Tviterapskats: Par naudu valsts budžetā, «Līvu», ministru un Ušakova kabatās

Krāšņa jo krāšņa aizvadīta nedēļa sociālajos tīklos, tik daudz tematu par kuriem izpausties gan nopietnā tonī, gan jokus plēst. Sākot jau ar budžeta pieņemšanu, deputātu kvotām mūziķiem, iesnaudušos deputātu, eiroparlamentāriešu sievu un meitu mīšana, maksātnespējas administratoru prasmēm apgūt 7 miljonus. Ja vēl ar to par maz - Nils Ušakovs šonedēļ aplūkojis premjera, ministru un deputātu algas, sašutis protams, tik piemirsis ieskatīties pats savā bankas kontā, bet tas nekas – tviterlietotāji šādos jautājumos vienmēr ir izpalīdzīgi.

Šonedēļ sociālajos tīklos daudz par naudu runāts, tiešām daudz. Jau nedēļu iesākam ar ziņām, ka "Trasta komercbankas" administrators Ilmārs Krūms apmēram septiņus miljonus eiro iztērējis dažādiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, liela daļa naudas tikusi slavenākajam no maksātnespējas administratoriem Mārim Sprūdam.

Vīterotājus satrauc šis fakts, jo īpaši amizanti, tas šķiet advokātam Artūram Zvejsalniekam

Vīterotāji ilūzijas nelolo – "Kāds tiešām domāja ka būs savādāk?" Teic Ronalds Ābols @RonaldsAbols

Lai gan nekad nevar zināt, kurā brīdī, ļaudis, kuri sevi uzskata par visuvareniem Tev pēkšņi, ne no šā, ne no tā iedos naudu, piemēram jubilejas albuma izdošanai, kā grupai „Līvi”, ne gluži viņiem, bet par to mazliet vēlāk. Vai arī vienā rītā, ne no šā ne no tā atņems, bez liekām diskusijām kā piemēram radio pieci.lv. Gluži kā deputātiem, kam nu radio pieci.lv tīk, kam nepatīk – dažādi viedokļi arī tviterī, bet par veidu kā deputāti mēģināja naudu atņemt un iedot sev tīkamākiem medijiem vairums ir pārsteigti.

Skaidrojumi par mūzikas izvēli un latviešu skaņdarbu īpatsvaru izklausās smieklīgi un nenotic vīterotāji, ka tāds ir patiesais mērķis. Par laimi, mulsumu par pēkšņo deputātu lēmumu spēj kliedēt Nacionālās apvienības nekontrolējamais tvitersekretārs, kurš no partijas oficiālā konta tviterī @VL_TBLNNK skaidro, ka nauda jāatņem, jo Radio @PieciLV nespēj ieturēt politisko neitralitāti, proponējot liberālo ideoloģiju. Kāpēc visai sabiedrība par to maksāt? Sapratuši, ka pārāk atklāties nevar, un ka skaidrojumi par latviešu mūziku tomēr izklausījās labāk, vēlāk Nacionālā apvienība tvītu dzēš, bet izpalīdzīgie vīterotāji to, protams, ir paspējuši saglabāt arī nākamajām paaudzēm.

Šīs atklāsmes Guntars Meluškāns ‏@GMeluskans nosauc par Nacionālās apvienības šizofrēniju un nespēju atšķirt savas šaurās intereses no valsts interesēm, kas būtu smieklīga, bet ir cietušie - mēs visi.

Lai gan galu galā – deputāti nolēma savām jaunajām idejām atrast naudu citur un pagaidām likt mierā pieci.lv. Nākamā jautrība ir "Līvu" jubilejas albumam paredzētie 30 000 eiro. Grupa par to neko nezin, nekādu albumu neplāno.

Tikmēr daudzas un dažādas grupas un mūziķu apvienības tviterī sarosās un atskārš, ka arī viņi negatavojas izdot albumu.Tās lūdz, lai deputāti piešķir arī kādu čupiņu naudiņas. Debora ‏@S_Simplicitas. Vīterotāju vairumam, lai gan nav nekas pret grupu "Līvi", tos drīzāk žēl, jo vienkārši izmantots viņu vārds, nepamet sajūta, ka tā bija kārtējā shēma partijas vai draugu kasei, uz to norāda šādās lietās pieredzējis vīrs Jurģis Liepnieks ‏.

Tā kā tas ir NA piedāvājums - Ivars Čivčišs ‏@IvChiv pieļauj, ka Līvi bankrotēs un visu saņems Sprūds. Visam pa vidu kāds atgādina, ka vispār jau slimniekiem un aknām trūkst naudas, un gan "Līviem" albumam, gan grupas Iļģi” jubilejas pasākumam paredzēto naudu varētu glābt dzīvības un izdarīt ko jēdzīgu.

Tikmēr Jānis @Zalgauckis atgādina, galvenais, lai "Līvi" un "Iļģi" paliek politiski neitrāli un nesāk popularizēt liberālismu. Tad visam vajadzētu būt kārtībā, bet nekaunīgais jokdaris Edgars Bāliņš ‏@MrBalins visiem kritiķiem cērt pretī retorisku jautājumu – "Vai tad aknu transplantācijām un "Līviem nav viens un tas pats?"

Bet galvenais secinājums un ieguvums, par ko noteikti priecāsies nacionāli noskaņotie ir tas, ka bagātāka ir kļuvusi mūsu dzimtā valoda.

Par deputātu garo nakti Saeimā budžetu pieņemot nav vērts daudz izpausties, populārākas tviterī ir bildes, jo īpaši uz budžeta papīru kaudzes aizmigušā deputāta Kalnozola kadrs, ko daudzi ņemas apstrādāt cik spēka. Te Kalnozols guļ pie svētā vakarēdiena, te būvlaukumā, te uz grimstoša "Titānika" un tā tālāk.

Gramatiski pareizi un nepareizi izskan aicinājumi atlaist Saeimu, bet kāda gan tam jēga vaicā Toms Zariņš ‏@zarinstoms, ja vēlētāji paliek tie paši.

Tie paši, kuri ievēlēja Eiroparlamentā Ivetu Griguli. Šonedēļ viņas darbu uzskaitījums klejo apkārt. Kopš 2014.gada viņa uzstājusies 4 sēdēs, sagatavojusi vienu ziņojumu, parakstījusi trīs rezolūcijas un uzdevusi septiņus jautājumus un par to saņēmusi aptuveni 351 tūkstoti eiro.

Vīterotājs Arnold ‏@trololo_lv saka: "Grigule ir mūsu vietējā Kima Kardašjana. Ne dzied, ne spēlē, bet vienalga superzvaigzne".

Bet visi tie, kuri šobrīd padomāja – nu kā tik nekaunīgi var neko nedarīt un saņemt milzu naudu, iespējams jāieklausās tviterlietotāja toANO ‏@toANO1 aicinājumā - "Pasakiet paldies, ka viņa neko nedara. Ja sāktu darīt būtu tikai sliktāk, ticiet man".

Malciņu dusmu ugunij piemet arī Grigules veiksmīgā shēma un radinieku rotācija sadarbībā ar Saskaņas eiroparlamentārieti Andreju Mamikinu, pie Grigules strādā Mamikina sieva, bet Mamikins dod darbu un naudu Grigules meitai. Varbūt nākamreiz visi kopā Eiroparlamentā ievēlam tviterlietotāju Martas tanti @MartasTante, jo viņa sola strādāt četrreiz vairāk – par 350 tūkstošiem viņa sola nosūtīt visiem Latvijā apsveikumu ne tik reizi 4 gados - uz vēlēšanām, bet katros Ziemassvētkos.

Ja jau par naudu, tad par naudu. Izmantot brīdi, kad vairumu sabiedrības ir nokaitinājuši Saeimas deputāti, steidz arī Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņa tvītā pēc budžeta pieņemšanas uzsvērts, ka ministra alga palielinājusies par 1216 eiro, Saeimas deputāta par 327, bet minimālā alga valstī palielināta par 20 eiro.

Politiķis aicina visus pārpublicēt šo ierakstu, lai izteiktu pateicību valdībai un Saeimai, kā arī novēlētu viņiem visu labāko. 90 cilvēki no politiķa, visticamāk, par naudu pirkto 101k sekotāju pulka to arī dara.

Tik noprotams, ka Nils kapeikas pats neskaita un savā bankas kontā neielūkojas, savā acī jau baļķus ir grūti saskatīt. Ilmārs Mežs @demografs apvaicājas - "Kāpēc kautrīgi piemirsāt savu aldziņu - 6556 EUR?"

Tur jau sanāk dubultā deputātalga. Un 17 minimālās aldziņas. Sociāldemokrāts! Un tas pat neņemot vērā piešprices no dažādām kapitālsabiedrībām un brīvostām – varbūt starp tām tiešām 6 ar pus tūkstošus mēnesī ir grūti pamanīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti