Krievija izraida divus Latvijas diplomātus

Krievijas Ārlietu ministrijā ceturtdien Latvijas pagaidu pilnvarotajai lietvedei iesniegta nota par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte.

Viņa norādīja, ka ĀM lems pār tālāko rīcību, atbildot uz Krievijas paziņojumu par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu. Eglīte arī uzsvēra, ka tradicionāli izraidīto diplomātu vārdi netiek atklāti.

Kā zināms, bijušais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") 27. martā pieņēma lēmumu pasludināt Krievijas vēstniecības diplomātu par valstij nevēlamu personu.

Uz ĀM 27. martā tika izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Oļegs Zikovs, kuram tika izteikts kategorisks Latvijas puses protests par vēstniecības ilgstoši īstenoto nepieņemamo un provokatīvo publisko komunikāciju, kas ir klajā pretrunā ar 1961. gada Vīnes konvencijas par diplomātiskajiem sakariem.

Krievijas vēstniecība, neskatoties uz vairākkārtējiem ĀM aizrādījumiem, ir turpinājusi "nekorektu publisko komunikāciju, kas vērsta uz Latvijas valsts varas institūtu un iestāžu diskreditāciju un naida kurināšanu Latvijas sabiedrībā".

Ņemot to vērā, ārlietu ministrs Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāvis diplomātu, kuram Latvija bija jāpamet līdz 10. aprīļa dienas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti