Dzīve & stils / Ceļošana
Durbes pilī tūrisma ziemas sezonu sāk ar «Kāpostu svētkiem»
Tūristu skaits novadu muzejos pieaug, taču lielākoties tie uz novadiem dodas vasaras sezonā. Lai ieinteresētu vismaz vietējos apmeklētājus arī ziemā neaizmirst ceļu uz vēstures liecību krātuvēm, Tukuma novadā tiek organizētas speciālas muzeja programmas. Durbes pilī ziemas sezona iesākās ar ''Kāpostu svētkiem''.
Jaunieši 18 gadu vecumā var pieteikties bezmaksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu
Ikvienam 18 gadus vecam jaunietim ir iespēja piedalīties Eiropas Parlamenta iniciatīvā „Discovery EU”. Iniciatīva paredz, ka jaunieši var atbildēt uz viktorīnas jautājumiem un pretendēt uz bez maksas vilciena biļetēm, lai apceļotu Eiropu. Biļešu ieguvēji varēs izvēlēties ceļojuma garumu no divām līdz 30 dienām un apceļot vēlamās Eiropas Savienības valstis. 
Jaunieši vēlas attīstīt tūrismu Daugavas krastos
Daugava un tās baseins varētu būt viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, ja vien upes krasti visur būtu sakopti un būtu izveidota tūrisma infrastruktūra. Par to pārliecināti ir Daugavas krastos dzīvojošie jaunieši, kuri piedalījās vienā no astoņām konferencēm par Daugavas baseina ilgtspējīgu ekonomisko attīstību.
Dīķa sakopšana un dinozauru laika liecinieku šovs - meklē Kazdangas pils nākotnes vīziju
Kazdangas pils kompleksa saglabāšana un vides izglītības centra izveide ir divi lielākie izaicinājumi Aizputes novada pašvaldībai. Šajā procesā tiek iesaistīti gan vietējie tūrisma un pils muzeja speciālisti, gan dažādu jomu eksperti. Viens no uzdevumiem ir spēt saglabāt vēsturisko mantojumu, dabas vērtības, apkārtnē esošos dīķus, tos prasmīgi sabalansējot ar mūsdienu vajadzībām un tūrisma piedāvājumu.
Nēģu dienā Salacgrīvā atver fotogrāfiju grāmatu «Kur Salaca tiekas ar jūru»  
Sestdien jau tradicionāli Salacgrīvā notika Nēģu dienas aktivitātes, godinot zvejniekus, kuri nēģu zveju aizsāka pirms vairāk nekā 100 gadiem un tos, kuri šo amatu prot šodien. Kā pierādījums tam, ka zveja un jūra ir neatņemamas Salacgrīvas sastāvdaļas kalpo arī sestdien atvērtā vēsturisko fotogrāfiju grāmata “Kur Salaca tiekas ar jūru”.  
Meža ekspedīcijā Rēzeknes novadā piesakās piecreiz vairāk skolu nekā pērn
Jau otro gadu visā valstī norisinās "Latvijas Valsts mežu" organizētās meža ekspedīcijas. Šogad piedalīties izzinošā meža pārgājienā vēlmi izteica 43 Latgales reģiona skolas, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn. Divu dienu laikā Rēzeknes novada Taudejāņu mežā izveidoto meža ekspedīcijas maršrutu jau ir izgājuši vairāk nekā 200 skolēnu no 16 mācību iestādēm. 
Florencē cīnās ar ēšanu uz ielām
Tūristu magnēts – Itālijas Florence – sākusi ierobežot pilsētas viesus, kas ēd publiskās vietās ārpus ēdināšanas telpām. Pilsētas mērs pieņēmis jaunu likumu, kas nosaka sodu līdz pat 500 eiro. Kāpēc tik bargi grib sodīt par tik ierastu lietu – ēšanu uz ielām?
Muzejs Jelgavā ļauj izjust dzelzceļa šarmu
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija ir izvietota kādā īpašā mājā Stacijas ielā, un tajā var iepazīties gan ar dzelzceļa vēsturi, gan ar to, kā tiek nodrošināts, lai uz sliedēm nevaldītu haoss un nenotiktu avārijas
Jelgavas pils – vieta, kur kapenēs atdusas hercogi
Jelgavas pils ir viens no retajiem arhitektūras pieminekļiem, kas šajā pilsētā nav ticis nopostīts Otrajā pasaules karā vai pēckara periodā. Tā ir lielākā baroka laika pils Baltijā. Šobrīd tur izvietota Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), taču joprojām pils ir arhitektūras pērle.
Daugavas izpētes ekspedīcijā uzzināto apkopos interaktīvā kartē
Svētdien, 5.augustā, finišē 12 dienas ilgusī Daugavas ūdenstūrisma izpētes ekspedīcija. Tās dalībnieki šajā laikā ar motorizētiem plostiem mērojuši vairāk nekā 350 kilometrus. Balstoties uz ekspedīcijas ietvaros redzēto, taps publiski pieejama karte, kurā potenciālie ūdenstūristi varēs uzzināt gan par apskates objektiem un apmešanās vietām, gan par šķēršļiem, ar kuriem, dodoties ceļā, jārēķinās laivotājiem un plostniekiem.
Jaunākie
Interesanti