Tviterapskats: Tramps, Tramps, Tramps un ķirsis uz putukrējuma kūkas

Vareni jautra nedēļa sociālajos tīklos – tam pamatā galvenokārt negaidītā Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās. Kam nu tas ir teju pasaules gals, kam izdevies vai neizdevies joks, bet, šķiet, mūsu visu krāsu un galu politiķiem amerikāņu izvēle iet pie sirds, par to sajūsmā gan nacionāli noskaņotie, gan viņu uzticamie ķīviņu biedri no Ušakova puses. 

Pēdējais šonedēļ tika arī pie ķirsīša uz putukrējuma kūkas.  

Pretēji prognozēm un aptaujām ASV vēlētāji jeb, precīzāk sakot, šoreiz visai tieši elektoru vēlēšanu sistēma nodrošina to, ka par nākamo ASV prezidentu ievēlēts Donalds Tramps. Pēc aktivitātes tviterī – procesam seko līdzi teju visa pasaule, un izņēmums nav arī Latvija. Dažādus viedokļus “par” un “pret” jau būsiet dzirdējuši, un pagaidām tāpat neviens īsti nesaprot, ko īsti Tramps darīs vai nedarīs un kāds īsti būs viņš prezidents, tādēļ šoreiz apskata veidotāja ieskatā asprātīgākie čivinājumi no latviski vīterojošiem. 

Rezultātu paziņošanas rītā tviteris atgādināja apdrošinātāja “If” reklāmu - nē, nē, nē, nēēē... :) smej Ivars Motivāns ‏@Ivars_Motivans

Tā kā patiešām daudzi ir sabēdājušies un apjukuši, viņus cenšas mierināt jokdaris Edgars Eglītis @eedgars. Visam ir arī gaišā puse, viņš saka. Melānija tomēr ir smukāka pirmā lēdija par Bilu.

Nav traki, mierina arī Krista ‏@Krista_Shepherd Nu labi, varēja būt arī trakāk. Tā varēja būt sieviete.

Lai mēs labāk saprastu, kāda īsti bija izvēle amerikāņiem, un kā šādā situācijā balsotu mēs, vai tiešām vairums būtu par Hilariju, lieti noder aitu eksperta, kam pieredze ir gan aitu ganīšanā politikā, gan arī tradicionālā izpratnē, Andra Paula-Pāvula @andrispp vēlēšanu dienā veiktā aptauja tviterī.

Viņš tviteraptaujā vaicā – Pieņemsim, šodien Latvijā notiek vispārējas, tiešas Valsts prezidenta vēlēšanas un ir tikai divas izvēles! Jūs balsotu par: Solvitu Āboltiņu vai Jūliju Krūmiņu?

Diezgan cienījams respondentu daudzums aptaujai - virs tūkstoš balsīm, un rezultāts – tāds pats kā Amerikā: 49% par Solvitu, 51% par Jūliju Krūmiņu. Vai kādam ir tiesības amīšus saukt par dumjiem?

Tramps ir visur, un viņa ietekme ir varena. Piemēram, šonedēļ laika ziņu vīrs Toms Bricis @boms_tricis interesējas, kas noticis ar Alūksnes ezeru: no tāluma redzams, ka uz tā sniegā tumšas līnijas izveidojušas skaistu rakstu. Viņš jautā alūksniešiem tviterī, kas jūsu ezerā notiek? Tās ir cilvēku aktivitātes vai vējš rada plaisas ledū?

Par ezeru vaicā, ezers arī atbild – tviterkonts Alūksnes ezers ‏@Aluksnesezers saka Vienkārši man šermuļi pārskrēja, kad uzzināju, ka Tramps...... Citādi viss ir OK.

Visiem, visiem, arī ezeriem un jūrām, kam labpatīk satraukties par Trampu, iespējams, kā labs piemērs varētu būt Mike Collier ‏@mikskoljers, kurš vienā brīdī savam sašutumam met mieru, paziņojot, ka viņam tviterim vairs nav laika – ir jāiet mežā aprakt pārtikas krājumus.

Daudzi jau saka, ka Tramps šķeļ Ameriku, pretnostata vienu sabiedrības grupu otrai, apvainojis un ar izteikumiem aizskāris ne vienu vien, bet šķiet, ka viņam ir arī apbrīnojamas saliedēšanas spējas.Kā lai savādāk izskaidro, ka vieni no lielākajiem prieka paudējiem par Trampa uzvaru ir Latvijas politikas ķīvnieku pāris – Nacionālās apvienības tvitersekretārs Jānis Iesalnieks un ''Saskaņas centra'' tvitera moguls Nils Ušakovs. Abi kaut kā iedomājas, ka praktiski ir nobalsots par viņu vērtībām, varam tik nojaust, kādas kuram ir tās vērtības.

Pašu mājās, bez ASV vēlēšanām, grūti laiki partijai “Vienotība”, kura pārsvarā dziļdomīgi klusē par ASV vēlēšanām un skaita nauda partijas kasē, jo to paskaitījuši arī korupcijas apkarotāji un par vēlēšanu limita pārtēriņu atņem valsts naudu. Partijas priekšnieks Piebalgs cer zaudēto piedzīt no vainīgajiem partijas biedriem, tostarp Saeimas deputāta Vilņa Ķirša, kuru partija nolēmusi virzīt kā Rīgas domes mēra kandidātus un veidot atklātu sarakstu, kur ikviens drīkst pieteikties.

Piebalgs galīgā ķirsī, jaunos lēmumus komentē Mārtiņš Zvaigzne @vorompatra

Arī jurists Aivars @Borovkovs apšauba lēmumu viedumu - iepriekšējās vēlēšanās “Vienotību” noraka izraudzītais līderis. Izskatās, ka vēlreiz ar tām pašām ragutiņām pa to pašu slidenumu.

Vispriecīgākais varētu būt Andris Ameriks un Ušakovs, spriež Nellija Ločmele: “Vienotība” pasteigusies Nila uzvaras tortei Rīgā jau pagādāt Ķirsi. Vai nu vajadzēja tā pārcensties...

Bet noslēgumā nedaudz par tviterspēku. 8.novembrī tviteris izglāba kādu futbola spēli Anglijā starp “Newport County”  un “Wimbldonas” futbola klubu dublieriem. Spēles laikā traumu guva galvenais tiesnesis un bez viņa spēli nebija iespējams pabeigt. Organizatori neapjuka un tūlīt pat sāka ar tvitera starpniecību meklēt kādu, kuram ir attiecīgās licences un kvalifikācija, lai tiesātu kausa maču, un atrada. Tas gan mājiniekiem nepalīdzēja izmukt no zaudējuma 0-2.

Varbūt šāda prakse noder arī Rīgas “Dinamo”, kas varētu tviterī ik pa laikam apvaicāties – varbūt arēnā ir tomēr kāds, kurš prot ripu iemest vārtos? 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti