Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Krustugunīs Āboltiņa, «ss.lv» sāga un vasara

Aizvadītā nedēļa sociālajā tīklā "Twitter" sev neapšaubāmi paņēma līdzi arī vēl senākus notikumus. Aktualitāti tikai lēnām no "oligarhu sarunu" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas nomainīja cita – piemēram, Solvitas Āboltiņas iespējamā gāšana no partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas troņa un sapnis kļūt par vēstnieci. Vasara jeb tās nepastāvīgā esamība, veloinfrastruktūra galvaspilsētā, Valsts ieņēmumu dienesta darbība un tā strīds ar portālu "ss.lv".

Tviterapskats: Politpiedeguma nedēļa

Vasara. Atvaļinājumu, skolas brīvdienu, saulainu rītu un rāmu vakaru laiks. Kas tev deva? -  vismaz šonedēļ. Politiskā putra tā vārījās, ka pāri pārskrēja un pilni sociālie tīkli saskrēja.

Tviterapskats: Krauzes neizmantotā iespēja un Roberta Klimoviča atklāsmes

Kamēr ārā ik dienu līst, rasina un gāž – sociālajos tīklos arī vasarā nerimst viedokļi par aktualitātēm. Joprojām iecienīts temats ir ''oligarhu sarunas'' un ne mazums atšķirīgu viedokļu un daudzuprāt dīvainu uzskatu un aizspriedumu raisa Veselības ministres gaidāmais ģimenes pieaugums.

Tviterapskats: Sociālajos tīklos vasaras režīma aizvien nav

Sociālajos tīklos joprojām vasaras režīma nav. Iespējams, tas tādēļ, ka īsti vasaras nav; bet tās nav, iespējams, tādēļ, ka ir gana daudz norišu, ko apspriest. Visticamāk, abi iemesli būs pareizi. Nodokļu reforma, ģimenes ārstu streiks, oligarhu sarunas, mediju uzrauga konflikts ar Latvijas Radio, kā arī mūs turpina priecēt Ostapenko panākumi tenisa kortā.

Slavas zenītā Ļimončiks un dziesma par pienu

Pat tad, kad ir par ko runāt – “oligarhu sarunām” – lembergiem, dūklaviem un viņu suņiem, ārstu streiku un tenisistu panākumiem, centieniem sakārtot un nokārtot Latvijas Radio un radio pieci.lv, tomēr neizzūdošs ir neesošās vasaras vaimanu fons.

Tviterapskats: No dūmu krāsas līdz vaimanām par negūto peļņu

Ja Romā ievēl pāvestu – paradās balti dūmi, pie mums, kūrortpilsētā "zaļā" mēra atgriešanos sagaida ar melniem dūmiem. Abas norises plaši apspriestas šonedēļ tviterī līdzās oligarhu sarunām, tautas vēlētam prezidentam un kādam bezkaunīgam lūgumam.

Tviterapskats: Krīt un ceļas mēri, sportisti un administratori

Pēcvēlēšanu nedēļa notikumiem bagāta. Krīt un ceļas, slimst un veseli kā gurķi pilsētas mēri. Ostapenko ir jaunais Gulbis, un tviterlietotāji pārvēršas par tenisa līdzjutējiem, mazliet ēnā atstājot futbola primadonnas viesošanos Latvijā. Maksātnespējas administratoru pāra Krūma un Sprūda aizturēšana arī nepaliek bez ievērības.

Tviterapskats: Tas viss reiz beigsies

Pirms vēlēšanām ir laiks, kad ne tikai tāda satraukta sirds, bet arī – tādi aktīvi sociālie tīkli. Pat ja atmetam pašus kandidātus, kas pa labi pa kreisi ir gatavi stāstīt par labajiem darbiem un plāniem, pie viena veltot kādu dubļu šaltīti konkurentiem, arī pārējie nevar noturēties, apkārt notiekošo nekomentējuši.

Tviterapskats: Visai ideāla nedēļa

Visai ideāla bija aizvadītā nedēļa: divas darba dienas un piecas brīvdienas. Braucām ar riteņiem, svinējām maija svētkus pie baltiem galdautiem, bet pa vidu slēdzām ciet veikalus un pakašķējāmies par reformām. Tas viss kā uz delnas redzams sociālajos tīklos.

Tviterapskats: Vai «airBaltic» šefs pelnījis prēmiju, ja aviokompānija nes Latvijas vārdu pasaulē?

Lai arī jau vairāk nekā nedēļa apritējusi kopš boksera Maira Brieža triumfa, tomēr tvitera publika aizejošajā nedēļā nevarēja rimties savā sajūsmā. Tiesa, vispārējais prieks noplaka, sākoties diskusijām par to, vai sportistam pienākas prēmija, ko nu ir apsolījusi valdība. Vīterotāju acu skatienam garām nepaslīdēja arī "airBaltic" šefa Martina Gausa "lielais ķēriens" - pērn nopelnīts apmēram miljons eiro.

Tviterapskats: Nila gramatika un cirks bez cirka

Dzīvnieciski rupja aizvadītā nedēļa notikumu ziņā un to, protams, apspriež arī tviterī, ne vienmēr izvēloties tos pieklājīgākos vārdus. Nedēļu noslēdz 1.aprīlis – praktiski vienīgā diena gadā, kad cilvēki kritiski novērtē tās ziņas, ko tie atrod internetā, pirms pieņemt tās kā patiesas.

Tviterapskats: Cirks pēc cirka – no mistiskās Krieviņa aiziešanas līdz jezgai par īsto cirku

Cirks pēc cirka – tā īsi var raksturot aizejošo nedēļu. Pirmais pierādījums – tā sākās ar mistiski mulsinošu valsts galvenā ierēdņa aiziešanu vai drīzāk laikam aizstaidzināšanu no amata. Īsi pēc tam, kad bija solījis ievērojamas valsts pārvaldes reformas un krietnu pārvaldes darbinieku skaita samazināšanu, pēc sarunas ar premjeru amatu pamet Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

 

Jaunākie
Interesanti