Policijas šefs: Ir pamats uzskatīt, ka par slepkavību Jēkabpilī meklētais Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem

Ir pamats uzskatīt, ka par sievietes nogalināšanu Jēkabpilī bērna un mātes acu priekšā meklētais Leons Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Apritot gadam kopš minētās traģēdijas, policija aizvien turpina izmeklēšanu, tomēr patlaban pieejamā informācija liekot domāt, ka Rusiņš ir miris. Policijas priekšnieks neprecizēja Rusiņa iespējamos nāves iemeslus vai apstākļus, tikai norādot, ka ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem.

Policija turpina pārbaudīt jebkādus signālus par notikušo, tomēr tiesībsargi vairāk sliecas domāt, ka Rusiņu "piemeklējis nelabs gals".

Pārtraukt meklēšanas pasākumus policija gan pašlaik neplāno – "ja cilvēks ir dzīvs, viņš agrāk vai vēlāk tiks atrasts", pauda policijas priekšnieks.

Ruks uzsvēra, ka būtiski šajā gadījumā ir arī tas, ka procesa gaitā ir konstatētas sistēmiskas nepilnības, kas tiks uzlabotas.

KONTEKSTS:

Pērnā gada 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja; par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudējis Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš. Policijas dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā piecām Austrumzemgales iecirkņa amatpersonām piemēroti disciplinārsodi, bet no pērnā gada 1. septembra ir jauns iecirkņa priekšnieks – amatā stājās majore Evita Galviņa. Savukārt Ģenerālprokuratūras izmeklēšanā secināts, ka ir pamats izvērtēt trīs prokuroru iespējamus pārkāpumus.

Reaģējot uz traģiskajiem notikumiem, Saeima būtiski palielinājusi maksimālos sodus par draudiem nonāvēt, vajāšanu un nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu. Maksimālais brīvības atņemšanas sods par šiem noziegumiem tika palielināts no trīs mēnešiem uz trīs gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti