Rīta Panorāma

Spānijā, iespējams, atrastas Hērakla tempļa drupas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar NVD Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Londonas ekoloģiskā viesnīca

Londonas ekoloģiskā viesnīca tiecas būt videi draudzīgākā pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Paklāji no pārstrādātiem zvejas tīkliem, lustras no otrreizēji pārstrādāta stikla – tie ir daži no elementiem Londonas viesnīcā, kas tiecas būt videi visdraudzīgākā pasaulē. Tās viesiem jārēķinās, ka nemantot tiek skaitīta viņu patērētā enerģija un kāds no sensoriem apstādinās tās nevajadzīgu tērēšanu.

Viesnīcas numurā viss izskatās šķietami parasti – stilīgas mēbeles, abstraktās mākslas darbi un ērta gulta labam naktsmieram. Tas tā ir, bet tas nav viss – izrādās ka šeit viss ir veidots pārdomāti, lai maksimāli maz kaitētu dabai.

Vannas istabas krāni ierobežo ūdens pārlieku tecēšanu, lustras ir veidotas no pārstrādāta stikla, bet spoguļos izmantota vietējā koksne. Viesnīcas priekšā ir izvietoti elektriskie velosipēdi, kurus viesi var nomāt tuvākiem izbraukumiem.

Šīs viesnīcas koncepta autors ir Roberts Godvins, kurš vēlas strādāt pretēji daudzu uzskatam, ka viesnīcas bieži darbojas dabai nedraudzīgā veidā.

“Mums ir telpas, kas ir pilnībā aprīkotas ar datu uztvērējiem, kuri nosaka, cik daudz enerģijas patērē ierīces, televizori, trauku mazgājamās mašīnas.

Pārbaudām arī gaisa kvalitāti, arī to, cik daudz karsto ūdeni mēs vienkārši patērējam un cik daudz reāli izmantojam. Un galu galā mēs saprotam, kā viesi kopumā izmanto mūsu telpas,” stāstīja Godvins.

Viesnīcā izvietoti sensori, kas jau tagad neļauj lieki tērēt enerģiju, un to arī viesnīca iegūst pati no saviem resursiem – ēku apsilda ar termoenerģiju un uz jumta izvietotas saules baterijas.

Arī interjerā ir daudz vides saudzēšanas pazīmju, piemēram kāpņu telpā izvietoti paklāji, kas izgatavoti no otrreiz pārstrādātiem plastmasas tīkliem, kas izvilkti no okeāna.

Lai gan šī viesnīca uzskata, ka pagaidām ir vienīgā visekoloģiskākā pasaulē, arī citur viesmīlības nozarē vērojama arvien lielāka tendence tiekties dabai draudzīgā virzienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti