Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Ziemas laika pārejas nīgrums, ķirbīšsvētki un ekonomists Lāčplēsis

Lai gan uz ziemas laiku pārgājām jau naktī uz svētdienu, tviteris ikgadējās izjūtās un ietekmēs tā īsti sāka dalīties tikai pirmdien. Tā teikt, attaisnojot savu varēšanu vai nevarību nedēļas pirmajā dienā. Tad nu nīgruma straumes plūda vairāk nekā līksmes, un, šķiet, tādā minorīgā noskaņā tīmeklī uztvērām katras dienas jaunumus.

Tviterapskats: Sešdesmitgadīgie skolēni, pašmāju radikālis un pirmais sniegs

Mācīties nekad nav par vēlu – ar šo nodrillēto frāzi atkal varētu raksturot tviternedēļas sākumu, kad cilvēki gados no aizskapjiem izvilka pārdesmit gadus vecus plakātus ar tekstu «Rokas nost no krievu skolām» un devās uz galvaspilsētu Rīgu. Kāds pustūkstotis no viņiem uz labu brīdi piestāja pie Izglītības ministrijas Vecrīgā, jo tā lika vairākas prokrieviskas organizācijas. Proti, viņiem bija jāprotestē pret ieceri nākotnē pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā.

Tviterapskats: Mocekļu nedēļa valdībā, Saeimā un tiesu namā

Politisku mocekļu nedēļa – tā varētu raksturot aizvadītās sešas dienas tvitera pasaulē, jo gandrīz katru dienu uzzinājām par kādu publisku personu, kas teju vai kanonizējama, jo mokas vai nu pārcietusi nesenā pagātnē, vai arī grasās kļūt par mocekli nākotnē.

Tviterapskats: «Zāģis 12» un zāģeris NEPLP

Sociālajā tīklā "Twitter" aizvadītā nedēļa bijusi samērā drūma, pilna sašutuma. Pat vairāk nekā asprātības, tiesa - bez tās neiztikt. Hokejistu vājais sniegums brīžiem pārtrumpoja galvaspilsētas caurās ielas, kamēr vien 140 līdz 280 zīmju pārdomas netika veltītas Latvijas Radio un Nacionālās elektroonisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) epopejai. Viedokļi dažādi - piekrist? nepiekrist? Tam jau tā čiepstēšana domāta!

Tviterapskats: Kā 50 jaundzimušie politiķus nobaidīja

Kad sāk kļūt karsti, taisnojoties par saviem nedarbiem, vienmēr noder kādā kaimiņzemē plaši lietā liktā taktika sameklēt ienaidnieku. Nu, vai vismaz kādu, ko vainot nedienās. Ar šo gudrību nedēļu sāka arī Rīgas dome, kas nu jau par pusmēnesi pārvilkusi solījumu beigt remontus pilsētas ielās. Taču citu vainošana ir cieņā ne tikai galvaspilsētas rātsnamā – politiskas vainas varam atrast tikko dzimušos bērniņos, garīgas vainas piešņorējam velnu skulptūrām, bet tad, kad smird ceturtdaļa Rīgas, vainīgo nemaz nav!

Tviterapskats: Līdz ar sēnēm aug fiskālā telpa

Pretēji prognozēm, ka šī nedēļa tvitera pasaulē aizritēs skolas gaitu sākuma gaisotnē, vairāk tika tērzēts nevis par skolu, bet mācībām. Gūtām un vēl gūstamām mācībām. Vien Ivars Svilāns nedēļas vidū ķecerīgi uzjautā: "Vai tas mācību gads drīz beigsies?". Nē, nebeigsies gan. Jo jau labu laiku eksāmenam jeb nākamajām vēlēšanām gatavojas tie, kam līdzīgi kā skolēniem nupat beidzies trīs mēnešu brīvlaiks. Tad nu tviterim būs ko turēt.

Tviterapskats: Kura disertācija ir «miļjončiku» vērta jeb sapnis par slimu pārdevēju veikalā

Slapjās sekas Latgalē, dzīve Latvijā vismaz uz papīra iet uz augšu, jauna partija pie esošajām simt, viltus doktora grādi politiķiem, Ušakova saremontētās ielas un 1. septembris – tviternedēļa aizritējusi, katrai dienai ļaujot pāraugt pat vairākos sociālā tīkla dumpjos. Lai tvitera neapmierinātība nepakluptu Rīgas ielu ierakumos, talkā nāk arī politiķi, kas nācijai paziņo, ka turpmāk strādājošie slimot varēs bez maksas. No lielā satraukuma daudzi arī tiešām septembri sagaida sasirguši. Bet nu – par dažiem apmēļotajiem tematiem vairāk.

Tviterapskats: Krustugunīs Āboltiņa, «ss.lv» sāga un vasara

Aizvadītā nedēļa sociālajā tīklā "Twitter" sev neapšaubāmi paņēma līdzi arī vēl senākus notikumus. Aktualitāti tikai lēnām no "oligarhu sarunu" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas nomainīja cita – piemēram, Solvitas Āboltiņas iespējamā gāšana no partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas troņa un sapnis kļūt par vēstnieci. Vasara jeb tās nepastāvīgā esamība, veloinfrastruktūra galvaspilsētā, Valsts ieņēmumu dienesta darbība un tā strīds ar portālu "ss.lv".

Tviterapskats: Politpiedeguma nedēļa

Vasara. Atvaļinājumu, skolas brīvdienu, saulainu rītu un rāmu vakaru laiks. Kas tev deva? -  vismaz šonedēļ. Politiskā putra tā vārījās, ka pāri pārskrēja un pilni sociālie tīkli saskrēja.

Tviterapskats: Krauzes neizmantotā iespēja un Roberta Klimoviča atklāsmes

Kamēr ārā ik dienu līst, rasina un gāž – sociālajos tīklos arī vasarā nerimst viedokļi par aktualitātēm. Joprojām iecienīts temats ir ''oligarhu sarunas'' un ne mazums atšķirīgu viedokļu un daudzuprāt dīvainu uzskatu un aizspriedumu raisa Veselības ministres gaidāmais ģimenes pieaugums.

Tviterapskats: Sociālajos tīklos vasaras režīma aizvien nav

Sociālajos tīklos joprojām vasaras režīma nav. Iespējams, tas tādēļ, ka īsti vasaras nav; bet tās nav, iespējams, tādēļ, ka ir gana daudz norišu, ko apspriest. Visticamāk, abi iemesli būs pareizi. Nodokļu reforma, ģimenes ārstu streiks, oligarhu sarunas, mediju uzrauga konflikts ar Latvijas Radio, kā arī mūs turpina priecēt Ostapenko panākumi tenisa kortā.

Slavas zenītā Ļimončiks un dziesma par pienu

Pat tad, kad ir par ko runāt – “oligarhu sarunām” – lembergiem, dūklaviem un viņu suņiem, ārstu streiku un tenisistu panākumiem, centieniem sakārtot un nokārtot Latvijas Radio un radio pieci.lv, tomēr neizzūdošs ir neesošās vasaras vaimanu fons.

Tviterapskats: No dūmu krāsas līdz vaimanām par negūto peļņu

Ja Romā ievēl pāvestu – paradās balti dūmi, pie mums, kūrortpilsētā "zaļā" mēra atgriešanos sagaida ar melniem dūmiem. Abas norises plaši apspriestas šonedēļ tviterī līdzās oligarhu sarunām, tautas vēlētam prezidentam un kādam bezkaunīgam lūgumam.

Tviterapskats: Krīt un ceļas mēri, sportisti un administratori

Pēcvēlēšanu nedēļa notikumiem bagāta. Krīt un ceļas, slimst un veseli kā gurķi pilsētas mēri. Ostapenko ir jaunais Gulbis, un tviterlietotāji pārvēršas par tenisa līdzjutējiem, mazliet ēnā atstājot futbola primadonnas viesošanos Latvijā. Maksātnespējas administratoru pāra Krūma un Sprūda aizturēšana arī nepaliek bez ievērības.

Jaunākie
Interesanti