Tviterapskats: Pēcbudžeta peripetijas, jaunas lidmašīnas un Šomases atrakcijas

Pēcbudžeta atskaņas, pieņemto lēmumu kļūdu labošana, aicinājumi atlaist Saeimu, jaunās lidmašīnas un mākslinieces Šomases uzstāšanās ir apspriestākie temati tviterī šonedēļ. 

Nākamā gada budžets pieņemts, deputāti savas kvotas iztērējuši. Ir bijis laiks saprast deputātu lēmumus un noformulēt viedokli par to, kādā valstī īsti dzīvojam. Kamēr deputātus un valsti lamā sociālajos tīklos, tikmēr viss kārtībā, bet, ja skatuves māksliniece Liene Šomase atļaujas noformulēt savas domas, no skatuves Latgalē saucot valsti rupjos vārdos, tā jau ir pavisam cita lieta. Mākslinieci izsmej, lamā, kritizē.

''Vasjuku šahists'' sašutušajiem vīterotājiem atgādina, ka vēl nesen @Vasjukos visi jestri dancojām uz Kastro kapa, šodien agonijā vaimanājam par Šomases tiesībām uz vārda brīvību.

Un, lai cik varbūt iereibusi ar' māksliniece bija, ir vai nav viņai talants, tomēr Alberts Ziemelis atgādina, ka laikā, kad Saeima pieņem budžetu, katrā latvietī mostas Liene Šomase.

Un, ja tā godīgi, tad lielākās dusmas vajadzētu saņemt Saeimai, ne Šomasei. Piemēram, Saeimas priekšsēdētāja Inārai Mūrniecei, kura turpina apgalvot, ka nauda bilžu albumiem un koncertiem ir nacionāli svarīgi jautājumi un nākotnē no kritizētajām deputātu kvotām atteikties neviens neplāno. Paklausījies spīkeres skaidrojumus, tviterlietotājs Nepareizais vērtē, ka Mūrniece tik pārliecinoši skaidro, ka ''tualešu remonts par deputātu kvotām stiprina nac. identitāti, ka es jau gandrīz noticēju''.

Politiķu tēlu veidotājs Jurģis Liepnieks domā, ka tieši Nacionālā apvienība ar kvotu dāļāšanu ir nošāvusi greizi, jo par to naudu, ko Nacionālā apvienība izdāļāja bilžu grāmatām un citām blēņām, Zemessardzes budžetu varēja divkāršot! Tādas, lūk, prioritātes.

Bet, ja jau nevar atteikties no kvotām, tad varbūt laiks atteikties no Mūrnieces? Tā vaicā Guntars Meluškāns.

Viņš nav vienīgais, kurš grib no kāda atteikties. Sociālajos tīklos, arī tviterī, skan aicinājumi parakstīties par Saeimas atlaišanu. Te gan viedoklis nav vienprātīgs. Ir kas sauc – atlaist zagļus, bet citi vaicā, vai tiem, kuri vēlas atlaist Saeimu, ir zināmi kādi 100 lieliski profesionāļi, kas stāv rindā pie Saeimas durvīm? Esmu ko palaidis garām, pārjautā graiksts? Šobrīd nav cerību, ka ievēlētu ko kvalitatīvāku, saka tviterkonts @hansa_lv, topā būtu populisti un naida runu teicēji.

Galu galā, kāda jēga atlaist Saeimu, ja vēlētāji paliek tie paši? Pēdējā frāze ceļo no vienas mutes otrā.

Bet jautājums, kā mums tomēr dzīvot labāk, paliek aktuāls. LTV diskusiju raidījums šonedēļ meklēja atbildi uz jautājumu, kā piecos gados apsteigt Igauniju. Tviterlietotāji pamatīgi apšauba bijušā premjera Godmaņa piemērotību diskusijas vadītāja lomai, bet, ja tomēr ir jāatrod atbilde uz uzdoto jautājumu, kā apsteigt igauņus pāris gados, Mārcim Bendikam tirgū satikts septītās pakāpes radinieks ieteicis aizsūtīt viņiem Godmani par premjeru. Rezultāts drošs.

Šonedēļ saņēmām arī skumji ziņu – Baiba Barone, kurai pagājušajā nedēļā beidzot izdevās atrast aknu donoru pēc operācijas tomēr mirusi. Tviterī vērtē, ka Baibas dzīvība ir uz deputātu sirdsapziņas, to, ka tie aizņemti ar savu kvotu dalīšanu, skaidrojot, kurš kuru par VDK aģentu un idiotu nosaucis, bet nozīmīgus jautājumus, kuri var glābt cilvēku dzīvības,   ignorējot.

Nekurnēt, bet darīt. To aicina vairāki ļaudis, kuri šonedēļ tviterī atklāj, ka pieņēmuši lēmumu savus orgānus nāves gadījumā ļaut izmantot. Žurnāliste Ieva Alberte aicina šo jautājumu pārrunāt mājās ar tuviniekiem, lai tie zinātu, kāda ir cilvēka griba. Lielākoties tuvie to nezina un - drošs paliek drošs - aizliedz orgānus izmantot. Turklāt, ja būsiet to izrunājuši, nebūs jāiet uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi rakstīt speciālu iesniegumu.

Bet ko var darīt deputāti? Ja grib Latvijā vairāk orgānu donoru, jāmaina likums: nevis cilvēkiem jāpiesakās par donoru, bet jāatsakās – šādu risinājumu iesaka biedrības „Vecāki par izglītību” dibinātāja Jana Simanovska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti