Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskats: Līdz ar sēnēm aug fiskālā telpa

Pretēji prognozēm, ka šī nedēļa tvitera pasaulē aizritēs skolas gaitu sākuma gaisotnē, vairāk tika tērzēts nevis par skolu, bet mācībām. Gūtām un vēl gūstamām mācībām. Vien Ivars Svilāns nedēļas vidū ķecerīgi uzjautā: "Vai tas mācību gads drīz beigsies?". Nē, nebeigsies gan. Jo jau labu laiku eksāmenam jeb nākamajām vēlēšanām gatavojas tie, kam līdzīgi kā skolēniem nupat beidzies trīs mēnešu brīvlaiks. Tad nu tviterim būs ko turēt.

Tviterapskats: Kura disertācija ir «miļjončiku» vērta jeb sapnis par slimu pārdevēju veikalā

Slapjās sekas Latgalē, dzīve Latvijā vismaz uz papīra iet uz augšu, jauna partija pie esošajām simt, viltus doktora grādi politiķiem, Ušakova saremontētās ielas un 1. septembris – tviternedēļa aizritējusi, katrai dienai ļaujot pāraugt pat vairākos sociālā tīkla dumpjos. Lai tvitera neapmierinātība nepakluptu Rīgas ielu ierakumos, talkā nāk arī politiķi, kas nācijai paziņo, ka turpmāk strādājošie slimot varēs bez maksas. No lielā satraukuma daudzi arī tiešām septembri sagaida sasirguši. Bet nu – par dažiem apmēļotajiem tematiem vairāk.

Tviterapskats: Krustugunīs Āboltiņa, «ss.lv» sāga un vasara

Aizvadītā nedēļa sociālajā tīklā "Twitter" sev neapšaubāmi paņēma līdzi arī vēl senākus notikumus. Aktualitāti tikai lēnām no "oligarhu sarunu" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas nomainīja cita – piemēram, Solvitas Āboltiņas iespējamā gāšana no partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas troņa un sapnis kļūt par vēstnieci. Vasara jeb tās nepastāvīgā esamība, veloinfrastruktūra galvaspilsētā, Valsts ieņēmumu dienesta darbība un tā strīds ar portālu "ss.lv".

Tviterapskats: Politpiedeguma nedēļa

Vasara. Atvaļinājumu, skolas brīvdienu, saulainu rītu un rāmu vakaru laiks. Kas tev deva? -  vismaz šonedēļ. Politiskā putra tā vārījās, ka pāri pārskrēja un pilni sociālie tīkli saskrēja.

Tviterapskats: Krauzes neizmantotā iespēja un Roberta Klimoviča atklāsmes

Kamēr ārā ik dienu līst, rasina un gāž – sociālajos tīklos arī vasarā nerimst viedokļi par aktualitātēm. Joprojām iecienīts temats ir ''oligarhu sarunas'' un ne mazums atšķirīgu viedokļu un daudzuprāt dīvainu uzskatu un aizspriedumu raisa Veselības ministres gaidāmais ģimenes pieaugums.

Tviterapskats: Sociālajos tīklos vasaras režīma aizvien nav

Sociālajos tīklos joprojām vasaras režīma nav. Iespējams, tas tādēļ, ka īsti vasaras nav; bet tās nav, iespējams, tādēļ, ka ir gana daudz norišu, ko apspriest. Visticamāk, abi iemesli būs pareizi. Nodokļu reforma, ģimenes ārstu streiks, oligarhu sarunas, mediju uzrauga konflikts ar Latvijas Radio, kā arī mūs turpina priecēt Ostapenko panākumi tenisa kortā.

Slavas zenītā Ļimončiks un dziesma par pienu

Pat tad, kad ir par ko runāt – “oligarhu sarunām” – lembergiem, dūklaviem un viņu suņiem, ārstu streiku un tenisistu panākumiem, centieniem sakārtot un nokārtot Latvijas Radio un radio pieci.lv, tomēr neizzūdošs ir neesošās vasaras vaimanu fons.

Tviterapskats: No dūmu krāsas līdz vaimanām par negūto peļņu

Ja Romā ievēl pāvestu – paradās balti dūmi, pie mums, kūrortpilsētā "zaļā" mēra atgriešanos sagaida ar melniem dūmiem. Abas norises plaši apspriestas šonedēļ tviterī līdzās oligarhu sarunām, tautas vēlētam prezidentam un kādam bezkaunīgam lūgumam.

Tviterapskats: Krīt un ceļas mēri, sportisti un administratori

Pēcvēlēšanu nedēļa notikumiem bagāta. Krīt un ceļas, slimst un veseli kā gurķi pilsētas mēri. Ostapenko ir jaunais Gulbis, un tviterlietotāji pārvēršas par tenisa līdzjutējiem, mazliet ēnā atstājot futbola primadonnas viesošanos Latvijā. Maksātnespējas administratoru pāra Krūma un Sprūda aizturēšana arī nepaliek bez ievērības.

Tviterapskats: Tas viss reiz beigsies

Pirms vēlēšanām ir laiks, kad ne tikai tāda satraukta sirds, bet arī – tādi aktīvi sociālie tīkli. Pat ja atmetam pašus kandidātus, kas pa labi pa kreisi ir gatavi stāstīt par labajiem darbiem un plāniem, pie viena veltot kādu dubļu šaltīti konkurentiem, arī pārējie nevar noturēties, apkārt notiekošo nekomentējuši.

Tviterapskats: Visai ideāla nedēļa

Visai ideāla bija aizvadītā nedēļa: divas darba dienas un piecas brīvdienas. Braucām ar riteņiem, svinējām maija svētkus pie baltiem galdautiem, bet pa vidu slēdzām ciet veikalus un pakašķējāmies par reformām. Tas viss kā uz delnas redzams sociālajos tīklos.

Tviterapskats: Vai «airBaltic» šefs pelnījis prēmiju, ja aviokompānija nes Latvijas vārdu pasaulē?

Lai arī jau vairāk nekā nedēļa apritējusi kopš boksera Maira Brieža triumfa, tomēr tvitera publika aizejošajā nedēļā nevarēja rimties savā sajūsmā. Tiesa, vispārējais prieks noplaka, sākoties diskusijām par to, vai sportistam pienākas prēmija, ko nu ir apsolījusi valdība. Vīterotāju acu skatienam garām nepaslīdēja arī "airBaltic" šefa Martina Gausa "lielais ķēriens" - pērn nopelnīts apmēram miljons eiro.

Jaunākie
Interesanti