Dzīve & stils / Ceļošana
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt virtuālās tūrēs
Gaujas nacionālo parku tagad var iepazīt bezmaksas tiešsaistes virtuālās tūrēs, informēja Gaujas nacionālā  parka  tūrisma biedrība "Enter Gauja". Gan  Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu interesenti var iepazīt Gaujas nacionālo parku attālināti “Facebook Live” pasākumā, baudot elpu aizraujošus skatus un iepazīstot vietējo kultūru.
Mežtaka atzīta par gada jauno tūrisma objektu LIAA konkursā
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā "Jaunais tūrisma produkts 2020" pirmo vietu ieguvis garās distances pārgājienu maršruts ''Mežtaka'', informēja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Māra Sproģe.
Kurzemē četras dabas takas pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos
Kurzemē attīsta dabas takas, kas tagad ir pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos. Nozīmīgs darbs šogad paveikts Kazdangā, Alsungā un Kalētos, kur attīstītas četras dažādas  takas. Projektus ar sadarbības partneriem un apvienību „Aperions” īsteno Kurzemes plānošanas reģions. Darbus plānots turpināt līdz nākamā gada jūlijam.
Valmierietis ar auto 8 dienās apbrauc apkārt Latvijas robežai
Valmierietis Mārcis Bogdanovs savā dzimšanas dienā oktobra beigās nolēma sev uzdāvināt ceļojumu gar Latvijas robežu, redzēto arī fiksēt dienasgrāmatā, kā arī foto un videostāstos, lai tādējādi mudinātu arī citus šajā laikā, kad tālāki ceļojumi nebūtu prāta darbs, dodies apskatīt mazāk zināmas vietas tepat Latvijā. Mārcis paņēma ģitāru, sēdās auto un astoņās dienās veica ceļojumu apkārt Latvijas robežai.
Ķemeru Nacionālajā parkā varēs piedalīties pārgājienā, laivu braucienā un talkā
Sestdien, 3. oktobrī, notiks Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāja diena, kuras laikā ikvienam būs iespēja piedalīties laivu braucienā un dažādos pārgājienos, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Aiga Priede. Tāpat pasākumā būs vēl nebijusi aktivitāte – Zaļā sporta zāle jeb talka fizioterapeita pavadībā.
Raidījuma «TE!» grābeklītis turpmāk būs arī digitāls
No 25. septembra Latvijas raidījuma “TE!” simbols – grābeklītis – būs arī digitāls, un turpmāk to ikviens Latvijas apceļotājs varēs meklēt ar savām viedierīcēm mobilajā lietotnē “TE meklē”, informēja raidījuma pārstāve Eva Šķēle.
Ķemeru Nacionālajā parkā pirmo reizi varēs apskatīt atjaunoto Zaļo purvu
Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienā 3. oktobrī būs iespēja doties pārgājienā uz līdz šim salīdzinoši maz zināmu un grūti pieejamu teritoriju – Zaļo purvu, kur 2019. gada beigās noslēdzās vērienīgi augstā purva atjaunošanas darbi, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciāliste Aiga Priede.  
Apseko pārgājiena maršruta «Mežtaka» topošos posmus Kurzemē
Latvijā līdz 7. septembrim turpinās topošā tūrisma maršruta ''Mežtaka'' apsekošana, kurā var iesaistīties ikviens interesents. ''Mežtaka'' būs jauns tūrisma maršruts, kas pilnībā savienos trīs Baltijas valstis. Līdz šim attīstīts posms no Igaunijas līdz Rīgai, nu tas turpina vīties cauri Kurzemei.
Tokijā atklās jauno kruīzu kuģu piestātni
Japānas galvaspilsētā Tokijā nākošajā mēnesī oficiāli atklās jauno kruīzu kuģu piestātni. Tā spēs uzņemt vislielākos – pat 400 metrus garos lainerus.
Laivošana pa Tērveti. Maršruti un ieteikumi
Tērvetes upe, kas kopumā ir 68 kilometru gara, sākas kā notekgrāvis Lietuvas pierobežā netālu no Ukriem. Visā garumā tās dabiskie posmi mijas ar regulētajiem. Arī caur dabas bagātību pārpilno, mūžam sanošo Ukru gāršu tā plūst iztaisnota un pielāgota. Sasmēlusies ūdeni no pietekām ar lustīgiem nosaukumiem: Svēpaine, Cērpaine, Sodīte un pat Elles grāvis, savus dabiskā plūduma līkločus Tērvete pa kādam strēķim iegūst aiz Zelmeņiem.
Ziemeļvidzeme aicina uz ceļotāju dienu
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) sestdien, 22. augustā, notiks ceļotāju diena, kuras laikā varēs doties velobraucienos, pārgājienos un dažādos pasākumos iepazīt reģiona kultūrvēsturi, informēja ZBR koordinātore Arta Krūmiņa.
Garie pārgājieni kļūst arvien populārāki. Cauri Latvijai vedīs Santjago ceļš
Pašvaldībām un uzņēmējiem vēl jāpierod pie domas, ka turpmāk arī cauri Latvijai vedīs Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš. Šobrīd ikviens var kājām mērot posmu no Rīgas līdz Žagarei Lietuvā, informē Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija. Kopumā garie pārgājieni kļūst arvien aktuālāki. Jau sākusies Mežtakas nākamā posma – no Rīgas līdz pat Polijas robežai – apzināšana.
Latvijas apceļošana šovasar daudziem izvēršas par pārsteidzošu atklājumu
Bali vietā Burtnieka ezers, Provansas vietā Umurgas lavandu lauki, Marokas vietā Kurzeme, - šādi vai līdzīgi mainīt savu ceļojumu galamērķus šovasar ir nācies ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam. Arī vietējie tūrisma uzņēmēji atzīst, ka ir pat ļoti pieaudzis ne tikai pašmāju, bet arī kaimiņu - igauņu un lietuviešu tūristu skaits.
Ķīnā atver pasaulē lielākās šūpoles
Ķīnā atver pasaulē lielākās šūpoles – tiem, kam patīk pašūpoties ar asām izjūtām. Blakus dziļai aizai uzbūvētās šūpoles ir simt  metru augstas.
Ludzā viesus vilina ar koncertu uz ezera
Visu jūliju Mazā Ludzas ezera vidū uz plosta spēlē un dzied dažādi mūziķi, kurus var klausīties, brīvi iekārtojoties ezera abos krastos. Tas ir veids, kā Ludza cenšas piesaistīt viesus sarežģītajos pandēmijas apstākļos. Pilsētnieki un Ludzas viesi atzinīgi novērtējuši gan koncertus pie ezera, gan arī citas aktīvās atpūtas iespējas uz ūdens.
Vaļasprieki
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt