83 gadus vecais Hori Keniči kļuvis par vecāko cilvēku, kas vienatnē ar jahtu šķērsojis Kluso okeānu. Pēc ceļojuma viņš atzina, ka beidzot piepildījis savu dzīves sapni.
Latgales retro spēkratu entuziasti regulāri kopā dodas izbraucienos, lai popularizētu piļu un muižu apceļošanas akciju. Nozīmīgo kultūrvēstures mantojumu šajā reizē atklāt plašākai publikai gatavas 60 pilis un muižas, turklāt pamazām durvis vaļā ver arī jauni akcijas atbalstītāji. Pie viņiem Ludzas un Balvu pusē nupat arī viesojās seno auto un motociklu īpašnieki kopā ar savām ģimenēm.
Esmu atradusi pagaidu mājas otrpus Eiropai, kur gribas nesteigties, uzelpot un uz brīdi atgūties no gariem lidojumiem, aukstām pusdienām, autobusu pārbraucieniem, stopēšanas un gulēšanas uz labvēļu dīvāniem. Uz cik ilgu laiku? Nav zināms!
Jau 16. reizi Jelgavā top smilšu skulptūru parks, kurā 15 mākslinieki no 10 valstīm no smiltīm veido šedevrus. Šā brīža situācija Ukrainā ietekmējusi arī smilšu tēlniekus, tāpēc daudzos darbos mākslinieki atgādina, cik trausls pasaulē ir miers.
Šajās brīvdienās, 4. un 5. jūnijā, interesenti gaidīti Slīteres nacionālā parka Ceļotāju dienās ar saukli "Dārgumus meklējot". Dārgumus varēs meklēt 46 punktos, kuros būs jāatmin mīkla vai jāizpilda uzdevums.
Vai zini, kas ir ētiska ceļošana? Atbildīgas ceļošanas augstākā pakāpe, kur, ievērojot visas vides, sociālās un ekonomiskās prasības, apzināti un jēgpilni ceļojumi vairo ceļojuma galamērķa vietējo iedzīvotāju labklājību.
Lietuvas pierobežā, Saldus novada Jaunauces pagastā, slejas Jaunauces pils. Tā pieder pašvaldībai, bet pils sirds un dvēsele ir Inguna Balcere. Viņa ir gan tūrisma speciāliste, gan vada biedrību "Mēs – Jaunaucei" un raksta projektus, lai piesaistītu finansējumu pils atjaunošanai. Jaunauces pils tiek atjaunota pamazām, un darbu kvalitāti apliecina 2020. gadā iegūtā Latvijas partnerības balva "Dižprojekts", kā arī pērn saņemtā Latvijas dizaina gada balva par pilī izveidoto papildinātās realitātes ekspozīciju.
Vidēji veselīga cilvēka miega dzīves cikls vienu laika atšķirības stundu piemēro jauniem apstākļiem vienas dienas laikā. Piemēram, ja lidojat uz Ņujorku, kur ir 7 stundu laika atšķirība, pilnībā adaptējušies būsiet tikai pirmās nedēļas beigās. Tāpēc arī loģiska rekomendācija – plānojiet ceļojumu vismaz divas reizes vairāk dienām kā stundu laika atšķirība. Uz ASV, kur vismaz 7 stundu starpība, vismaz 14 dienu ceļojumu.
Par godu britu karalienes Elizabetes valdīšanas 70 gadu jubilejai vienā no slavenā Londonas panorāmas rata jeb "Londonas acs" kapsulām ierīkots īpašs minikrodziņš. Tajā apmeklētāji varēs nobaudīt arī divus iecienītākos valsts vadītājas dzērienus.
2012. gada vidū Zane Eniņa pārtrauca darbu lielā uzņēmumā un ar mugursomu plecos sāka apceļot pasauli, lielākoties vienatnē, taupot līdzekļus un iepriekš neplānojot tālāk par pirmo naktsmītni. Līdz šim viņa pabijusi vairāk nekā 75 valstīs, ierasti cenšoties iekļauties budžetā – 20 eiro dienā, Eniņa stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”.
Pēc garākiem maršurtiem esmu sapratusi, ka vissvarīgāk ir prast sagatavoties izaicinājumam. Soļojot takās ar visvarīgāko uz muguras, iejūties minimālista ādā uz vienu vai vairākām dienām. Kā pārliecināties, vai esi gatavs izaicinājumam? Lūk, ieteikumi garākam pārgājienam kalnos, kurus esmu apkopojusi pēc dažādiem kāpieniem Eiropā.
Kas tā par priekpilnu čūskas mēli, kas izšaujas no Lielupes mutes un zibinās Daugavas virzienā? Tā ir rīdziniece Buļļupe jeb Buldurupe, Lielupes labais atzarojums, kas atdala Daugavgrīvas salu no Rīgas. Buļļupes apskalotajos krastos gaisā virmo radošas noskaņas – zem klajas debess priecē Paula Jaunzema akmens skulptūru dārzs, vienā no Bolderājas senākajām zemnieku sētām mājo Leļļu teātra pensionētās lelles, Daugavgrīvas cietoksnī laiku pa laikam nolaižas kulturāla komēta, bet Bolderājas vārdu avangarda mākslas vēsturē ierakstījuši Hardija Lediņa un Jura Boiko leģendārie gājieni gar sliedēm.
Kā kruzuļains pavediens no Usmas ezera uz Puzes ezeru līkumo divdesmit septiņus kilometrus garā Engures upe. Tā ir viena no mazajām un šarmantajām Kurzemes upēm, kas piesaista laivotājus ar savu rimto plūdumu, mežonīgo dabu, gleznainajām ainavām un apkārt valdošo klusumu, ļaujot ieklausīties dabā un to sadzirdēt.
Populārais Liepājas tūrisma objekts “Siļķu brāķis” vēris durvis jaunās telpās – pašā Liepājas tirdzniecības kanāla krastā – Vecajā ostmalā 53, kur atrodas viens no senajiem sarkano ķieģeļu spīķeriem. Tā ir vieta, kur Liepājā nonāk jūrā nozvejotais loms, vieta, kur pilsētā atrodas zivju restorāns un notiek zivju pārstrāde. Vietas maiņa ļāvusi arī papildināt iepriekšējo ekspozīciju un to bagātināt.
Pavasarī var ne tikai vērot, kā, Ventas rumbā Kuldīgā lec zivis, bet arī doties izzinošā un piedzīvojumiem bagātā Alekšupītes ekspedīcijā. Kuldīgā tas ir nesen ieviests tūrisma piedāvājums, kas ļauj doties pārgājienā pa romantisko Vecpilsētu un paraudzīties uz to no cita skatu punkta – no upes. Kā tas notiek praktiski, un kur var nokļūt, dodoties pastaigā pa upes gultni?
Caku cakām izrotātā Svēte savu tecējumu sāk Lietuvā, divu kilometru garumā kalpo par robežupi, bet tad pāri Zemgales līdzenumam jož satikt Lielupi. Pavasaros Svētei piemetas delverīgs noskaņojums, upe iziet no krastiem un pārvēršas teju vai ezerā, kas appludina tuvējās zemes.
Žiperīgā vidzemniece Aģe, kas pieminēta jau ''Indriķa hronikā'', iztek no Aģes ezera un skrien uz jūru. Tās krastos reiz pletušās Vidzemes lībiešu zemes, par ko liecina gan pašas upes vārds, gan apkārtējo vietu nosaukumi. Aģe tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē “mala”. Vai upe kalpojusi par kāda līvu novada malu? To varam vien minēt. Mūsdienās Aģe top par paraugu tam, kā atjaunot Latvijas upju veselību.