Tviterapskats: Par dabas katastrofām un troļļiem

Visu svēto dienā mošķu un troļļu meklējumi. Kārtējais pirmais sniegs un haoss Rīgā. Truksnis ar slaidu spļāvienu atgriežas Jūrmalas domes priekšsēdētāja krēslā, bet Rīgas mērs Ušakovs tviterī demonstrē to, kā profesionāli iztroļļot savus pretiniekus, jo īpaši tos, kas stāv tramvajam ceļā – kapu tramvajam.

Kas ir lielākas šausmas – visu svēto diena vai pirmais sniegs? Droši, ka par to domas varbūt dalīsies, bet tā nu tas ir ik gadu:

Vīterotāja, kura sevi definē kā vienmēr dusmīgu - angry by default ‏@ieva_w satiksmes haosā vaino likumus -

Uldis Kairis @uldzhs iesaka, turpmāk – stipras snigšanas gadījumā – „Izbraucot no mājas, aizpildi saskaņotajā paziņojumā savus datus. Būs ātrāk :)”

Par netīrīto ceļu iemeslu joko arī tvitera lietotājs Markuss. Tas ir apburtais loks, jo Makuss® @makussLV: Ceļu šķūrētāji netiek uz darbu. Ha, ha, ha.

Atbildīgie dienesti galvaspilsētā nevarētu būt pie vainas satiksmes haosam, ironizē tviterī, noteikti ir jābūt vēl citiem iemesliem. Žurnāliste Madara Fridrihsone ‏@MFridrihsone apgalvo – tas ir politisko konkurentu darbs. Pats Piebalgs šorīt redzēts stiepjam sniega maisu uz Deglava ielu.

Jokus saprot arī politiķis un tviterī apstiprina, ka viņam tiešām darba pilnas rokas.

Kamēr lielākā daļa ļaužu nīka sastrēgumos un šļūca pa piesnigušajām ielām, piejūras pilsētā Jūrmalā - ar slaidu spļāvienu visiem sejā – domes priekšsēdētāja mantijā, zelta ķēdē un krēslā atkal iešļūca Gatis Truksnis. Bet, ko gan var gribēt, gluži kā spārnotā frāze par to, ka vispirms jāierauj -

Saskaņas deputāte, kuras zelta balss labvēlīga nemirstīgajam Truksnim, kurš atkal zirgā, esot balsojusi pēc sirdsapziņas. Tviterlietotāji stipri šaubās, par to vai jēdzienu sirdsapziņa Jūrmalā saprot pareizi. Publicists Artūrs Snips @ArtursSnips gan aicina ar nosodījumu neaizrauties, jo grūti ir tiesāt, ja nezini, cik maksā sirdsapziņa!

Bet kā saka Inese Liepiņa @LiepinInese: Ja tu kaut ko ļoti gribi, visi pasaules eņģelīši sadodas rokās, lai tev palīdzētu. Trukšņa eņģelīšiem biezi maki. :))

Varētu izdod grāmatu G.Truksnis "Spļaušana uz vēlētājiem kā māksla". Piedāvā Nellija Ločmele @NellijaL jautājot - Nez vai KNAB piefiksēja (Saskaņas deputātes) Siņkēvičas sirdsapziņas atmodināšanas brīdi?

Laiks ķerties klāt nedēļas lielākajai jautrībai. Latvijas Televīzijas raidījums „Aizliegtais paņēmiens”. Halovīnu vakarā tas bija nolēmis pievērsties troļļu izpētei. Skaidrībai jāsaka, ka par troļļiem mēdz dēvēt ne tikai Skandināvijas lielspicausainos zaļos tēlus, kurus Pērs Gints mēdz satikt Kalna Karaļa alā. Par troļļiem dēvē arī dažādus viltus profilus tviterī vai pat speciāli algotus cilvēkus, kuru mērķis ir radīt tai vēlamu ziņu plūsmu, izcelt kādu tā īpašniekiem izdevīgu gadījumu vai visbiežāk - vienkārši jaukt diskusijas, kaitināt tos, kas cenšas diskutēt racionāli, tā vietā radot neuzticamu ziņu kopumu, kurā vairs nevar atšķirt, kas meli, kas patiesība. Nav noslēpums, ka Krievijā to dara speciāli roboti, it īpaši izplatot ziņas par Ukrainu, kā arī dažkārt tiem iepatīkas kādi indīgāki Rīgas mēra Nila Ušakova izteikumi.

Raidījums pētīja – vai arī mūsu politiskās partijas ko tādu izmanto. Secināja, ka visi tie, kas viņiem šķituši aizdomīgi un kuriem patikuši politiķu ieraksti tviterī – tie ir troļļi. Nacionālajai  apvienībai esot „brigāde”, kas pie tā strādā, gan ne pārāk labi.

Savukārt tvītotāju secinājums pēc raidījuma ir – pētījums veikts pavirši, jo par troļļiem nodēvēti visai respektējami tviteraktīvisti, kuri nekautrējas paust savas politiskās simpātijas un antipātijas. Kāds bēdājas un jūtas pārsteigts, par to ka to nacionālajā televīzijā sauc par trolli un blēdi, cits savukārt ir pikts par to, ka nav pakļuvis zem paviršā raidījuma lupas. Piemēram, vīterotāja Magda Lēna :) ar jauku tvitervārdu ‏@LaukuSpamere vaicā -

Vēl raidījums piemirsis pievērst uzmanību ne tikai LaukuSpamerei, bet arī tam politiskajam spēkam, kura aktivitātes visbiežāk tviterī ir visai aizdomīgas – partijai „Saskaņa centrs”, jo īpaši Ušakova un Rīgas domes darbībām.

Uz to norāda arī citi politiķi, piemēram @karlis_serzants

Vīterotājs Jānis Baltiņš @Snowtales arī norāda uz to, ka raidījums pamana dažus Iesalnieka tūdaliņus, bet nepamana veselu armiju par Rīgas naudu oficiāli apmaksātu @nilsusakovs troļļu. Tas skumdina.

Lai gan raidījumā kāds no Nila apsargtroļļiem zem segvārda sabiedrisko attiecību speciāliste saka, ka Nils neko no datoriem nesaprotot un vēl mazāk zinot par troļļiem, jau nākamajā rītā tiek nodemonstrēts, ka gluži tiks dumjš, kā izliekas, viņš nemaz nav.

Rīgas mērs pārpublicējis viņam atsūtītu e-pastu ar kāda aculiecinieka iesūtītajiem fotoattēliem no Lielajiem kapiem, kur pirmdienas vakarā notika protesta akcija pret Skanstes tramvaja līnijas izbūvi Senču ielā. Fotoattēlos redzami zemē nomesti izsmēķi, konfekšu papīri un izdegušas sveces. Rīgas mērs dalās arī ar aculiecinieka pārdomām, kurās kapu aizstāvji nosaukti par idiotu bariņu.

Vai nu Rīgas mērs nav pamanījis, vai varbūt nezina, kas īsti notiek pie Uzvaras pieminekļa 9.maijā, maz ticams, bet tvitelrietotāji to tūlīt metas viņam atgādināt ar skaistām ilustrācijām par atkritumu klājienu kas paliek pēc tā. Alvis Puzāks @Allvisss saka īsi – Āksts.

Vīterotājus nepamet aizdomas, ka Ušakovs speciāli radījis šādas fotogrāfijas – ja ticam pasākumu režisoram Arvim Ostrovskim vairāk nekā viņam, tad nekārtības kapu teritorijā radītas tīšuprāt. Režisors saka - vakar tieši nopriecājāmies, cik viss sakopts un gaišs. Kādam bijis nakts uzdevums, ko viņš sevišķi lēti izpildījis.

Savukārt aktieris Kristians Kareļins, iespējams, pārpratis Rīgas vadītāja rūpes par tīrību pilsētā tūlīt pat ironiski vaicā - Kristians Kareļins @KrisjaLV Uz kādu epastu jāsūta šāda tipa bildes? Man Brīvības iela pie LaRoka nednogalē izskatās kudi baisāk. :)

Bet, lai kur arī būtu patiesība – viens ir skaidrs - droši sūtiet bildes Ušakovam uz e-pastu, ja kādu vēl apsaukāsiet – iespējams, jūs lasīs simtiem Nila Ušakova viltus, iespējams, par Rīgas domes naudu pirkto sekotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti