Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Par naudu valsts budžetā, «Līvu», ministru un Ušakova kabatās

Krāšņa jo krāšņa aizvadīta nedēļa sociālajos tīklos, tik daudz tematu par kuriem izpausties gan nopietnā tonī, gan jokus plēst. Sākot jau ar budžeta pieņemšanu, deputātu kvotām mūziķiem, iesnaudušos deputātu, eiroparlamentāriešu sievu un meitu mīšana, maksātnespējas administratoru prasmēm apgūt 7 miljonus. Ja vēl ar to par maz - Nils Ušakovs šonedēļ aplūkojis premjera, ministru un deputātu algas, sašutis protams, tik piemirsis ieskatīties pats savā bankas kontā, bet tas nekas – tviterlietotāji šādos jautājumos vienmēr ir izpalīdzīgi.

Tviterapskats: Tramps, Tramps, Tramps un ķirsis uz putukrējuma kūkas

Vareni jautra nedēļa sociālajos tīklos – tam pamatā galvenokārt negaidītā Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās. Kam nu tas ir teju pasaules gals, kam izdevies vai neizdevies joks, bet, šķiet, mūsu visu krāsu un galu politiķiem amerikāņu izvēle iet pie sirds, par to sajūsmā gan nacionāli noskaņotie, gan viņu uzticamie ķīviņu biedri no Ušakova puses. 

Tviterapskats: Par dabas katastrofām un troļļiem

Visu svēto dienā mošķu un troļļu meklējumi. Kārtējais pirmais sniegs un haoss Rīgā. Truksnis ar slaidu spļāvienu atgriežas Jūrmalas domes priekšsēdētāja krēslā, bet Rīgas mērs Ušakovs tviterī demonstrē to, kā profesionāli iztroļļot savus pretiniekus, jo īpaši tos, kas stāv tramvajam ceļā – kapu tramvajam.

Tviterapskats: Par slimniekiem KNAB un mocekļiem Ventspilī

Šonedēļ uzmanības centrā joprojām traģikomēdiju ražotāji – KNAB, pievienojas arī Izglītības ministrija. Bez ievērības nepaliek arī ASV prezidenta vēlēšanu pirmās debates un tieši tviteris ir tas, kur atklājas visai interesanta informācija.

Tviterapskats: Mērkaķi skafandros un ar granātu un «Comedy Knab»

Interesanta nedēļa publiskajā telpā – tviterlietotājiem netrūkst tematu, par ko izteikt savu viedokli un vērtējumus. Prezidents kļuvis par pieprasītu reklāmas modeli, kārtējo komēdiju spēlē korupcijas apkarotāju klubs (KNAB). Finanšu ministrijai ienākusi prātā doma, ka tā varētu pelnīt ar interneta bloķēšanu. Mērkaķojas arī Rīgas domē.

Tviterapskats: Būtiskākās lietas valstī – alus tilpumi un īsta latvietība

Kas ir būtiskākās problēmas valstī? Kāds teiks - korupcija, kāds teiks - satrupējušais Valsts ieņēmumu dienests, izglītības vai veselības sistēmu agonija. Nē, ir vēl būtiskākas problēmas, kuras jārisina gandrīz 100 gudrajiem – jālemj, kādos tilpumos alu drīkst tirgot, kam drīkst rakstīt pasē latvietis un kam ne.

Tviterapskats: 1.septembris, hokeja kaislības un Šrēdingera Karimovs

Skolā iet kam gribas, kam negribas, bet septembra pirmajai nedēļai tomēr ir savs diskrētais šarms – satiksmes sastrēgumi savijas ar sapostiem knīpām un knauķiem, kuru gladiolas lielākas par pašiem, pastiprināta policijas uzraudzība, kas pārvēršas par teju vai komandantstundu vēlākās vakara stundās, uzmanot, vai kādi sadzērušies antiņi nekāpj stikla kalnā. 

Tviterapskats: Medaļas nepienākas nevienam

Cāļus skaita rudenī, bet medaļas – atgriežoties no olimpiskajām spēlēm. Ja nu ir nedēļa, kad neviens nav bijis labākajā formā un ticis pie zelta, sudraba vai kaut vai bronzas medaļām, tad tā ir šī.

Tviterapskats: Brangais algas pielikums, Rasnača precības un Rio – bez medaļām

Lai gan olimpisko spēļu rezultāti nedod mums pārāk lielu pamatu svinībām, labi, ka ir valdība – un tviterlietotāji ar neviltotu sajūsmu sveic tās lēmumu palielināt algu gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadībai – līdz 8100 eiro, gan arī visiem pārējiem, minimālās algas saņēmējiem pieliekot brangus 10 eiro. Bez uzmanības nepaliek arī tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) centieni kāpināt noslēgto laulību skaitu valstī.

Tviterapskats: Zvaigžņu lietus nedēļā krīt rekords, lūst krēsls, mulst premjers...

Vasara ar jauku laiku mūs vairs nelutina, un tas nozīmē, ka daudz, daudz aktīvāki ir arī sociālo tīklu lietotāji, un netrūkst arī tematu, par ko izteikt savas domas un vērtējumus – sākot jau ar sportistu sniegumu olimpiskajās spēles un darvas karotēm no sporta funkcionāru puses, ministri lauž krēslus un premjers arī – viņš tur līdzi, ar histēriskiem paziņojumiem cenšoties aizpildīt Valsts ieņēmumu dienesta vadības tukšo krēslu.

Tviterapskats: Kapusvētku zaļumballe, bagātākais pensionārs un VID potenciālās vadītājas dāsnums

Olimpiskās spēles ir sākušās, un turpmākās trīs nedēļas sociālie tīkli dzīvos Rio ritmos, sekojot līdzi sportistu veiksmēm, neveiksmēm, cīņai un emocijām. Bet šonedēļ uzmanības centrā pie mums Latvijā – potenciālās jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas godīguma apspriešana, bagātākā pensionāra meklējumi un, izrādās, ne tikai aizbraukušos tautiešus tviterī mēs gribam atpakaļ.

Tviterapskats: Puikas atrašana remdē piktumu par ielu remontiem un rupuču svēršanas blaknēm

Pēdējā laikā ne nedēļas nepaiet bez teroraktiem vai incidentiem, kuros iesaistīti patvērumu meklētāji – un, lai gan ar cirvi apkārt mēdz vicināties arī tepat mūsu tautieši, – tā ir pateicīga vide, jo īpaši ultranacionāli noskaņotiem cilvēkiem pie visa vainot tos, kas viņiem nepatīk, tos, kas viņiem nepiekrīt, un tos, kuri uzskata, lai kādas ādas krāsas un uzskatu būtu cilvēks – tas tomēr ir cilvēks. Tāpat ne mazums pārdzīvojumu daudziem – bet vienlaikus arī atgriežot ticību cilvēkiem un cilvēcībai – visiem mums sagādāja nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs ar savu pazušanu un atrašanos Saulkrastos.

Jaunākie
Interesanti