Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Medaļas nepienākas nevienam

Cāļus skaita rudenī, bet medaļas – atgriežoties no olimpiskajām spēlēm. Ja nu ir nedēļa, kad neviens nav bijis labākajā formā un ticis pie zelta, sudraba vai kaut vai bronzas medaļām, tad tā ir šī.

Tviterapskats: Brangais algas pielikums, Rasnača precības un Rio – bez medaļām

Lai gan olimpisko spēļu rezultāti nedod mums pārāk lielu pamatu svinībām, labi, ka ir valdība – un tviterlietotāji ar neviltotu sajūsmu sveic tās lēmumu palielināt algu gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadībai – līdz 8100 eiro, gan arī visiem pārējiem, minimālās algas saņēmējiem pieliekot brangus 10 eiro. Bez uzmanības nepaliek arī tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) centieni kāpināt noslēgto laulību skaitu valstī.

Tviterapskats: Zvaigžņu lietus nedēļā krīt rekords, lūst krēsls, mulst premjers...

Vasara ar jauku laiku mūs vairs nelutina, un tas nozīmē, ka daudz, daudz aktīvāki ir arī sociālo tīklu lietotāji, un netrūkst arī tematu, par ko izteikt savas domas un vērtējumus – sākot jau ar sportistu sniegumu olimpiskajās spēles un darvas karotēm no sporta funkcionāru puses, ministri lauž krēslus un premjers arī – viņš tur līdzi, ar histēriskiem paziņojumiem cenšoties aizpildīt Valsts ieņēmumu dienesta vadības tukšo krēslu.

Tviterapskats: Kapusvētku zaļumballe, bagātākais pensionārs un VID potenciālās vadītājas dāsnums

Olimpiskās spēles ir sākušās, un turpmākās trīs nedēļas sociālie tīkli dzīvos Rio ritmos, sekojot līdzi sportistu veiksmēm, neveiksmēm, cīņai un emocijām. Bet šonedēļ uzmanības centrā pie mums Latvijā – potenciālās jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas godīguma apspriešana, bagātākā pensionāra meklējumi un, izrādās, ne tikai aizbraukušos tautiešus tviterī mēs gribam atpakaļ.

Tviterapskats: Puikas atrašana remdē piktumu par ielu remontiem un rupuču svēršanas blaknēm

Pēdējā laikā ne nedēļas nepaiet bez teroraktiem vai incidentiem, kuros iesaistīti patvērumu meklētāji – un, lai gan ar cirvi apkārt mēdz vicināties arī tepat mūsu tautieši, – tā ir pateicīga vide, jo īpaši ultranacionāli noskaņotiem cilvēkiem pie visa vainot tos, kas viņiem nepatīk, tos, kas viņiem nepiekrīt, un tos, kuri uzskata, lai kādas ādas krāsas un uzskatu būtu cilvēks – tas tomēr ir cilvēks. Tāpat ne mazums pārdzīvojumu daudziem – bet vienlaikus arī atgriežot ticību cilvēkiem un cilvēcībai – visiem mums sagādāja nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs ar savu pazušanu un atrašanos Saulkrastos.

Tviterapskats: Pokemonu trakums

Dīvainā laikā tomēr mēs visi dzīvojam – tik daudz un dažādu nelaimju visapkārt. Sīrijā karš, bēgļu straumes šķeļ Eiropu, ik nedēļu jauni terorakti, Turcijā valsts apvērsuma mēģinājums, Amerikai  - Tramps, briti arī vareni tur līdzi. Tikmēr citviet pasaulē cilvēki jūk prātā, ķerot virtuālus tēlus – pokemonus. Ja neesat neko dzirdējis par pokemoniem – visticamāk, šo nedēļu esat pavadījis iespundēts mucā. Šonedēļ tviterapskats veltīts pokemonu fenomenam un tam ir viens visai pamatots iemesls.

Tviterapskats: «Brexit», futbols, skapis, Nila kaķi

Pēcsvētku nedēļa lika atžirgt ātri, pirmkārt jau par to parūpējās angļi – ar savu iešanu prom no Eiropas, kā arī Eiropas čempionāta futbolā, bet arī mūsu pašu mājās netrūka interesantumu par kuriem tviterlietotājiem čivināt, nopietni spriest un ķiķināt.

Tviterapskats: Nelien bez rindas, par Gunti pārvērtīsies

Tā, kā norādīts virsrakstā, šīs nedēļas noteikti aktuālāko notikumu – veselības ministra demisiju pēc rindas pie ārsta apiešanas – komentē tvitera lietotājs Artis Saulītis. Ministra Belēviča demisija tviterī atbalsojās plaši.

 

Tviterapskats: Dīvaino ideju un pārpratumu nedēļa

Spožo, nesaprasto, pārprasto un dīvaino ideju nedēļa sociālajos tīklos. Demokrātijas likvidēšanas dienas atzīmēšana patriotiskā garā, „nokrišņu nodoklis”, kārtējā veselības ministra ideja, vēstule Obamam, rīdzinieku privilēģiju tirgošana un visam piedevās vēl kāda koledža pataisa sevi par muļķi, jo  naska visus citus apvainot, tikai ne savas pareizrakstības kļūdas atzīt - visi šie temati šonedēļ sociālā tīkla "Twitter" lietotāju uzmanības centrā.

Tviterapskats: Kurš ir Ušakovs, kurš ir bibliotekārs un kad jāpilda mājasdarbi?

Ko drīkst un ko nedrīkst darīt svētdienās? Vai bibliotēka mājās ir apkaunojums un iemesls apsmiešanai? Vai skolēniem ir jāmācās smagi un daudz, vai tomēr tiem pienākas arī nedaudz bērnības, vai var tikt ārā no bedres, turpinot rakt? Šādi un citādi eksistenciāli un filozofiski jautājumi nodarbina pavasarīgos tviterprātus.  

Tviterapskats: Politiķu digitālie neceļi

Ne pārāk veiksmīga nedēļa tviterī izvērsās Rīgas mēram Nilam Ušakovam. Pašā nedēļas sākumā čivinātāju prātus nodarbina Barona ielas remonta līkloči. Par tiem Ušakovs šonedēļ klusē, bet pārējam tviterim ir ko teikt.

Tviterapskats: Kebabi, biezpienmaize un parlamentārais tvitersekretārs

Diviem politiski aktīviem cilvēkiem šonedēļ ļoti, ļoti gribējās nokļūt tviterapskatā, un viņi darīja visu, lai izceltos, pat nebaidījās izskatīties muļķīgi. Par to, protams, tiks atalgoti ar to godu. Bet pat bez šo divu atšķirīga kalibra kumēdiņu taisītāju izrādēm arī citas aktualitātes lika iesvilties tviterlietotājiem.