Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvieši ar kajakiem dodas apkārt Sāremā salai

Latvieši ar kajakiem dodas apkārt Sāremā salai

No Ainažu Ziemeļu mola, apkārt Sāremā salai līdz Kolkas ragam astoņās dienās - šādā avantūrā šorīt devās pieci pieredzējuši laivotāji. Braucienā viņi izmanto jūras smailītes, aprīkotas ar nepieciešamo ekipējumu. Viņi ir apņēmības pilni veikt vairāk nekā 400 kilometru garo distanci un tas ir liels izaicinājums.

“Ainaži ir šeit, Kihnu ir šeit, un šeit sākās kontinents, šeit būs trešā nakšņošana,” - jūrasbraucējs Gundars Patmalnieks rāda laivu brauciena maršruta karti, kur piecu cilvēku komandā ieplānots apbraukt apkārt Igaunijas lielākajai salai Sāremā. Visi dalībnieki ir pieredzējuši laivotāji ar daudzu desmitu gadu pieredzi. Pērn daļa no pašreizējās komandas biedriem veica 350 kilometru distanci no Nidas Lietuvā līdz Ainažiem gar Latvijas jūras piekrasti. Savukārt šogad maršruts izvēlēts jau nedaudz sarežģītāks.

“Nobraucām Latvijas jūras piekrasti, un tad radās doma nobraukt Rīgas līcim no otras puses. Iekšpusi Rīgas līcim apbraucām, tagad apbrauksim pa ārpusi. Šogad nolēmām, ka jāpabrauc drusciņ tālāk. Tad tagad ir drusciņ garāks un arī drusciņ skarbāks. Nesola labus laikapstākļus šonedēļ,” saka Patmalnieks.

Jūras viļņi ir neparedzami, stāsta jūrasbraucēji un bez iepriekšējas pieredzes tik gari pārbraucieni var būt bīstami. Plānots, ka katru dienu viņi mēros 50  kilometrus un jūrā atradīsies vidēji 30 kilometrus no krasta.

Atklātā jūra ir izaicinājums daudziem laivotājiem. Lai arī visi braucēji ir ar lielu pieredzi jūras braukšanā, svarīga loma ir ne vien tehniskajā sagatavotībā, bet arī emocionālajā.

“Man patīk braukt pa jūru, un katru reizi, lai būtu tas piedzīvojums, es izvēlos kaut ko mazdrusciņ grūtāku, un tad šoreiz ir tas, ka būs lieli, gari pārbraucieni,” atzīst brauciena dalībniece Krista Bondare.

Par sajūtām stāsta Gundars Patmalnieks:

“Ir tā interesantā sajūta, kad tu esi jūras vidū un vairs neredzi nekur krastu. Latviju vairs neredz, Igauniju vēl neredz. Ir psiholoģiski sarežģīti. Tehniski tas pats jau vien ir. Sēdi laivā un airējies. Bet psiholoģiski ir grūtāk.”

Distances veikšanai laivotāji ir izvēlējušies jūras kajakus jeb smailītes, kas pielāgotas jūras braukšanai. Atkarībā no laikapstākļiem plānots, ka maršruts noslēgsies pēc astoņām dienām Kolkasragā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti