Euranet Plus

Ceļo tur, kur silti – skaitļi un fakti

Euranet Plus

Uģis Lībietis par šīs nedēļas svarīgākajiem notikumiem Eiropā

Terorisms ir ietekmējis globālo tūrisma nozari – skaitļi un fakti

Terorisms ir ietekmējis globālo tūrisma nozari – skaitļi un fakti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēdējos gados Eiropu satricinājuši vairāki terora akti, kuri tostarp notikuši ceļotāju iecienītās pilsētās – Parīzē, Nicā, Barselonā, Londonā. Ceļotāju statistikas dati liecina, ka teroristu uzbrukumiem diemžēl ir ietekme uz starptautisko tūrisma nozari.

Lai gan atšķiras dažādu organizāciju lietotās metodoloģijas, kopējā tendence norāda, ka pērn vislielāko terora aktu atstāto ietekmi ir izjutusi Francija, Beļģija un Turcija. Pasaules ceļošanas un tūrisma padomes aplēses liecina, ka

pērn Francijas ieņēmumi no tūrisma ir samazinājušies par 7,3%, Beļģijas – par 4,4%, bet Turcijas – pat par 22%.

ANO Pasaules tūrisma organizācija Francijas ieņēmumu kritumu pērn lēš 5,3% apmērā, Beļģijas – 1,1%, bet Turcijas – gandrīz 30% apmērā.

Šogad savukārt lielus terora aktus ir piedzīvojusi Lielbritānija un Spānija. Kāda ir bijusi to ietekme, statistikas dati parādīs tikai vēlāk. Londonas tūrisma industrijas pārstāvji rēķinoties, ka ietekme varētu būt tāda pati kā pēc 2015.gada novembra terora aktiem Parīzē, kad pilsētas apmeklētāju skaits uz laiku saruka par 30%. „Neseno terora aktu ietekme pagaidām vēl nav skaidra. Tomēr ir skaidrs, ka Londona ir atguvusies agrāk un atgūsies atkal. Es esmu ļoti drošs, ka ilgākā laikā tirgus augs,” britu laikraksts „The Guardian” citē vairāku izklaides parku īpašnieka „Merlin Entertainment” vadītāju Niku Varniju.

Viens ir pilnīgi skaidrs – par spīti terora aktiem cilvēki turpina ceļot un dara to arvien aktīvāk. Pasaules tūrisma organizācijas aplēses liecina, ka šā gada pirmajā pusē ir notikuši 598 miljoni starpvalstu ceļojumu, kas ir par 6% vairāk nekā pērn šajā laikā. Tostarp Eiropā ceļojumu skaits ir pieaudzis par 8%.

Tomēr tas, kas ir redzams, – ceļotāji terorisma skartās vietas aizstāj ar viņuprāt „drošākiem” reģioniem. Līdz ar to vieni šajā situācijā ir zaudētāji, bet citi ieguvēji. Piemēram, pērn drošības situācijas dēļ krietni samazinājās cilvēku plūsma uz populārajiem Turcijas un Ēģiptes kūrortiem. Taču tajā pašā laikā

ir redzams liels ceļotāju pieplūdums Spānijā - it īpaši Spānijai piederošajās Kanāriju salās -, kā arī Portugālē, Kiprā, Maltā un vairākās Balkānu valstīs.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti