smeļas no ezeriem un purviem, dažviet tā ir pat 7 metrus dziļa. Veselus 10 kilometrus upe plūst caur tāda paša nosaukuma pilsētu.
Laivošana pa Saku. Maršruti un ieteikumi
Saka ir otra lielākā upe, kas ietek Dižjūrā Latvijā. Līdzīgi kā Lielupe, tā ar jaunu vārdu izveidojas, satekot divām līdzīgām un laivojamām upēm Tebrai un Durbei, turklāt - tās garums ir tikai 6,5 km. Saka rāmi plūst vispirms pa Piejūras zemienes laukiem, tad cauri mazpilsētai, līdz ostai un akmeņu moliem, kas pasargā grīvu un ostu no aizsērēšanas ar jūras smiltīm. Upe ir plata un, airējot lejup pa tecējumu, jārēķinās ar raksturīgu pretvēju no jūras puses, kas dzen pretī arī viļņus, jo īpaši taisnē pirms pilsētas tilta.
Laivošana pa Mēmeli. Maršruti un padomi
Mēmele Latvijā ietek pie satekas ar Neretas upi un tad 15 kilometrus (km) zemāk pie Vecmēmeles var uzsākt garo, nesteidzīgo laivu braucienu pa rāmo robežupi, kas savu ceļu uz jūru uzsāk Lietuvā, Augštaitijas augstienē.
Ja «Covid-19» dēļ ceļojumu atceļ. PTAC skaidro ceļotāju tiesības
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatīšanos sagatavojis informāciju ceļotājiem par viņu tiesībām gadījumos, kad ceļojums koronavīrusa izplatības dēļ tiek atcelts, kā arī to, kādus riskus sedz apdrošināšanas kompānijas.
Tūristus piesaista gleznains ezers Ugandā
Tos, kuri mīl mieru un dabu, piesaistījuši elpu aizraujoši skati Ugandā pie Bunjoni ezera. Jauna valdības iniciatīva tuvākajos gados cer divkāršot apmeklētāju skaitu skaistajā vietā.
Zoodārzā «Rakši» Ziemassvētku sajūtu var noķert kamieļa mugurā 
Ņemot vērā sniega trūkumu, daudziem šogad ir grūti noķert Ziemassvētku sajūtu. Bet ir kāda vieta Latvijā, kur, neskatoties uz sniega neesamību, patiešām ir iespējams sajust Ziemassvētku garu - kamieļa mugurā.

Ir cilvēki, kas dodas Ziemassvētkus svinēt uz Ēģipti, bet arī Cēsu novada "Rakšos" var izbaudīt dienvidu Ziemassvētku noskaņu, sēžot kamielim mugurā.
Svētku periodā viesnīcām prognozē teju 90% noslodzi
Rīga Ziemassvētku un gadu mijas laikā ir iecienīts galamērķis, līdz ar to šajā periodā galvaspilsētas viesnīcām ir pļaujas laiks. Tās rezervācijas no ārvalstu tūristiem sāk saņemt jau no oktobra, bet, tuvojoties svētiem, naktsmītņu noslogojums ievērojami pieaug.
Pie Ežezera atklāta jauna dabas taka
Rāznas nacionālā parka teritorijā Ezernieku pagastā nupat atklāta jauna dabas taka, kas savieno Jaundomes muižu ar salām bagātāko ezeru Latvijā - Ežezeru. Dabas taka tapusi, sadarbojoties Dagdas novadam un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, un kļuvusi par saturīgu un izzinošu apskates objektu muižas apmeklētājiem un tūristiem.
Noslēgusies akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē»
Jau trešo reizi tūrisma sezona Bauskā noslēgusies ar akcijas ''Iepazīsti kaimiņus Zemgalē'' uzvarētāju apbalvošanu. Akcijas galvenais mērķis ir pievērst ceļotāju uzmanību mazāk zināmiem tūrisma objektiem, un šo gadu laikā tas esot attaisnojies.
Kajakā šķērsot Baltijas jūru 27 stundās. Intervija ar airēšanas maratona uzvarētāju Ilzi Balodi
Pagājušajā nedēļā daudzu airēšanas maratonu uzvarētāja Ilze Balode 27 stundās šķērsoja Baltijas jūru un 27. augustā kajakā ieradās Ventspilī no Zviedrijas salas Gotlandes, jahtas pavadībā pieveicot 174 kilometrus. Atšķirībā no pērnvasaras 720 kilometru ekspedīcijas Stokholma-Rīga, kad kajakeru grupā trīs nedēļu laikā tika apceļotas Somijas un Igaunijas salas un garākais pārbrauciens nepārsniedza 60 kilometrus, šoreiz airētāja atklātā jūrā veica trīsreiz garāku braucienu bez apstāšanās un izkāpšanas, kā arī tieša kontakta ar pavadošo drošības jahtu. Drosmīgā airētāja intervijā LSM.lv dalījās savā pieredzes stāstā.
Lai popularizētu jāšanas sportu, divas sievietes apceļo Latviju zirga mugurā
"Ceļojums pa Latvijas robežu zirga mugurā" – šādu piedzīvojumu sākušas divas Liepupes pagasta Tūjasmuižas iedzīvotājas. Ceļojums sākās pirms trim dienām no Lietuvas robežas Nidā un ilgs divas nedēļas. Kā stāsta ceļotājas, grūtākais nav pats ceļš, bet gan birokrātiskais slogs. Lai saskaņotu maršrutus ar pašvaldībām, kuru teritorijas šķērsos, tika pavadīts vairāk laika, nekā zirgu mugurā trenējoties šim ceļojumam.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt