Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Annu Kononovu, Latvijas valst ceļi pārstāvi

100 darbi Latvijai: Ratiņtrase – dabas zinību klase Ungurpilī

Ratiņtrase – dabas zinību klase Ungurpilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Viens no labajiem darbiem Latvijas valsts dzimšanas dienā, kas pieteikts vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”, ir Ratiņtrase – dabas zinību klase Ungurpilī.

Ungurpilī pie Dzirnavezera, kur atrodas peldošas salas, pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas, svinot valsts simtgadi, izbūvēta pastaigu taka. Vietējie iedzīvotāji apvienojās biedrībā “Ungurpils ezera saimnieks” un ezera malā, bijušās muižas parkā 350 metru garumā izveidoja Ratiņtrasi – dabas zinību klasi.

“Ungurpils ir jauka ar to, ka šeit ir jaunās ģimenes, dzimst jauni bērniņi. Redzot, ka māmiņas stumj ratiņu pa Ungurpils šaurajām ielām, kāpēc neizveidot tādu vietu, kur viņas justos drošāk un reizē iepazītu dabu, vēsturi, to, kas ezerā mīt,” stāsta biedrības “Ungurpils ezera saimnieks” vadītājs Andrejs Hansons.

Biedrībai izdevās piesaistīt finansējumu, un tagad iepriekš dubļainās ezera takas apklātas ar dēļu celiņiem un izvietoti izzinoši informācijas stendi. Nāk gan māmiņas ar ratiem, gan velobraucēji, gan cilvēki, kuri vienkārši vēlas pastaigāties.

“Tūristi, ejot pa taku, var iepazīties ar augiem, kādi atrodam parkā, kādas koku, augu sugas aug, ar ezera iemītniekiem. Taka ir ļoti saistoša ar to, ka atbraucot nevajag nevienu gidu, pavadoni, bet mierīgi klusumā var izstaigāt šo vietu un iepazīties ar parka vēsturi,” stāsta Alojas muzeja vadītāja Līga Moderniece.

Piemēram, takas malā aug patiešām milzīga lapegle. “Tas ir reģistrēts dižkoks. Lapegle ir dižkoks, mums vēl ir divi ozoli, bet šis ir tāds riktīgs valstiska izmēra dižkoks. Es domāju, ka tā vēl augs, nepazudīs, tai te tīri labi,” saka biedrības “Ungurpils ezera saimnieks” vadītājs Andrejs Hansons.

Paši ungurpilieši spriež, šis projekts laikam ir tāds neapjusts patriotisms, mīlestību pret valsti parādot ar darbiem, nevis skaļi par to runājot. Ja gadās būt Ungurpilī, droši var doties apskatīt vienu no 100 darbiem Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti