Dzīve & stils / Ceļošana
Kovids apturēja pirms virsotnes. Nacionālajā bibliotēkā skatāma foto izstāde par ceļu uz Everestu
Tieši kovids bija iemesls tam, kādēļ alpīnists un zemessargs Juris Ulmanis pērn pavasarī pēc gandrīz divus mēnešus ilgas ekspedīcijas neuzkāpa savā septītajā virsotnē – planētas augstākajā punktā Everestā. Par spīti skābeklim mugursomā vīruss laupīja viņa spēkus un tikai diennakts attālumā no virsotnes viņam lika griezties atpakaļ. No šodienas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāmi šajā ceļā gūtie iespaidi fotogrāfijās.
Ludzā tapis audiogids
Ludzas novada tūrisma centrs, uzsākot 2022. gada tūrisma sezonu, novada iedzīvotājiem un viesiem piedāvā jaunumu – audiogidu.
Venēcijā ierobežos tūristu skaitu
Itālijas pilsētā Venēcijā jau tuvākajā laikā ierobežos tūristu skaitu. Lēmums pieņemts, lai mazinātu drūzmēšanos pārpildītajā pilsētas centrā un lai attīstītu ilgtspējīgāku tūrismu.
Kauņā neredzīgi gidi vada īpašas ekskursijas
Lietuvas pilsētā Kauņā neredzīgie gidi ļauj iejusties pasaulē bez attēla arī citiem cilvēkiem. Šāda ekskursija ir interesants piedzīvojums un ļauj arī labāk izprast cilvēkus ar īpašam vajadzībām.
Londonas ekoloģiskā viesnīca tiecas būt videi draudzīgākā pasaulē
Paklāji no pārstrādātiem zvejas tīkliem, lustras no otrreizēji pārstrādāta stikla – tie ir daži no elementiem Londonas viesnīcā, kas tiecas būt videi visdraudzīgākā pasaulē. Tās viesiem jārēķinās, ka nemantot tiek skaitīta viņu patērētā enerģija un kāds no sensoriem apstādinās tās nevajadzīgu tērēšanu.
Tukumnieks kādreizējā kolhoza fermā izveidojis «Retro fermu»
Tukumnieks Intars Pavlovičs no garajiem padomju okupācijas gadiem atceras ļoti maz, jo tolaik bija tikai sākumskolas skolnieks. Tomēr, viņaprāt, tie ir jāiepazīst, lai spētu novērtēt šodienas dzīvi. 15 gadu laikā Intars kādreizējā kolhoza fermā izveidojis "Retro fermu", kurā rindojas senās automašīnas, tā laika sadzīves un biroja tehnika, un citas lietas. Šogad "Retro ferma" kļuvusi par vienu no Tukuma novada tūrisma objektiem.
Tūrists nemierā ar «TezTour» pakalpojumiem ceļojumā uz Ēģipti; firma daļēji atzīst pārmetumus
Ir divu veidu ceļotāji – vieni izvēlas paši plānot ceļojumus, bet otri savu atvaļinājumu plānošanu uztic tūrisma firmai, lai atpūtu varētu izbaudīt, ne par ko neuztraucoties. Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vērsās skatītājs Ralfs, kuram, paļaujoties uz tūrisma firmu, nācās piedzīvot labi zināmo sakāmvārdu – "Solīts makā nekrīt". Tūrisma firma «TezTour» tikai daļēji atzīst pārmetumus.
Piramidene. Kāda šodien izskatās pamestā padomju pilsēta Arktikā?
Arktiskās tundras vidū iesaldētā kādreizējā padomju ogļraktuvju pilsēta Piramidene izskatās pamesta vienas nakts laikā. Klusa, vientuļa un cilvēku neapdzīvota apmetne, ko ieskauj Svalbāras fjordu ieloks. Vēl pirms 23 gadiem Padomju Savienības radītajā utopiskajā realitātē ikdienā dzīvoja cilvēki.
Reportāža: vīnogu laiks Vāczemē
Kad vīndaru ciematu ielās parādās milzum daudz mazu, sparīgi rūcošu traktoriņu ar piekabēs sakrautiem milzīgiem bunduļiem un visu pārņem rūgstošu ogu smarža, ir skaidrs – Ķeizarkrēslā, vienā no Vācijas vīnkopības apgabaliem, vīnogu vākšanas laiks rit pilnā sparā! Tikko nosvētīti arī Ražas svētki, kad visi pateicas par dāsno vākumu.
«Būris»: Vai klimata dēļ esam gatavi ceļot mazāk?
Novembrī Glāzgovā notiks ANO rīkota Klimatu pārmaiņu konference. Gatavojoties tai, Eiropas Parlaments (EP) mudina pastiprināt cīņu pret klimata pārmaiņām pasaulē un saglabāt Eiropas Savienības (ES) vadošo pozīciju tajā. EP vēlas, lai visas valstis koncentrētos uz to, ka ekonomikas atveseļošanās no pandēmijas notiktu "zaļi".
Pa Ogres novadu tūristus «vadā» audiogids
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ārkārtējās situācijas laikā strādā vien ar iepriekšējo pierakstu, bet līdzīgi kā citviet Latvijā arī šeit labs risinājums tūristiem ir audiogids, pastāstīja centra vadītāja Elīna Baltiņa.
Kā plānot lielisku pārgājienu pretī zelta rudenim?
Plānojot pārgājienu pretī zelta rudenim, ieteicams izmantot jau izveidotos maršrutus, taču jārēķinās, ka dabā situācija var atšķirties no kartē redzamā, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja ārpustelpu pasākumu organizatore un vadītāja  Zane Kaire.
Černobiļā attīsta arī velotūrismu
Cenšoties piesaistīt jaunus apmeklētājus, Černobiļas aizliegtajā zonā sākuši attīstīt arī velotūrismu. Interesentiem gan jāievēro strikti noteikumi.
Honkongā atklās atjaunotu ūdens atrakciju parku
Nošļūkt pa kādu cauruli vai ļauties mākslīgajiem viļņiem – tas var būt jautri un saistoši ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Honkongā šomēnes atklās jaunu ūdens atrakciju parku, kurā ir milzum daudz cauruļu un citu aizraujošu atrakciju.
Muzejā Krievijas reģionā apskatāmas vairāk nekā 5000 karotes
Cik karošu izmantojam vienās brokastīs? Vienu, lai samaisītu kafiju. Vēl vienu, lai varbūt apēstu putru. Bet jāsaka, ka vienai ēdienreizei nav nepieciešams bezgalīgi daudz karošu. Bet Nitvas karošu muzejā Krievijā atrodams vairāk nekā 5000 karotes, kas atvestas no vairāk nekā 80 valstīm.
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd