Pa Ogres novadu tūristus «vadā» audiogids

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ārkārtējās situācijas laikā strādā vien ar iepriekšējo pierakstu, bet līdzīgi kā citviet Latvijā arī šeit labs risinājums tūristiem ir audiogids, pastāstīja centra vadītāja Elīna Baltiņa.

Pa Ogres novadu tūristus «vadā» audiogids
00:00 / 04:34
Lejuplādēt
Pandēmijas laiks un ārkārtējā situācija valstī tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir izaicinājumu laiks – svarīgi ir nodrošināt drošu un ērtu pakalpojumu. Tāpēc talkā arvien biežāk nāk integrētas digitālās tehnoloģijas, piemēram, audiogidi.

Ogres novadā audiogids piedāvā vidēji divas trīs minūtes garus stāstus par dažādām vietām, notikumiem, personībām, kas dzīvojušas šeit.

Audiogids stāsta ne tikai par Ogres pilsētu, bet par ļoti dažādām vietām novadā. Stāstus ierunājis aktiers Jēkabs Reinis.

Pavediens, ka audiogidu pie kāda objekta var izmantot, ir zīme ar QR kodu un ciparu. Tāds ir arī, piemēram, pie Ogrē esošā lielākā lokveida tilta Latvijā, ko vietējie dēvē par Līko tiltu.

Lai lietotu audiogidu, vajag lejuplādēt aplikāciju “Ogres novadnieks”  – tajā dodas uz sadaļu “Tūrisms” un izvēlas stāstu, ko skatīties vai klausīties. Tos var izvēlēties pēc cipariem – pie katra objekta ir arī zīmīte, kur minēts gan nosaukums, gan cipars.

Ogres pilsētā lielākoties ir pieejams bezmaksas bezvadu internets, kas atvieglos aplikācijas izmantošanu.

Arī tūrisma blogere Ieva Tumana izmantojusi audiogidu un atzīst, ka šāds pakalpojums arvien biežak parādās arī citu pilsētu tūrisma objektos.

“Ērti ir tas, ka vari to izmantot ar jebkuru telefonu, kuram ir kamera un kas nolasa QR kodu un vietu. To var noklausīties jebkurā diennakts laikā, tas pieejams 24/7 jebkurā gadalaikā. Šobrīd mums ir aktuāli ceļot ar ģimeni un mazās grupās, tad šāds QR kods, kas aizved uz gida stāstījumu ir supervariants,” uzskata Tumana.

Blogere arī norādīja, ka audiogids ir draudzīgs bērniem, kuri vēl neprot lasīt: “Teiksim, mans gadījums: piecgadnieks – viņš nelasa šādus garus tekstus.  Klausoties ir vērīgs un daudz ko atceras, tad ir jautājumi par sarežģītiem vārdiem, vēsturi. Uzreiz arī ir temats sarunai ar bērnu.”

Tūrisma informācijas centra vadītāja Baltiņa uzskata, ka Ogrei ar audiogidu paveicies, jo brīdī, kad cilvēki vairs nevarēja izzināt informāciju, satiekoties ar gidiem vai ieejot kādā objektā, viņiem bija iespēja noklausīties stāstus.

“Un arī skolēni to izmantoja, lai dotos ārā brīvā dabā un izzinātu savu vietējo mājvietu. Šis [objektu] skaits pakāpeniski papildinās. Mēs joprojām turpinām darbu, it sevišķi tagad, kad esam apvienojušies ar jaunām teritorijām. Mēs plānojam arī par šīm teritorijām vēsturiskos stāstus sagatavot,” sacīja Baltiņa.

Latvijā šobrīd vairākās pilsētās ir šādi audiogidi. Kur tādi ir, jāskaidro  pašiem pašvaldībās vai Tūrisma informācijas centros, taču ziņas var iegūt arī internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti