Polijas ārlietu ministrs: Uzbrukums NATO valstij neizbēgami beigtos ar Krievijas sakāvi

Polijas galvenais ārpolitikas mērķis ir valsts drošības nodrošināšana, attīstot valsts militāros resursus, stiprinot attiecības ar NATO sabiedrotajiem un neļaujot Krievijai uzvarēt karā pret Ukrainu. Tā ceturtdien, uzstājoties Polijas Seimā ar ziņojumu par paveikto un iecerēto Polijas ārpolitikā, paziņojis Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

Polijas diplomātiskā dienesta vadītājs arīdzan paudis, ka Krievija negūtu panākumus, uzbrūkot kādai no NATO dalībvalstīm.

"NATO rīcībā ir trīs reizes vairāk aviācijas resursu nekā Krievijai. Aliansei ir četras reizes vairāk kuģu un trīs reizes vairāk zemūdeņu. Ne jau mums, Rietumiem, jābaidās zaudēt Putinam, bet otrādi," uzsver Sikorskis.

"To ir vērts atgādināt nevis tāpēc, lai vairotu apdraudējuma sajūtu Krievijā, jo NATO ir aizsardzības alianse, bet gan lai parādītu, ka Krievijas uzbrukums jebkurai alianses dalībvalstij neizbēgami beigsies ar tās sakāvi."

"Krievijas militārais un ekonomiskais potenciāls nobāl Rietumu potenciāla priekšā. Ja vien mums nepietrūks gribas, Krievija zaudēs. Putina vienīgā cerība ir mūsu apņēmības trūkums," secina Polijas ārlietu ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti