Klaipēdas delfinārijs sagatavojis jaunu vasaras programmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Klaipēdas delfinārijs jauno vasaras sezonu sāks ar jaunu programmu. Tajā būs nodarbināti 15 delfīni un piecas kalifornijas jūras lauvas.

Klaipēdas delfinārijs sagatavojis jaunu vasaras programmu
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Delfīnam vārdā Vejas – tulkojumā Vējš – ir vien seši gadi. Viņš piedzima tepat, Klaipēdas delfinārijā. Delfīnu pasaulē dzīvnieks vēl skaitās pusaudzis, tomēr Vejas jau ir pilntiesīgs pieaugušo šova dalībnieks. Viņš dzied duetā kopā ar savu mammu Gabiju. Šis programmas elements parasti sajūsmina skatītājus.

Pēdējos gados delfīnu skaits Klaipēdas delfinārijā ir pieaudzis līdz 15.

Dzīvnieki šeit jūtoties labi, par ko liecina vairošanās nebrīves apstākļos, vēlme iemācīties arvien jaunus trikus, kā arī laba ēstgriba, stāstīja delfīnu treneris Evalds Jermolajevs.

„Katru rītu mēs izņemam no ledusskapja 120 kg saldēto zivju nākamai dienai. Tas tiek sadalīts starp 15 delfīniem un pieciem jūras lauvām. Delfīna ēdienkarte atkarīga no vecuma un fiziskās aktivitātes. Jaunāki delfīni apēd kādus 5 kg dienā. Vecāki vai nobriešanas stadijā var apēst 12 un pat 14 kg zivju dienā,” stāstīja Jermolajevs.

Pats mazākais delfīns – tas ir tas pats Vejas – sver 180 kg. Bet lielākais – alfa tēviņš Argo – 320 kg. Ar 15 delfīniem strādā 10 treneri, dzīvniekus pieskata divi veterinārārsti un vēl vairāki tehniskie darbinieki un palīgi. Visa komanda veiksmīgi pārdzīvojusi karantīnu un sagatavojusi jaunu vasaras programmu, stāstīja Klaipēdas Jūras muzeja pārstāve Ņina Puteikiene.

Klaipēdas delfinārijs
Klaipēdas delfinārijs

„Mēs esam ļoti noilgojušies pēc apmeklētājiem. It sevišķi pēc apmeklētājiem no Latvijas. Jo pēdējos gados apmēram 20% no kopējas plūsmas veidoja tieši apmeklētāji no Latvijas. Kovida un karantīnas laikā bijām slēgti. Veidojām tikai translācijas. Pēc tam vasarā bijām vaļā, bet bija visādi ierobežojumi. Bet tagad tas viss lēnām tiek atcelts. Un es domāju, it sevišķi uz visu pēdējo baiso notikumu fona vajag priecāties par to, kas mums ir,” pauda Puteikiene.

Līdz aprīļa vidum Klaipēdas delfinārijs strādās tikai piektdienās, sestdienās un svētdienās. Bet vasaras sezonā tas strādās visu nedēļu, izņemot pirmdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti