Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Saulgrieži Grieķijas ēnā

To, ka ar 140 zīmēm, kas ir ieraksta garuma limits, pietiek tam, lai priecātos, skumtu, jokotu vai strīdētos, ir pierādījuši mikroblogu vietnes "Twitter" panākumi. Turklāt ir reizes, kad tieši šie īsie ieraksti notikumus parāda jaunā gaismā. Aizejošās nedēļas tviterapskatā par Jāņiem, par Porziņģa draftu un Grieķijas nedienām.

Tviterapskats: Krāsu trakums, tikumība un labās ziņas

Krāsaina jo krāsaina pirmssvētku nedēļa tviterī. Ikvienam iespēja parādīt savu nostāju un sapratni, pretnostatīt to tiem, kas tumsonībā neko nesaprot, un vienoties vienotā dziesmā ar tiem gaismas cilvēkiem, kuri saprot. Tā nu ne viens vien aizstāv savu subjektīvo pārliecību – pilnā pārliecībā, ka tā ir objektīvā patiesība.

Tviterapskats: Pilna Rīga cūkām

Ilgi gaidījām vasaru, vai ik nedēļas sociālajos tīklos sūkstoties par tās neesamību, beidzot tā ir klāt un tviterī ļaudis var pasūdzēties par nežēlīgo karstumu un to, cik garlaicīga vasara ir. Šonedēļ nav viena karstā temata, par kuriem visi runātu, toties sociālajos tīklos interesantu krikumu un reakciju uz nedēļas aktualitātēm protams netrūkst.

Tviterapskats: Viss par prezidenta vēlēšanām un mazliet arī par šprotēm

Jau iepriekš esmu stāstījis, ka tvitera simpātijas, vismaz visskaļāk un drosmīgāk, pauda Egila Levita piekritēji. Tas tomēr tā intelektuāli smalki. Par Vējoni sadūšojas izpausties tik nelabojami apsēsti dabas draugi un pa kādam biologam. Tie citu skatījumā tāpat – nedaudz tā kā ar putniem. Lai jau.

Tviterapskats: A grupas bēgļu digitāli sodāmais velokritiens

Lai kurš no nedēļas nozīmīgākajiem notikumiem jums neliktos pats pats svarīgākais, visticamāk, tvitera lietotājiem ir bijis, ko par to teikt. Un, visticamāk, sakāmais ir bijis ja ne trāpīgi ironisks, tad vismaz sarkastiski 140 zīmēs smīnošs. 

Tviterapskats: Spasaļskis un citi varoņi

Vietējo un starptautisko aktualitāšu daudzveidība hokeja kaislību un emociju pavadībā, ar Uzvaras un Eiropas svētkiem nedēļas izskaņā – tāda ir nedēļa tviterī.

Tviterapskats: Sociālajos tīklos pavasaris ir klāt!

Tā ilgi nāk šogad pavasaris, bet - kā zināt, ka tas beidzot ir klāt? Pavasari raksturo trīs pazīmes sociālajos tīklos: sazaļojušas dabas bildes, hokeja ekspertu īpatsvara pieaugums un riteņbraucēju–autovadītāju–gājēju līdzāspastāvēšanas problemātikas aktualizācija. Spriežot pēc šiem parametriem, sociālajos tīklos pavasaris beidzot patiešām ir klāt.

Tviterapskats: Darbīga un čakla nedēļa

Darbīgā un čaklā nedēļa tviterī un Latvijā. Nedēļu iesākot, čakli tiek apspriests, kā labāk partijām un baznīcām kontrolēt sabiedriskos medijus, nedēļas vidū tikai ar policijas palīdzību apturamu darba sparu demonstrē mums atkal deputāts Liepiņš, un kā visiem labāk vajadzētu darīt, to zina jaunā raidījuma „Lielais jautājums” vadītājs Ivars Godmanis. Brīvdienās – Lielā talka un tajā atrastie un savāktie, protams, pārpludina tviteri.

Tviterapskats: Par tikumību, totalitārismu un Bērziņa zāģēšanu

Pēc Lieldienu brīvdienām tviterlietotāji šo nedēļu pavada, diskutējot par tikumību un tās saistību ar ārpolitiku un totalitāru valsti, tāpat cītīgi tiek skaitītas vakara un rīta lūgšanas. Tās tiek uzklausītas un ar neviltotām gavilēm nedēļas izskaņā tiek saņemta ziņa – tviterī ilgi zāģētais un cirstais Bērziņš beidzot izvēlējies krist. 

Tviterapskats: Sievietes, «Rail Baltica» un televīzijas

Sievietes, sveiktās un nesveiktās, Krievijā ielaistās un neielaistās, – un arī kā „Rail Baltica” sabiedriski apspriestās, kā televīzijai viena otrai rīta formātus zagušās – tādas, lūk, ir galvenās diskusijas sociālajos tīklos šonedēļ.

Tviterapskats: Ņemcova slepkavība pārējo padara nebūtisku

Deputāti–dzērāji, iznīcinošais progresa vilciens, televīzijas šovu apspriešana ir šīs nedēļas Latvijas tvitertelpas aktualitātes, kuras nebūtībā aizslauka piektdienas naktī notikusī Krievijas varas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavība.

Tvitera apskats: Ieguldījums latviskās dzīvesziņas identitātē

Šonedēļ tviterlietotāji, iespējams, pašiem nemaz nemanot, straujiem soļiem attīstīja un papildināja Latviskās dzīvesziņas identitātes satvaru, lai ko tas arī nozīmētu. Nozīmīgu idejisko pienesumu sniedza gan deputāti, gan prezidents, bet tviterlietotājiem tik vien atlika kā salikt īstos punktus uz i.  

Tviterapskats: NilLoģikas triumfs
Ir noticis apvērsums loģikas mācībā – to turpmāk dalīs trīs kategorijās: loģisks, neloģisks un Nilloģikas. Šādu gradāciju šonedēļ piedāvā tviterlietotāji un, spriežot pēc tvītu daudzuma, – pašiem un citiem patīk. Ar Nilloģiku varēs atrisināt daudz jo daudzas pašmāju un arī starptautisko attiecību problēmas.
Jaunākie
Interesanti