Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Pērkonu ceplis. Māls, glezniecība un maize 
Ādažu novada Kadagā ir Pērkonu mājas, kur ierīkots gan ceplis podu apdedzināšanai, gan maizes krāsns. Interesentiem iespējams iemēģināt roku trauku gatavošanā, kā arī gleznošanā.
«Pazust Latgalē» - kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu
Šovasar Latvijas aktīvās atpūtas galamērķu kartē ir iezīmējies jauns pieturpunkts – "Lost in Latgale" (''Pazust Latgalē''). Latvijas austrumu pierobežā Krāslavas novada Kombuļu pagastā ikvienam interesentam ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu 15 kilometru garumā.
Jūrtaka – 1200 km pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru
Atšķirībā no Eiropas velo maršrutu tīkla mazāk zināms ir kājāmgājēju ceļi. Lai gan Latvijā maršrutu un taku ir daudz, tie pārsvarā ir īsi. Tāpēc izveidota Jūrtaka – vairāk nekā 1200 kilometru (km) garš maršruts gar Baltijas jūru.
Veclaicenes apceļotājiem - pašapkalpošanās informācijas punkti un Dabas mājas pie ezeriem
Gleznainas ainavas, miers, klusums un mājiņas ezera krastā, savukārt visu informāciju par ceļošanu vari iegūt mobilajā aplikācijā vai pašapkalpošanās tūrisma informācijas punktos. Šāds piedāvājums tūristiem, kas priekšroku dod mierīgai atpūtai neskartā dabā, īstenots Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, Alūksnes un Apes novados, kur tapušas piecas Dabas mājas un trīs pašapkalpošanās tūrisma informācijas centri. Savukārt vietējiem mājražotājiem, iesaistoties šajā projektā, ir iespēja Veclaicenes apceļotājiem piedāvāt savu produkciju.
Ekskluzīvais Baložu kūdras muzejs vilcienā. Ko tajā var uzzināt?
2013. gadā Baložos, glābjot vietējā kūdras izstrādes purva šaursliežu dzelzceļa līniju no sagriešanas metāllūžņos, tika nodibināta biedrība, kas izveidoja muzeju. Šis ir ļoti īpašs muzejs, jo tas atrodas vilcienā, kas kursē pa purvu. Muzejā strādā brīvprātīgie, nesaņemot pretī nekādu atalgojumu. Ko šajā muzejā var aplūkot un uzzināt, un kāpēc to var saukt par savā ziņā ekskluzīvu muzeju?
Neaizmirsti dokumentus sev un bērniem! Sāk kampaņu par ceļošanu ES
Ko darīt vai ko nedarīt, lai ceļojums ar ģimeni Eiropas Savienībā (ES) izdotos droši? Par to no ceturtdienas, 6. jūnija, iedzīvotājus plānots plašāk informēt ar kampaņas un ceļojoša multimediāla stenda izstādi. Kampaņa ilgs līdz augusta beigām gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.
Alsungā Baltā galdauta svētkos cels galdā bukstiņbiezputru un burkānu ēdienus
Gardi ēdieni un suitu tradīcijas ir tas, kas šobrīd padara Alsungu par vienu no interesantākajiem tūrisma galamērķiem. Kopš tika izrādīta Ināras Kolmanes dokumentālā filma „Ručs un Norie”, pieaugusi japāņu tūristu interese, un viņi ierodas apskatīt Alsungu. Tikmēr itin bieži vietējais tūrists uz Alsungu dodas baudīt vietējos ēdienus. Arī 4. maijā tur iecerēti Baltā galdauta svētki ar burkānu sēšanu un mielošanos ar dažādiem lauku labumiem.
Bagāža lidmašīnā: Biežākās kļūdas
Drošību prasību dēļ aviokompānijas noteikušas virkni aizliegumu konkrētas lietas pārvadāt bagāžā. Vai zinājāt, ka lidmašīnas salonā varēsiet ņemt līdzi dažas baterijas, bet nodot tās reģistrētajā bagāžā nevarēsiet? Tas pats attiecas uz elektroniskajām cigaretēm. Latvijas Televīzija uz lidostu "Rīga" devās noskaidrot, kā neapjukt drošības prasībās un ko kurā bagāžas veidā atļauts vest.
Taivānas gleznotāja darbus darina zem ūdens
Taivānā startējis starptautiskais konkurss "Taipejas Mākslas revolūcija", kas pulcē dažādus māksliniekus no visas pasaules. To vidū arī ekstraordinārā gleznotāja Olga Belka, kuras mākslas darbi top zem ūdens.
Zilupes novads rīko tūrismu akciju visas vasaras garumā
Šogad pirmo reizi Zilupes novadā notiks tūrisma akcija “Apceļo, izkraukšķini, izčabini Zilupes novadu”. Tās laikā tūristiem par samazinātām cenām un bez iepriekšējās pieteikšanās noteiktās dienās būs iespēja apmeklēt dažādas saimniecības, amatnieku darbnīcas, apskatīt neskarto pierobežas novada biotopu un uzzināt šī novada vēsturi.
Radošās darbības nedēļa «radi! 2019» aktualizēs mazpilsētu tūrisma attīstību
Šogad Radošās darbības nedēļa “radi!2019” tiks veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai. Tās laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies īpašās Radošās tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.  
Konkursam «Liepājas vēstneši» pieteikušies 84 iedzīvotāji
Šonedēļ notika atlases kārta konkursam “Liepājas vēstneši”, kas paredz atrast liepājniekus, kuri spētu tūrisma sezonā pilsētas viesus iepazīstināt ar labākajām atpūtas un izklaides iespējām. Akcijai pieteicās 84 liepājnieki, un līdz nākamās nedēļas beigām žūrijas komisija pieņems gala lēmumu, kuri tad kļūs par pilsētas vēstnešiem.  
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt