Tviterapskats: Skaitļi un Ušakova reizrēķini matemātiskās reklāmās

Šonedēļ tviterļaudis metušies analizēt reklāmas. Būsiet taču pamanījuši Ušakova un Amerika reklāmas, kas aicina parēķināt. Un cilvēki rēķina arī. Aizdomīgs un pārbaudes vērts šķiet pensionārs, kas trīsreiz nedēļā ar trim transportlīdzekļiem brauc uz dārza māju. Nez, ko viņš audzē, interesējas Madara Fridrihsone.

Tur nav īpaši jādomā – viņš elektorātu audzē, smaida Uldis Kairis.

Arnim Krauzem tāds šaubīgs šķiet arī cītīgā skolēna tēls, kuram vai nu tā pašvakāk ar matemātiku – vai arī, ja tic aprēķinam, viņš ik dienu brauc uz skolu. Arī vasaras brīvlaikā. Puika malacis!

Pensionāri un skolēni varētu ietaupīt vēl vairāk, rēķina čivinātājs Mežmalis. Ja Rīgas dome paceltu biļešu cenas līdz 10 eiro un visiem dotu 80% atlaidi, iedomājies, cik daudz mēs visi ietaupītu!

Jānis Taurēns pamanījis arī kādu citu reklāmu – to, kur jauneklis nezina, ko darīt pensijā. Izstāstiet šim - būs trīsreiz nedēļā jābrauc ar trim transportiem uz dārziņu, lai izaudzētu sev ko ēst.

Bet, ja pie taupīšanas atgriežamies, vēl lielākas summas varētu ietaupīt, ja iedvesmotos no Sīpoliņa piedzīvojumu grāmatas idejām. Mārtiņš Mičulis rēķina – ja skābeklis maksā ap 10€/40l, es elpoju ap 500l dienā. Dzīvojot Rīgā elpošana ir par brīvu. Ietaupu ap pusmiljonu eiro gadā. #nilaloģika.

Par skābekļa cenām zinošāki vīterotāji iebilst, ka aprēķins neesot īsti precīzs un tik daudz neizdosies ietaupīt, tomēr – kā saka pats rēķinātājs - "mikriņā kratoties, uzsitu pāris nulles pa daudz". Bet, hei, princips tas pats - melīgi cipari. Tātad viss pēc Nila standartiem.

Bet, ja mazliet atkāpjamies no jokiem, mārketinga speciālists Alberts Ziemelis pieļauj, ka varbūt "kļūdas" "Saskaņas" reklāmās ir apzināti ieviestas. Lai par tām runātu. Un mēs arī runājam, skaitām līdzi un iesaistāmies.

Un tas arī strādā, viņu papildina psihologs Reinis Lazda. Ušakovs priekšvēlēšanu kampaņu sāk agri un ar strīdīgiem argumentiem. Tad visi metas viņam virsū, un vēlēšanas ir "par Ušakovu vai pret".

Ušakovs nav vienīgais, kurš māk piešķirt sabiedrisko transportu bez maksas. Šonedēļ uzzinājām, ka divus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām Rēzeknē ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu visiem. Tā, lūk, Rēzeknes "Saskaņa" ir pārspējusi Rīgas "Saskaņu". Kurš nākamais, vaicā Tālis Linkaits.

Guntis Ščerbinskis cer, ka bezmaksas sabiedriskais transports Rēzeknē tiks iekļauts "Saskaņas" priekšvēlēšanu tēriņu uzskaitē. Bet viņa cerības diez vai piepildīsies, jo, kā smalki norāda Dzintris Kolāts, nevar iekļaut tēriņos to, kas ir bezmaksas.

Savukārt Guntars Meluškāns cer uz jaunām idejām. "Bezmaksas transports ir banāli... Es novēlētu citu pašvaldību vadītājiem vairāk radošuma. Bezmaksas alus, kino un ielasmeitas...," viņš tvīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti