Rīta Panorāma

"Šanci" notur līderpozīcijas ASV kino tirgū

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski

Černobiļā attīsta arī velotūrismu

Černobiļā attīsta arī velotūrismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Cenšoties piesaistīt jaunus apmeklētājus, Černobiļas aizliegtajā zonā sākuši attīstīt arī velotūrismu. Interesentiem gan jāievēro strikti noteikumi.

Domājot par gleznainiem velomaršrutiem, Černobiļa reti kuram ienāk prātā. Slēgtajā zonā ierasts skats ir brīdinājumi par radiācijas draudiem – 35 gadus pēc kodolkatastrofas Černobiļas atomelektrostacijā teritorija joprojām ir bīstama. Tomēr tā piesaista daudz tūristu, kuru skaits īpaši pieaudzis pēc "HBO" miniseriāla “Černobiļa” demonstrēšanas.

2019. gadā – pirms pandēmijas – slēgtajā zonā viesojušies vairāk nekā 123 tūkstoši tūristu. Augustā kļuva iespējami arī velobraucieni, kuru laikā bīstamo zonu iespējams aplūkot no jauna skatupunkta.

Gide Natālija Tuljuljuka stāstīja, ka par šo ideju domāja jau sen: "Slēgtās zonas administrācija vēlas dažādot tūrisma piedāvājumus. Līdz šim tās bija tikai ekskursijas autobusos vai automašīnās. Tūrisms ar velosipēdu – tas ir kaut kas jauns un citāds.”

Ekskursijas iespējamas tikai sertificētu gidu pavadībā.  Interese par šādu iespēju pašam aplūkot pirms 35 gadiem notikušās katastrofas sekas ir. Bet vai šāds velobrauciens ir arī drošs?

Uz to gide Tuljuljuka atbildēja, ka maršruts tika ilgi gatavots, rūpīgi pārbaudīts radiācijas līmenis: "Apmeklētājiem jāievēro paredzētie noteikumi, piemēram, apģērbam jānosedz viss ķermenis. Tāpat nedrīkstam novirzīties no maršruta.”

Aizliegtajā zonā velotūristiem aizliegts ēst un dzert. Pēc ekskursijas tiek pārbaudīts radiācijas līmenis uz velosipēdistu apģērba un braucamajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti