Ceļotāju dienas Ķemeru Nacionālajā parkā – pārgājieni, brīvdabas koncerts un zaļā sporta zāle

Lai atklātu teritorijas daudzveidību un sniegtu iespēju vairāk uzzināt par dabas vērtībām,  kultūrvēsturisko mantojumu un vietējo uzņēmēju plašo piedāvājumu klāstu, šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. oktobrī, jau desmito reizi norisināsies Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas, informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Divu dienu garumā ikviens interesents aicināts piedalīties izzinošās ekskursijās, pārgājienos, brīvdabas koncertā, amatnieku tirdziņā, ''zaļajā'' sporta zālē un citos aizraujošos pasākumos.

Šogad pirmo reizi Ceļotāju dienas norisināsies divas dienas – sestdien un svētdien. Kā tas apaļās jubilejas reizēs pieklājas, pasākumu programma būs īpaši daudzveidīga. DAP speciālisti Ķemeru Nacionālo parku (ĶNP) aicinās iepazīt, dodoties pārgājienos gan kājām, gan ar velosipēdiem. Pārgājienu maršrutos varēs apskatīt Sēra dīķu laipu, Kaņiera ezeru, Raganu purvu, kā arī līdz šim apmeklētājiem mazāk zināmas bioloģiski vērtīgas pļavas Antiņciemā.

Tāpat varēs iepazīt Šlokenbekas muižu, Lustūžkalnu, Zaļo purvu, Ragaciema sedumu jeb seno zvejnieku apmetni un Lapmežciema muzeju. Visās šajās vietās  ceļotājus gaidīs dažādas aktivitātes, kas būs saistošas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākumu programmā ikviens varēs atrast savām vēlmēm un spēkiem atbilstošu maršrutu, to garumi un grūtības pakāpes ir dažādas.

Īpaši padomāts arī par aktivitātēm atjaunotajā Ķemeru kūrorta parkā, vēršot uzmanību uz tajā sastopamajām dabas vērtībām.

Ceļotāju dienu programmu ievērojami bagātinās vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji, kuri ne vien veido un attīsta šo teritoriju, bet arī allaž ir gatavi dalīties savos stāstos un arī citiem izrādīt savas prasmes un veikumu. Vietējos amatniekus ikvienam būs iespēja satikt sestdien, 2. oktobrī,  amatnieku tirdziņā, kas norisināsies senajā tramvaja galapunktā pie restorāna “Neptūns”. Savukārt sestdienas vakarā Melnezerā varēs baudīt brīvdabas koncertu laivās “Melnezera skaņas”, kura laikā par mūziku rūpēsies grupas “Resnie putni” īpašais akustiskais sastāvs Roberta Gobziņa vadībā.

Sestdien un arī svētdien notiks “Māju kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē”, kuru norise ĶNP pusē apzināti izvēlēta vienlaikus ar Ķemeru Nacionālā parka ceļotāju dienām. Mājas kafejnīcu dienas interesentus aizvedīs garšu piedzīvojumā, piedāvājot izgaršot ĶNP un tuvākās apkārtnes saimnieku gatavotos ēdienus, kas apvīti īpašiem stāstiem un noskaņu, kādu iespējams baudīt vien esot kopā ar pašiem saimniekiem.

Kopā ar partnerību "Laukiem un jūrai" un projektu "Jūra visu gadu" pastiprinātu uzmanību plānots pievērst piekrastei, aicinot cilvēkus uz piekrasti doties arī ārpus vasaras sezonas, it īpaši rudenī un ziemā, kas no dabas viedokļa ir vismazāk jutīgais periods. Plānota vairāku jaunu maršrutu atklāšana gan ĶNP, gan arī citur Tukuma novada piekrastes ciematos, kā arī citas interesantas aktivitātes.

Tāpat Ceļotāju dienas programmā saistībā ar Eiropas putnu vērošanas dienām (“EuroBirdWatch”), kas norisinās pirmajā oktobra nedēļa nogalē, ir iekļautas arī vairākas putnu vērošanas aktivitātes. Līdz ar to ikvienam interesentam ekspertu vadībā būs iespēja vērot putnus gan no laivām, gan torņiem, gan īpašā zosu vakara pasākumā skatīt migrējošo zosu došanos uz nakšņošanas vietām ĶNP mitrājos. Ģimenēm ar bērniem putnu vērošana varētu būt aizraujoša Dunduru pļavās, kur no “Kurgāna” skatu platformas bez putniem var redzēt arī savvaļas zirgus, govis un citus dzīvniekus, kuri te apmetušies uz pastāvīgu dzīvi.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, dalībnieku skaits gandrīz visos pasākumos būs ierobežots un ir noteikta obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Pieteikšanās pasākumiem un plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm pieejama DAP mājaslapā un ĶNP “Facebook” lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt