Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ceļošana
Kā laivot pa Amatu – Vidzemes nešpetnāko upi? Maršruti un ieteikumi
80 kilometrus (km) garo vidzemnieci Amatu dēvē par upju upi, latviešu kopības simbolu un vienu no straujākajām un nešpetnākajām, bet skaistākajām Latvijas upēm. Pavasara palos mutuļojošā upes straume, krāces un iežu atsegumi vilina piedzīvojumu un asu izjūtu meklētājus no malu malām. Tomēr, ja nekad neesi sēdējis laivā, iesākumā labāk patrenējies mierīgākos ūdeņos, bet Amatu izbaudi, dodoties pārgājienā gar tās labo krastu, kas, starp citu, arī sola burvīgus skatus un labus piedzīvojumus!
Kruīza kuģi kļūst par pandēmijas laika svinību burbuli
Kruīza kuģi kļuvuši par tā dēvētajiem relatīvi drošajiem atpūtas burbuļiem, kur var pavadīt laiku plašākā sabiedrībā, nebaidoties inficēties ar jauno koronvīrusu. Šāds piedāvājums radies Itālijā, kur Lieldienu tūrē no Dženovas uz Maltu devies kuģis ar 2000 pasažieru uz klāja.
Tokijā sakuras uzziedējušas agrāk
Japānas galvaspilsētā Tokijā un tās apkaimē uzziedējušas sakuras. Ķiršu ziedēšana iedzīvotajiem ir  ļoti gaidīti svētki uzlecošās saules zemē, jo liecina par pavasara tuvošanos.
Ar laivu pa Dienvidsusēju – Sēlijas varenāko upi. Maršruti un ieteikumi
114 km garā Dienvidsusēja (saukta arī par Susēju, Lielo Susēju) ir Sēlijas lielākā upe, kas dzimst Dobes un Lāčupītes satekā. Tā līku ločiem tek gar Latvijas–Lietuvas pierobežu, līdz ieplūst Mēmelē. Gluži kā pati Sēlija, arī Dienvidsusēja ir rūpīgi glabāts noslēpums, kas atklājas vien kārtīgam piedzīvojumu meklētājam.
Apceļo Ķīnu no mājām – iepazīsti ķīniešu kapusvētkus un filmas «Avatars» iedvesmas vietu!
Tā kā vairāk nekā gadu ceļošana ir kļuvusi par sarežģītu un ekskluzīvu aktivitāti, vienīgā iespēja ir ceļot no mājām dažādu piedzīvojumu ekspedīciju arhīvos. Piedāvājam apceļot Ķīnas dienvidu provinces kopā ar raidījuma "1000 jūdzes" ekspedīcijas komandu, kas turp devās 2014. gadā. Pilsētvide, lauku ciemati, dabas parki, kā arī iepazīšanās ar ķīniešu tradīciju un dzīves īpatnībām, sniedz ieskatu no Eiropas tik atšķirīgajā ķīniešu kultūrā mūsdienās.
Ko apskatīt, laivojot Bārtas rimtos ūdeņus? Maršruti un ieteikumi
103 km garā Bārtas upe piedzimst Žemaitijas augstienē Lietuvā, un tieši leišu zemē tā noskrien sava tecējuma garāko daļu – 60 km. Izlīkumojot cauri lepnajām kurzemniecēm Bārtai un Nīcai, kur meitas staigā ar augstu paceltām un zīļotu vainagu rotātām galvām, upe laiski ieplūst Liepājas ezerā. Bārta ir visai mierīga, bet jaukiem līkumiem bagāta upe, kas aicināt aicina uz atpūtu tās ūdeņos.
Upes atkal vaļā! Kā laivot pa līkumaino mieramiku Rūju?
Rūjas upe, tecēdama līkumu līkumiem 85 km garumā, savieno divus ezerus – Ruhijerva ezeru Igaunijā un mūsu pašu leģendām apvīto Burtnieku. Tā ir nesteidzīga, bet pārsteigumiem bagāta upe, kas piemērota arī tiem, kuri līdz šim ar laivošanu bijuši uz ''jūs''. Sāc locīt telti un smērēt sviestmaizes, liec airus padusē – aidā, uz Rūju!
Kašmirā atver pirmo iglu kafejnīcu
Kašmirā par tūristu iecienītu atrakciju kļuvusi no sniega uzbūvēta iglu kafejnīca. Ledainajā būvē, sēžot uz aitādām, viesi var baudīt tradicionālos karstos dzērienus.
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt virtuālās tūrēs
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt bezmaksas tiešsaistes virtuālās tūrēs, informēja Gaujas nacionālā  parka  tūrisma biedrība "Enter Gauja". Gan  Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu interesenti var iepazīt Gaujas nacionālo parku attālināti “Facebook Live” pasākumā, baudot elpu aizraujošus skatus un iepazīstot vietējo kultūru.
Mežtaka atzīta par gada jauno tūrisma objektu LIAA konkursā
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā "Jaunais tūrisma produkts 2020" pirmo vietu ieguvis garās distances pārgājienu maršruts ''Mežtaka'', informēja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Māra Sproģe.
Kurzemē četras dabas takas pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos
Kurzemē attīsta dabas takas, kas tagad ir pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos. Nozīmīgs darbs šogad paveikts Kazdangā, Alsungā un Kalētos, kur attīstītas četras dažādas  takas. Projektus ar sadarbības partneriem un apvienību „Aperions” īsteno Kurzemes plānošanas reģions. Darbus plānots turpināt līdz nākamā gada jūlijam.
Valmierietis ar auto 8 dienās apbrauc apkārt Latvijas robežai
Valmierietis Mārcis Bogdanovs savā dzimšanas dienā oktobra beigās nolēma sev uzdāvināt ceļojumu gar Latvijas robežu, redzēto arī fiksēt dienasgrāmatā, kā arī foto un videostāstos, lai tādējādi mudinātu arī citus šajā laikā, kad tālāki ceļojumi nebūtu prāta darbs, dodies apskatīt mazāk zināmas vietas tepat Latvijā. Mārcis paņēma ģitāru, sēdās auto un astoņās dienās veica ceļojumu apkārt Latvijas robežai.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt