Dienas ziņas

Lūznavas muižā izglīto par inženierbūvju meistaru

Dienas ziņas

Dienas ziņas

''Retro fermā'' padomju gadi

Tukumnieks kādreizējā kolhoza fermā izveidojis «Retro fermu»

Tukumnieks Intars Pavlovičs no garajiem padomju okupācijas gadiem atceras ļoti maz, jo tolaik bija tikai sākumskolas skolnieks. Tomēr, viņaprāt, tie ir jāiepazīst, lai spētu novērtēt šodienas dzīvi. 15 gadu laikā Intars kādreizējā kolhoza fermā izveidojis "Retro fermu", kurā rindojas senās automašīnas, tā laika sadzīves un biroja tehnika, un citas lietas. Šogad "Retro ferma" kļuvusi par vienu no Tukuma novada tūrisma objektiem.

Kādreiz šajā vietā, tikai dažus kilometrus aiz Tukuma pilsētas, bijusi cūku ferma, kur Intara vecmāmiņa strādājusi par cūkkopi. Tagad te saimnieko Intars, kurš, vēloties iepazīt un saglabāt liecības par garajiem padomju gadiem, izveidojis šeit "Retro fermu".

"Tas viss sākās 2007. gadā. Pie mājas Tumē stāvēja kāda padomju laikā ražota "Ņiva" un izdomājām, ka pašiem arī vajag. Pirmais, kas portālā "ss.lv" trāpījās, bija zapiņš. Uz Bausku braucām tam pakaļ un par 80 latiem nopirkām, un tā tā slimība arī sākās," stāstīja Intars.

Zaporožeci Intara dzīvē ienākuši uz palikšanu. Viņš ir "ZAZ" kluba vadītājs, un ar tiem apceļotas dažādas valstis, bet "Retro fermā" par senajiem laikiem atgādina arī motocikli, velosipēdi, kā arī dažāda sadzīves tehnika un priekšmeti. Tā esot iespēja salīdzināt dzīvi šodien un toreiz.

"Es atceros tos laikus, kad "iekurbulēja" to veļasmašīnu "Rīga", un tev  svētdienas dienā kā puikam vajadzēja to veļu izgriezt, līdz pirksti palika jēli. Ir lietas, ko es negribētu atkārtot, bet te ir pierādījums, ka tā ir bijis," klāstīja Intars.

Šogad "Retro ferma" kļuvusi par tūrisma objektu. No apmeklētājiem, kuri šos laikus paši piedzīvojuši, Intars iegūst stāstus, ko nodod tiem, kuriem izbrīnu raisa teju ikviens sadzīves priekšmets. Ieceru, kā tūrisma objektu attīstīt, esot daudz, bet par biznesa projektu gan tas, visticamāk, nekad nekļūšot.

"Tā ir vieta, kas mani uzlādē, un sevišķi, ja atbrauc vēl cilvēki. Darbs tā neuzlādē. Vairāk tā ir.. tāda mana svētnīca," piebilda Intars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti