Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Alkešupītes pasākumi «Dzīrēs Kuldīgā»

Dienas ziņas

Kritizē kompensācijas internātskolu pedagogiem

Aglonā īsteno pārrobežu projektu par ekotūrismu

Aglonā īsteno pārrobežu ekotūrisma projektu

Pašā vasaras karstumā Latgalē tiek īstenots projekts, lai attīstītu ekotūrismu pierobežā. Tā laikā uzlabos ūdenstilpēm tuvumā esošo infrastruktūru un to pieejamību personām ar invaliditāti, iegādāsies īpaši radītas laivas, pludmales ratiņkrēslus un arī citu ūdens inventāru. Viena no galvenajām projekta aktivitātēm ir arī izzinošo nometņu organizēšana skolēniem. Viena no tām šonedēļ notika Aglonā.

Lai arī Latgale ir bagāta ar ezeriem, tūrisma atpūtas vietu ir salīdzinoši maz. Lai to mainītu, šī gada maijā uzsākts projekts „Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā, izmantojot ūdens resursus”. Par projekta līdzekļiem – vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro – iecerēts sakārtot abās valstīs esošo tūrisma objektu infrastruktūru un iegādāties aprīkojumu atpūtai pie ūdens, kas piemērots arī personām ar invaliditāti.

"Doma ir popularizēt dabas vērtības un attīstīt ekotūrismu pierobežā – Latvijas, Lietuvas pierobežas teritorijā. Diemžēl trūkst mums gan ekotūrisma attīstības stratēģijas valstiski, gan Latgales reģionā tas nav darīts," uzskata Inese Matisāne, projekta „Learn Eco Travel” vadītāja. 

Viena no nozīmīgākajām projekta aktivitātēm ir divas skolēnu piedzīvojumu nometnes. Šonedēļ Aglonas vidusskolā uz pirmo nometni kopā pulcējās skolēni gan no Latvijas, gan Lietuvas. Tās laikā viņi radošajās darbnīcās, izzinošās lekcijās, ekskursijās un pārgājienos izzināja dabu un vidi sev apkārt.

"Dabu esam iepazinuši visādos veidos – gan saulītē karstā, gan uzzinājuši, cik asi gliemeži ir ezerā, dažādi. Gan pērkonu dzirdējām," stāsta Sandra Rakova, nometnes „Dabas pasaule ir mums apkārt” vadītāja.

Skolēni daudz laika pavada dabā, meklē un vāc dažādus materiālus, kurus pēc tam izmanto radošajās darbnīcās. Tā top sapņu ķērāji no zariem un čiekuriem, kā arī citas lietas.

"Mēs taisām sapņu ķērājus un izmantojam tos materiālus, ko mēs atradām pie Velnezera. Mums ir galvenā tēma daba, un tāpēc mēs ļoti daudz laika pavadām dabā, braucam, apskatām ezerus, uz dabas parkiem," saka nometnes dalībniece, Preiļu iedzīvotāja Nadīna.

"Visvairāk man patika spēlēt spēles pie ezera," rezumē Amile, nometnes dalībniece no Lietuvas

Otrā nometne notiks nākamgad Lietuvā, Sartu un Gražutes reģionālajā parkā. Tāpat drīzumā gaidāmi apmācību semināri pakalpojumu sniegšanas jomā tūrisma uzņēmējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt