Panorāma

Lauksaimnieki cīnās ar salu

Panorāma

Panorāma

Plašs ugunsgrēks noposta "Saktas" ražotni Tukumā

Tukumā naktī apģērbu ražošanas ēku postījis ugunsgrēks; dzēšanas darbos cietis glābējs

Naktī uz trešdienu, 8. maiju, Tukumā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks apģērbu ražošanas uzņēmuma "Sakta" teritorijā, kur uguns izplatījusies 1000 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbu laikā cietis glābējs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Pagaidām ticamākā ir versija, ka aizdegušās elektroinstalācijas. 

Naktī plkst. 05.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Lielo ielu Tukumā, kur angāra tipa ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka, kuras vienā galā atradās divstāvu administratīvās telpas, savukārt otrajā daļā ražošanas telpas, jau deg ar atklātu liesmu pilnā platībā.

Plkst. 08.38 ugunsdzēsēji glābēji ierobežoja liesmu izplatīšanos. Ēkas pirmais stāvs dega 785 kvadrātmetru platībā, otrais stāvs 200 kvadrātmetru platībā un pie ēkas novietotās paletes 15 kvadrātmetru platībā. Kopējā degšanas platība ir 1000 kvadrātmetru platībā. Ēkas iekšienē dega autoiekrāvējs un ražošanas sagataves materiāls.

Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja angāru, kas atradās piecu metru attālumā.

Dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs,

kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Ugunsdzēsējs guva traumu, strādājot piedūmotajā vidē. 

Degot noliktavai, pilsētā bija jūtama izteikta smaka un iedzīvotāji aicināti nevērt vaļā logus, informēja Tukuma novada pašvaldība. 

Policija sākusi kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs Latvijas Televīzijai atklāja – izmeklētāju pamatversija ir, ka ugunsgrēks izcēlies no elektroinstalācijas: "Katrā gadījumā pazīmes par ļaunprātīgu dedzināšanu nav konstatētas. Bet tiks nozīmētas ekspertīzes un tad jau precīzi zināsim."

Uzņēmumā apņemšanās ražošanu atjaunot

Uzņēmuma īpašnieces sola darīt visu, lai atsāktu ražošanu, jo šī ir darba vieta 104 Tukuma un Kandavas iedzīvotājiem. Taču bez atbalsta un palīdzības tas būs grūti – pelnos pārvērtusies arī visa modernā piegriešanas iekārta. Uzņēmuma "Sakta" līdzīpašniece Dzintra Kļaviņa pastāstīja, ka ugunsgrēks izcēlies noliktavā, kur turēti arī ražošanai nepieciešamie audumi.

Abām līdzīpašniecēm uzņēmums ir kā pašu bērns – 30 gadus veidots un attīstīts. 

"Mēs tā kā Latvijas neatkarības bērni. Pa visiem šiem 30 gadiem mums ir 104 darbinieki, arī filiāle Kandavā. (..) Visiem ir nostāja, ka turpināsim, gribam atjaunot savu ražošanu. Jo mēs nodarbinām Latvijas cilvēkus. Mēs maksājam nodokļus. Varbūt, ka kāds, var palīdzēt, mēs tikai priecāsimies. Tās ir darba vietas," sacīja uzņēmuma līdzīpašniece Larisa Koļesņikova.

Uzņēmums ražo darba apģērbu, piemēram, pavāriem un arī policistiem. Tāpat daļa preču tiek eksportēta. "Sakta" ir viena no lielākajām ražotnēm Tukumā un gandrīz vienīgais šūšanas uzņēmums, kas arī pieder pašiem, nevis skandināviem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti