Ārpus ētera / Sociālo mediju apskati
Tviterapskats: Nacionalizētas olšūnas un nacionāls Latvijas Radio
Aizvadītajā nedēļā tvitertelpā izcēlās politiskie spēki – kamēr «Saskaņa» ar «Gods kalpot Rīgai» trīs dienu budžeta pieņemšanā kaitināja opozicionārus un žurnālistus, Saeimas deputāti piedurknes atrotīja, lai atkal paokšķerētu pa sieviešu olšūnām. Savukārt Nacionālā apvienība pavisam atklāti apņēmusies sakārtot Latvijas Radio.
Tviterapskats: Kamēr Rīga dimd, rīdzinieki nedrīkst runāt un domāt

Par aizvadītās nedēļas tviterspīdekli diezgan pārliecinoši izdevās kļūt Rīgas domei. Tai nebija gana ar izpelnīto uzmanību par aizliegumu rīdziniekiem runāt forumā, kas tieši paredzēts brīvai domai un runai. Dienu vēlāk Rīga paziņoja, ka īpaši veicinās domāšanu un runāšanu krieviski.

Tviterapskats: Ražīgā medaļu nedēļa ar traģēdijas atceres ēnu

Lai gan par centrālo tviterpasaules notikumu šonedēļ bija visas izredzes kļūt līdz gandrīz deviņiem miljardiem eiro izaugušajam un Saeimas 59 deputātu atbalstītajam nākamā gada valsts budžetam, tomēr sports izrādījās sportiskāks, jo mūsu olimpieši kļuva vēl olimpiskāki. Nedēļas sākumu gan aizēnoja traģēdijas atcere, bet arī par šo jautājumu tviteris pamanījās sastrīdēties.

Tviterapskats: Sveicieni Latvijai, «Dombrava teic» un nežēlīgā tiesa

Lai gan varējām cerēt, ka patriotiskajā nedēļā tviterlietotāji kļūs maķenīt pozitīvāki un teiks atzinīgus vārdus mūsu valstij, līdzīgi kā mākoņos un vējā aizvadītā mūsu valsts 99. jubileja vakar visai mākoņaina visas nedēļas garumā bija arī tvitera pasaule.

Tviterapskats: Strīdi par tviteri, Āboltiņas patriekšana un centieni uzvarēt internetu

Pēc dažu nedēļu izmēģinājumiem, kad tviteris ļāva garāk izteikties atsevišķiem tā lietotājiem, no šīs nedēļas divreiz garāk rakstīt drīkst ikviens. Tomēr vismaz sākumā ne visi čivinātāji ar tādu privilēģiju prot apieties. Savukārt Bauskas novada dome tīmekļa lietotājus pat mēģināja ierobežot, tā teikt, cenšoties uzvarēt internetu.

Tviterapskats: Ziemas laika pārejas nīgrums, ķirbīšsvētki un ekonomists Lāčplēsis

Lai gan uz ziemas laiku pārgājām jau naktī uz svētdienu, tviteris ikgadējās izjūtās un ietekmēs tā īsti sāka dalīties tikai pirmdien. Tā teikt, attaisnojot savu varēšanu vai nevarību nedēļas pirmajā dienā. Tad nu nīgruma straumes plūda vairāk nekā līksmes, un, šķiet, tādā minorīgā noskaņā tīmeklī uztvērām katras dienas jaunumus.

Tviterapskats: Sešdesmitgadīgie skolēni, pašmāju radikālis un pirmais sniegs

Mācīties nekad nav par vēlu – ar šo nodrillēto frāzi atkal varētu raksturot tviternedēļas sākumu, kad cilvēki gados no aizskapjiem izvilka pārdesmit gadus vecus plakātus ar tekstu «Rokas nost no krievu skolām» un devās uz galvaspilsētu Rīgu. Kāds pustūkstotis no viņiem uz labu brīdi piestāja pie Izglītības ministrijas Vecrīgā, jo tā lika vairākas prokrieviskas organizācijas. Proti, viņiem bija jāprotestē pret ieceri nākotnē pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā.

Tviterapskats: Mocekļu nedēļa valdībā, Saeimā un tiesu namā

Politisku mocekļu nedēļa – tā varētu raksturot aizvadītās sešas dienas tvitera pasaulē, jo gandrīz katru dienu uzzinājām par kādu publisku personu, kas teju vai kanonizējama, jo mokas vai nu pārcietusi nesenā pagātnē, vai arī grasās kļūt par mocekli nākotnē.

Tviterapskats: «Zāģis 12» un zāģeris NEPLP

Sociālajā tīklā "Twitter" aizvadītā nedēļa bijusi samērā drūma, pilna sašutuma. Pat vairāk nekā asprātības, tiesa - bez tās neiztikt. Hokejistu vājais sniegums brīžiem pārtrumpoja galvaspilsētas caurās ielas, kamēr vien 140 līdz 280 zīmju pārdomas netika veltītas Latvijas Radio un Nacionālās elektroonisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) epopejai. Viedokļi dažādi - piekrist? nepiekrist? Tam jau tā čiepstēšana domāta!

Tviterapskats: Kā 50 jaundzimušie politiķus nobaidīja

Kad sāk kļūt karsti, taisnojoties par saviem nedarbiem, vienmēr noder kādā kaimiņzemē plaši lietā liktā taktika sameklēt ienaidnieku. Nu, vai vismaz kādu, ko vainot nedienās. Ar šo gudrību nedēļu sāka arī Rīgas dome, kas nu jau par pusmēnesi pārvilkusi solījumu beigt remontus pilsētas ielās. Taču citu vainošana ir cieņā ne tikai galvaspilsētas rātsnamā – politiskas vainas varam atrast tikko dzimušos bērniņos, garīgas vainas piešņorējam velnu skulptūrām, bet tad, kad smird ceturtdaļa Rīgas, vainīgo nemaz nav!

Tviterapskats: Līdz ar sēnēm aug fiskālā telpa

Pretēji prognozēm, ka šī nedēļa tvitera pasaulē aizritēs skolas gaitu sākuma gaisotnē, vairāk tika tērzēts nevis par skolu, bet mācībām. Gūtām un vēl gūstamām mācībām. Vien Ivars Svilāns nedēļas vidū ķecerīgi uzjautā: "Vai tas mācību gads drīz beigsies?". Nē, nebeigsies gan. Jo jau labu laiku eksāmenam jeb nākamajām vēlēšanām gatavojas tie, kam līdzīgi kā skolēniem nupat beidzies trīs mēnešu brīvlaiks. Tad nu tviterim būs ko turēt.

Tviterapskats: Kura disertācija ir «miļjončiku» vērta jeb sapnis par slimu pārdevēju veikalā

Slapjās sekas Latgalē, dzīve Latvijā vismaz uz papīra iet uz augšu, jauna partija pie esošajām simt, viltus doktora grādi politiķiem, Ušakova saremontētās ielas un 1. septembris – tviternedēļa aizritējusi, katrai dienai ļaujot pāraugt pat vairākos sociālā tīkla dumpjos. Lai tvitera neapmierinātība nepakluptu Rīgas ielu ierakumos, talkā nāk arī politiķi, kas nācijai paziņo, ka turpmāk strādājošie slimot varēs bez maksas. No lielā satraukuma daudzi arī tiešām septembri sagaida sasirguši. Bet nu – par dažiem apmēļotajiem tematiem vairāk.

Tviterapskats: Krustugunīs Āboltiņa, «ss.lv» sāga un vasara

Aizvadītā nedēļa sociālajā tīklā "Twitter" sev neapšaubāmi paņēma līdzi arī vēl senākus notikumus. Aktualitāti tikai lēnām no "oligarhu sarunu" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas nomainīja cita – piemēram, Solvitas Āboltiņas iespējamā gāšana no partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas troņa un sapnis kļūt par vēstnieci. Vasara jeb tās nepastāvīgā esamība, veloinfrastruktūra galvaspilsētā, Valsts ieņēmumu dienesta darbība un tā strīds ar portālu "ss.lv".

Tviterapskats: Politpiedeguma nedēļa

Vasara. Atvaļinājumu, skolas brīvdienu, saulainu rītu un rāmu vakaru laiks. Kas tev deva? -  vismaz šonedēļ. Politiskā putra tā vārījās, ka pāri pārskrēja un pilni sociālie tīkli saskrēja.

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt