Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: 2016.gada vērtējumi, eglītes un Porziņģis

Ir noticis brīnums. Ir retā reize, kurā vīterotāji par kādu jautājumu ir vienās domās – aizvadītais 2016.gads ir bijis slikts un neizdevies. Lai gan - prasme mums Latvijā spēt vienoties tajā, ka viss ir slikti, tomēr nav nekāds brīnums. 

Tviterapskats: Pelni putrā, reitingu glābšana un Savicka atklāsmes

Ko mēs, bērni, darīsim? Pelnu putru vārīsim. Kas to pirmo vārdu teiks, tas to putru apēdīs. Tā pirms gada par jauno valdību, sagaidot jauno gadu, tviterī teica žurnālists Ivo Leitāns. Kā redzam tagad, pravietiski vārdi sanākuši - bijis gan laiks putru vārīt, gan tagad pašiem karstu strēbt.

Tviterapskats: Par naudu valsts budžetā, «Līvu», ministru un Ušakova kabatās

Krāšņa jo krāšņa aizvadīta nedēļa sociālajos tīklos, tik daudz tematu par kuriem izpausties gan nopietnā tonī, gan jokus plēst. Sākot jau ar budžeta pieņemšanu, deputātu kvotām mūziķiem, iesnaudušos deputātu, eiroparlamentāriešu sievu un meitu mīšana, maksātnespējas administratoru prasmēm apgūt 7 miljonus. Ja vēl ar to par maz - Nils Ušakovs šonedēļ aplūkojis premjera, ministru un deputātu algas, sašutis protams, tik piemirsis ieskatīties pats savā bankas kontā, bet tas nekas – tviterlietotāji šādos jautājumos vienmēr ir izpalīdzīgi.

Tviterapskats: Tramps, Tramps, Tramps un ķirsis uz putukrējuma kūkas

Vareni jautra nedēļa sociālajos tīklos – tam pamatā galvenokārt negaidītā Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās. Kam nu tas ir teju pasaules gals, kam izdevies vai neizdevies joks, bet, šķiet, mūsu visu krāsu un galu politiķiem amerikāņu izvēle iet pie sirds, par to sajūsmā gan nacionāli noskaņotie, gan viņu uzticamie ķīviņu biedri no Ušakova puses. 

Tviterapskats: Par dabas katastrofām un troļļiem

Visu svēto dienā mošķu un troļļu meklējumi. Kārtējais pirmais sniegs un haoss Rīgā. Truksnis ar slaidu spļāvienu atgriežas Jūrmalas domes priekšsēdētāja krēslā, bet Rīgas mērs Ušakovs tviterī demonstrē to, kā profesionāli iztroļļot savus pretiniekus, jo īpaši tos, kas stāv tramvajam ceļā – kapu tramvajam.

Tviterapskats: Par slimniekiem KNAB un mocekļiem Ventspilī

Šonedēļ uzmanības centrā joprojām traģikomēdiju ražotāji – KNAB, pievienojas arī Izglītības ministrija. Bez ievērības nepaliek arī ASV prezidenta vēlēšanu pirmās debates un tieši tviteris ir tas, kur atklājas visai interesanta informācija.

Tviterapskats: Mērkaķi skafandros un ar granātu un «Comedy Knab»

Interesanta nedēļa publiskajā telpā – tviterlietotājiem netrūkst tematu, par ko izteikt savu viedokli un vērtējumus. Prezidents kļuvis par pieprasītu reklāmas modeli, kārtējo komēdiju spēlē korupcijas apkarotāju klubs (KNAB). Finanšu ministrijai ienākusi prātā doma, ka tā varētu pelnīt ar interneta bloķēšanu. Mērkaķojas arī Rīgas domē.

Tviterapskats: Būtiskākās lietas valstī – alus tilpumi un īsta latvietība

Kas ir būtiskākās problēmas valstī? Kāds teiks - korupcija, kāds teiks - satrupējušais Valsts ieņēmumu dienests, izglītības vai veselības sistēmu agonija. Nē, ir vēl būtiskākas problēmas, kuras jārisina gandrīz 100 gudrajiem – jālemj, kādos tilpumos alu drīkst tirgot, kam drīkst rakstīt pasē latvietis un kam ne.

Tviterapskats: 1.septembris, hokeja kaislības un Šrēdingera Karimovs

Skolā iet kam gribas, kam negribas, bet septembra pirmajai nedēļai tomēr ir savs diskrētais šarms – satiksmes sastrēgumi savijas ar sapostiem knīpām un knauķiem, kuru gladiolas lielākas par pašiem, pastiprināta policijas uzraudzība, kas pārvēršas par teju vai komandantstundu vēlākās vakara stundās, uzmanot, vai kādi sadzērušies antiņi nekāpj stikla kalnā.