Dzīve & stils / Ceļošana
Meža ekspedīcijā Rēzeknes novadā piesakās piecreiz vairāk skolu nekā pērn
Jau otro gadu visā valstī norisinās "Latvijas Valsts mežu" organizētās meža ekspedīcijas. Šogad piedalīties izzinošā meža pārgājienā vēlmi izteica 43 Latgales reģiona skolas, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn. Divu dienu laikā Rēzeknes novada Taudejāņu mežā izveidoto meža ekspedīcijas maršrutu jau ir izgājuši vairāk nekā 200 skolēnu no 16 mācību iestādēm. 
Florencē cīnās ar ēšanu uz ielām
Tūristu magnēts – Itālijas Florence – sākusi ierobežot pilsētas viesus, kas ēd publiskās vietās ārpus ēdināšanas telpām. Pilsētas mērs pieņēmis jaunu likumu, kas nosaka sodu līdz pat 500 eiro. Kāpēc tik bargi grib sodīt par tik ierastu lietu – ēšanu uz ielām?
Muzejs Jelgavā ļauj izjust dzelzceļa šarmu
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija ir izvietota kādā īpašā mājā Stacijas ielā, un tajā var iepazīties gan ar dzelzceļa vēsturi, gan ar to, kā tiek nodrošināts, lai uz sliedēm nevaldītu haoss un nenotiktu avārijas
Jelgavas pils – vieta, kur kapenēs atdusas hercogi
Jelgavas pils ir viens no retajiem arhitektūras pieminekļiem, kas šajā pilsētā nav ticis nopostīts Otrajā pasaules karā vai pēckara periodā. Tā ir lielākā baroka laika pils Baltijā. Šobrīd tur izvietota Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), taču joprojām pils ir arhitektūras pērle.
Daugavas izpētes ekspedīcijā uzzināto apkopos interaktīvā kartē
Svētdien, 5.augustā, finišē 12 dienas ilgusī Daugavas ūdenstūrisma izpētes ekspedīcija. Tās dalībnieki šajā laikā ar motorizētiem plostiem mērojuši vairāk nekā 350 kilometrus. Balstoties uz ekspedīcijas ietvaros redzēto, taps publiski pieejama karte, kurā potenciālie ūdenstūristi varēs uzzināt gan par apskates objektiem un apmešanās vietām, gan par šķēršļiem, ar kuriem, dodoties ceļā, jārēķinās laivotājiem un plostniekiem.
Aglonā īsteno pārrobežu ekotūrisma projektu
Pašā vasaras karstumā Latgalē tiek īstenots projekts, lai attīstītu ekotūrismu pierobežā. Tā laikā uzlabos ūdenstilpēm tuvumā esošo infrastruktūru un to pieejamību personām ar invaliditāti, iegādāsies īpaši radītas laivas, pludmales ratiņkrēslus un arī citu ūdens inventāru. Viena no galvenajām projekta aktivitātēm ir arī izzinošo nometņu organizēšana skolēniem. Viena no tām šonedēļ notika Aglonā.
Ar «Kon-Tiki» maršrutu Kārlis Bardelis sāk ekspedīciju Klusajā okeānā
Kārlis Bardelis airu laivā “Linda” 14.jūlijā atstāja Peru galvaspilsētu Limu, lai dotos pāri Klusajam okeānam un turpinātu “Bored of Borders” projektu pasaules apceļošanai bez motorizētiem transporta līdzekļiem. Zemeslodes lielākais okeāns ir trīsreiz lielāks par Atlantijas okeānu, kuru ceļotājs šķērsoja kopā ar žurnālistu Gintu Barkovski, tāpēc galamērķa sasniegšana Austrālijā pēc 15 000 kilometriem plānota 2019.gada nogalē. Pirmā pietura pēc vairākiem mēnešiem plānota Franču Polinēzijā, kas atbilst norvēģu pētnieka Heijerdāla ekspedīcijai ar “Kon-Tiki” plostu 1947.gadā.
Kampaņā «Atklāj Latviju» aicina dalīties ar skaistāko un neparastāko vietu foto
Lai veicinātu mūsu valsts apceļošanu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) īsteno vietējā tūrisma veicināšanas kampaņu "Atklāj Latviju", kuras laikā iedzīvotāji aicināti dalīties ar Latvijā skaistāko un neparastāko vietu fotogrāfijām, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja LIAA Tūrisma departamenta pārstāvis Mārtiņš Eņģelis.
Uzņēmēja: Liepājas Karosta - unikāls tūrisma objekts, kura potenciāls netiek izmantots
Mums ir daudz vairāk ko piedāvāt nekā deviņdesmito gadu sākumā, bet ir lietas, ko joprojām neprotam pārdot, un mums ir vēl daudz darāmā. Tā šobrīd notiekošo tūrisma nozarē, lūkojoties caur savu pieredzi un to, kas vērojams Liepājā un Karostā, komentē liepājniece Monta Krafte. Viņa savulaik vadījusi tūrisma biroju, viņai ir gides pieredze, savs ģimenes apartamentu piedāvājums tūristiem Liepājā, turklāt Monta Krafte  ir viena no entuziastiem, kas dibināja Karostas glābšanas biedrību un radīja vienu no tūrisma objektiem – Karostas cietumu, par kuru joprojām interesējas žurnālisti no visas pasaules.
Iespēja jauniešiem apceļot Eiropu, nemaksājot ne centra par transporta biļetēm
Ikvienam Latvijas jaunietim, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, dota iespēja izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu "DiscoverEU". Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim, aicina Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).
Jaunākie
Interesanti