Dzīve & stils / Ceļošana
Ziemeļlatgalē tūrismu popularizē arī ziemā
Ziemas festivālā Balvu, Viļakas, Kārsavas, Rugāju un Baltinavas novadā bez maksas iespējams apmeklēt tūrisma objektus. Trīs gadu laikā piedāvājums un pieprasījums kļuvis plašāks. Šogad interesenti divu dienu laikā ciemojās gandrīz 20 dažādās saimniecībās, muzejos un dabas objektos.
Okeāna saviļņotais Kārlis ar draudzeni sāk ceļojumu uz Austrāliju
Piedzīvojumu meklētājs Kārlis Bardelis uzsācis nākamo posmu savā pasaules apceļošanas projektā “Bored of Borders”. Šoreiz viņš kopā ar savu draudzeni Lindu Zuzi nolēmis doties uz Austrāliju no Brazīlijas, Dienvidamerikas kontinentu šķērsojot ar tandēma divriteni, savukārt Kluso okeānu pārairējot laivā. Dzimtenē plānots atgriezties nākamā gada nogalē.
LTV būs skatāma filma par latviešu ceļojumu pāri okeānam
Latvijas Televīzija 4.janvārī plkst. 21.15 demonstrēs dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie” par diviem latviešiem, kuri kļuva par pirmo komandu pasaulē, kas airu laivā bez motora, burām vai pavadošā kutera šķērsoja Dienvidatlantijas okeānu.
Islandē piedāvā pārnakšņot caurspīdīgā viesnīcā meža vidū
Islandes tūrisma industrijas pārstāvji domā par jauniem un aizraujošiem veidiem, kā piesaistīt ārzemniekus. Viens no pēdējiem piedāvājumiem aizrautīgajiem ceļotājiem ir caurspīdīgas burbuļu formas viesnīcas meža vidū, kas paver skatu uz sniegainajām ainavām un arī iespēju novērot ziemeļblāzmu.
Ventspilī piestājuši divi Eiropas apceļotāji žonglētāji

Ir labi, ja darbs ir tikpat aizraujošs kā vaļasprieks, bet ir arī cilvēki, kas hobiju izvēlas pārvērst par dzīvesveidu. Ventspilī pašlaik sastopami divi 25 gadus veci jaunieši, kuri šogad īstenojuši savu sapni par Eiropas apceļošanu pēc pašu izraudzīta maršruta. Latvijā kļūst arvien aukstāks, un tagad nākamais ceļotāju mērķis ir Grieķija.

Paši eiropieši visvairāk ceļo tieši pa Eiropu – skaitļi un fakti

Eiropas tūrisma lielo potenciālu veido paši eiropieši. Tikai 10% no nakšņojumiem Eiropas tūrisma mītnēs nodrošināja ceļotāji, kuri Eiropā ieradās no citiem kontinentiem. Turklāt vēl aktīvāki eiropieši ir paši savu valstu apceļošanā. 58% no naktīm tūrisma mītnēs Eiropas Savienības (ES) ceļotāji ir pavadījuši paši savā zemē, 26% kādā citā Eiropas Savienības valstī un 4% kādā citā Eiropas zemē. Tikai ar 4% seko Āzija, ar 3% Ziemeļamerika un ar 2% Āfrika, kā arī Dienvidamerika.

Aug ceļotāju skaits uz Ziemeļeiropu un Austrumeiropu – skaitļi un fakti

Visiecienītākie tūristu reģioni Eiropā nemainīgi ir Vidusjūras valstis un Rietumeiropa. Tomēr tieši Ziemeļeiropa, kā arī Centrālā un Austrumeiropa, kura līdz šim nosacīti ir bijusi Eiropas tūrisma pabērna lomā, pašlaik demonstrē visstraujāko izaugsmi. Tieši šie reģioni pērn ir nodrošinājuši tūrisma izaugsmi Eiropā – gan ceļojumu skaita, gan to izdevumu pieauguma ziņā.

Ceļo tur, kur silti – skaitļi un fakti

Starp pašiem iecienītākie tūristu galamērķiem Eiropā dominē vietas, kur siltumā var gozēties saulītē un peldēties – Spānijai piederošās Kanāriju salas, Katalonija Spānijā, Adrijas jūras piekraste Horvātijā, Spānijas Baleāru salas. Tomēr daudz neatpaliek arī ar vēstures un kultūras pieminekļiem bagātās metropoles – Parīze, Londona un Berlīne. Savukārt trešā iecienītākā galamērķu grupa ir reģioni pie Alpiem.

REPORTĀŽA: Airu laivās uz Roņu salu!

Kolkasrags – Kolkas bāka – Roņu sala – Roja – divu dienu airēšana atklātā jūrā lieliskā kompānijā izklausījās pēc laba plāna vasarīgai nedēļas nogalei. Roņu sala Rīgas jūras līcī no Kurzemes krastiem atrodas aptuveni 40 kilometru attālumā, un nebija dzirdēts, ka pēdējo 10 gadu laikā kāds no piedzīvojumu meklētājiem būtu mēģinājis sasniegt latviešiem sentimentālas jūtas raisošo ar aci nesaskatāmo zemes pleķīti.

Černobiļas slēgtajā zonā uzņem apmeklētājus

Ceļojums uz Černobiļas slēgto zonu nav katra tūrista gaumē, taču asāku izjūtu cienītāji tagad zonā var pavadīt arī nakti. Tam atvērts īpašs hostelis, kuru kopš atklāšanas šāgada maijā apmeklējuši jau 250 cilvēki.

Cīņā pret vēzi kāps Monblānā

Astoņi esošie un bijušie onkoloģiskie pacienti 29.jūlijā dosies ekspedīcijā uz Alpiem, lai cīņā pret vēzi kāptu Eiropas Savienības augstākajā virsotnē. Kalnu grupu vadīs alpīnisma instruktori Kristaps un Kristīne Liepiņi.

Livonijas kulinārajā ceļā - jauns maršruts «TasteHanseatica»

Pēdējā laikā īpaši aktuāls Eiropā kļuvis gastronomiskais tūrisms, un ēdiena baudīšana šobrīd ir teju katra Eiropas tūrista ceļojuma dienaskārtībā. Tāpēc Vidzemē izlemts attīstīt jaunu, uz vietējo kulināro mantojumu balstītu tūrisma maršrutu - “TasteHanseatica”. Maršruts tiks veidots „Interreg Estonia-Latvia” programmas projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana (Livonijas kulinārais ceļš)" ietvaros, kura īstenošanu Latvijā sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” uzsācis Vidzemes plānošanas reģions.

«airBaltic» reisā sesks saplosa jūrascūciņu

Atgriežoties vasaras brīvlaiku pavadīt Latvijā, Romā mītošajai Bērtuļu ģimenei lielus pārdzīvojumus sagādāja „airBaltic” reisa noslēgums.  Viņu bagāžā nodoto mājdzīvnieku pēc stundu ilgas meklēšanas Rīgā atnesta asiņainu un mirušu. „airBaltic” sācis izmeklēšanu par notikušo un apgalvo, ka visa uzņēmuma vēsturē šī ir pirmā reize, kad mājdzīvnieks mirst lidojuma laikā. Un, tā kā jūrascūciņu saplosīja no būra izbēdzis sesks jeb fretka, aviokompānija pieņēmusi lēmumu turpmāk seskus pasažieru reisos vairs nepārvadāt, tos pārvadās ar kravas reisiem.

Latvieši ar kajakiem dodas apkārt Sāremā salai

No Ainažu Ziemeļu mola, apkārt Sāremā salai līdz Kolkas ragam astoņās dienās - šādā avantūrā šorīt devās pieci pieredzējuši laivotāji. Braucienā viņi izmanto jūras smailītes, aprīkotas ar nepieciešamo ekipējumu. Viņi ir apņēmības pilni veikt vairāk nekā 400 kilometru garo distanci un tas ir liels izaicinājums.

Jaunākie
Interesanti