Ārpus ētera / Sociālo mediju apskati
Tviterapskats: Krauzes neizmantotā iespēja un Roberta Klimoviča atklāsmes

Kamēr ārā ik dienu līst, rasina un gāž – sociālajos tīklos arī vasarā nerimst viedokļi par aktualitātēm. Joprojām iecienīts temats ir ''oligarhu sarunas'' un ne mazums atšķirīgu viedokļu un daudzuprāt dīvainu uzskatu un aizspriedumu raisa Veselības ministres gaidāmais ģimenes pieaugums.

Tviterapskats: Sociālajos tīklos vasaras režīma aizvien nav

Sociālajos tīklos joprojām vasaras režīma nav. Iespējams, tas tādēļ, ka īsti vasaras nav; bet tās nav, iespējams, tādēļ, ka ir gana daudz norišu, ko apspriest. Visticamāk, abi iemesli būs pareizi. Nodokļu reforma, ģimenes ārstu streiks, oligarhu sarunas, mediju uzrauga konflikts ar Latvijas Radio, kā arī mūs turpina priecēt Ostapenko panākumi tenisa kortā.

Slavas zenītā Ļimončiks un dziesma par pienu

Pat tad, kad ir par ko runāt – “oligarhu sarunām” – lembergiem, dūklaviem un viņu suņiem, ārstu streiku un tenisistu panākumiem, centieniem sakārtot un nokārtot Latvijas Radio un radio pieci.lv, tomēr neizzūdošs ir neesošās vasaras vaimanu fons.

Tviterapskats: No dūmu krāsas līdz vaimanām par negūto peļņu

Ja Romā ievēl pāvestu – paradās balti dūmi, pie mums, kūrortpilsētā "zaļā" mēra atgriešanos sagaida ar melniem dūmiem. Abas norises plaši apspriestas šonedēļ tviterī līdzās oligarhu sarunām, tautas vēlētam prezidentam un kādam bezkaunīgam lūgumam.

Tviterapskats: Krīt un ceļas mēri, sportisti un administratori

Pēcvēlēšanu nedēļa notikumiem bagāta. Krīt un ceļas, slimst un veseli kā gurķi pilsētas mēri. Ostapenko ir jaunais Gulbis, un tviterlietotāji pārvēršas par tenisa līdzjutējiem, mazliet ēnā atstājot futbola primadonnas viesošanos Latvijā. Maksātnespējas administratoru pāra Krūma un Sprūda aizturēšana arī nepaliek bez ievērības.

Tviterapskats: Tas viss reiz beigsies

Pirms vēlēšanām ir laiks, kad ne tikai tāda satraukta sirds, bet arī – tādi aktīvi sociālie tīkli. Pat ja atmetam pašus kandidātus, kas pa labi pa kreisi ir gatavi stāstīt par labajiem darbiem un plāniem, pie viena veltot kādu dubļu šaltīti konkurentiem, arī pārējie nevar noturēties, apkārt notiekošo nekomentējuši.

Tviterapskats: Visai ideāla nedēļa

Visai ideāla bija aizvadītā nedēļa: divas darba dienas un piecas brīvdienas. Braucām ar riteņiem, svinējām maija svētkus pie baltiem galdautiem, bet pa vidu slēdzām ciet veikalus un pakašķējāmies par reformām. Tas viss kā uz delnas redzams sociālajos tīklos.

Tviterapskats: Uzpūtības talka, vēlēšanas, gods kalpot fiktīvai nodarbinātībai

Lielā talka, protams, pamanāma arī tviterī – šogad īpaši nav manāma iepriekšējo gadu modes lieta – dzēst savus vecos tvītus un iztīrīt sekojamo sarakstu – un tā simboliski, neiesvīstot un rokas nesasmērējot, it kā piedalīties lielajā talkā. Tomēr drazu bilžu sociālajos tīklos šogad ir mazāk. 

Tviterapskats: Vai «airBaltic» šefs pelnījis prēmiju, ja aviokompānija nes Latvijas vārdu pasaulē?

Lai arī jau vairāk nekā nedēļa apritējusi kopš boksera Maira Brieža triumfa, tomēr tvitera publika aizejošajā nedēļā nevarēja rimties savā sajūsmā. Tiesa, vispārējais prieks noplaka, sākoties diskusijām par to, vai sportistam pienākas prēmija, ko nu ir apsolījusi valdība. Vīterotāju acu skatienam garām nepaslīdēja arī "airBaltic" šefa Martina Gausa "lielais ķēriens" - pērn nopelnīts apmēram miljons eiro.

Tviterapskats: Nila gramatika un cirks bez cirka

Dzīvnieciski rupja aizvadītā nedēļa notikumu ziņā un to, protams, apspriež arī tviterī, ne vienmēr izvēloties tos pieklājīgākos vārdus. Nedēļu noslēdz 1.aprīlis – praktiski vienīgā diena gadā, kad cilvēki kritiski novērtē tās ziņas, ko tie atrod internetā, pirms pieņemt tās kā patiesas.

Tviterapskats: Cirks pēc cirka – no mistiskās Krieviņa aiziešanas līdz jezgai par īsto cirku

Cirks pēc cirka – tā īsi var raksturot aizejošo nedēļu. Pirmais pierādījums – tā sākās ar mistiski mulsinošu valsts galvenā ierēdņa aiziešanu vai drīzāk laikam aizstaidzināšanu no amata. Īsi pēc tam, kad bija solījis ievērojamas valsts pārvaldes reformas un krietnu pārvaldes darbinieku skaita samazināšanu, pēc sarunas ar premjeru amatu pamet Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

 

Tviterapskats: Atšķirīgo viedokļu nedēļā cirks bez zvēriem

16.marta nedēļa - lai gan aizvadīta mierīgi, tai vienmēr ir savs šarms, un sociālie tīkli mums to reto iespēju ielūkoties un vismaz mēģināt saprast, kas notiek citu, atšķirīgu viedokļu paudēju galvās. Protams, arī citas aktualitātes tiek apspriestas sociālajos tīklos - gan Rīgas cirka nākotne bez dzīvniekiem, gan avioreisi no Rīgas uz Liepāju. Bet pasaulē populārākais tvīts šonedēļ nāk no burgerēstuves, kura sevi dēvē mīl dēvēt par restorānu. 

Tviterapskats: Pulciņš «varbūt tomēr nevajadzēja»

Šonedēļ salīdzinoši mierīgi tviterī aizvadīts 8. marts, nedaudz nemierīgāk - plūdi Pļaviņās, bet īpaši šī nedēļa tviterī izcēlās ar idejām, par kurām var teikt – varbūt tomēr nevajadzēja.

Tviterapskats: kūstošā asfalta, nodokļu dižplānu un daudzu mēru nedēļa

Marts ir klāt, un pirmie pavasara vēstneši arī – asfalts kūst kopā ar sniegu, mūzikas festivāls “Positivus” kā katru gadu paziņo, ka tajā atkal uzstāsies Elija Goldinga, Juta Strīķe iet politikā, visi steidz piedāvāt savus nodokļu izmaiņu dižplānus, bet tikmēr apzinīgākie ienākumu deklarāciju iesniedzēji uzkar sistēmu internetā.  

Tviterapskats: 30 eiro bagāžniekā, saulainais sniegputenis

Pēc stabilitātes daudzās dzīves jomās tiecamies mēs visi, tā ir drošāk, bet ja ģenerālprokurors paziņo, ka noziedzības līmenis valstī ir stabils, sirdsmieru tas nevairo. Vienlaikus tas liek vītorotājiem sarkastiski pasmaidīt, gluži kā jaunie noteikumi ceļu policistiem – tie nedrīkst makā turēt vairāk par 30 eiro. Bez ievērības sociālajos tīklos nepaliek arī saulainais sniegputenis un puteņa brīvbiļetes sabiedriskajā transportā. 

Tviterapskats: Kučinska nesaprotamās kaujas un Bondara kampaņas divdomīgais logo

Šonedēļ grūti izcelt kādu īpašu tēmu, kas būtu aizrāvusi vīterotājus. Vieniem interesē Trampa, citam mūsu pašmāju premjera nebeidzamā cīņa ar kaut ko, nezin īsti ko. Vēl daļa vienojas kopējā Eirovīzijas atlases "Supernovas" apspriešanā, un tam visam pa vidu viena miglaina ēnu diena.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt