Sestdien nebūs pieejams «eParaksts»

Nedēļas nogalē notiks "eParaksta" sistēmu migrācija uz tās jauno tehnoloģisko platformu. Tāpēc 27. aprīlī visu diennakti iedzīvotājiem un organizācijām nebūs pieejami "eParaksta" rīki.

Šāda apjoma tehnoloģiskie darbi iepriekš veikti 2017. gada nogalē, ieviešot lietotni "eParaksts mobile".

Platformas maiņa notiks brīvdienās, kad iedzīvotāji salīdzinoši mazāk paraksta dokumentus. Tiek paredzēts, ka vairākas stundas pakalpojumi būs pilnībā nepieejami, bet pēc tam pakāpeniski tiks atjaunoti.

"Ja salīdzinājumos, tad mums viedtālruņiem operētājsistēmām notiek atjaunināšana, un arī viedtālrunis nav pieejams. Vai tā būtu minūte, vai dažas minūtes. Bet jūs esat nesazvanāms vai nepieejams. Šobrīd nepieejama būs vesela tehnoloģiskā platforma. Mēs paredzam, ka tas varētu būt pat visu diennakti," stāstīja e-paraksta uzturētāja, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine.

"Protams, šobrīd jau esam arī veikuši priekšdarbus, lai tas būtu ar pēc iespējas mazāku ietekmi. Bet iedzīvotājiem jārēķinās, ka ne identitāti, ne e-parakstīšanu, ne arī darījumu apstiprināšanu internetbankās ar eID karti un "eParaksts mobile" veikt nevarēs," norādīja Sprugaine.

Pēc sistēmu migrācijas uz jaunu tehnoloģisko platformu pirms dokumentu parakstīšanas ar "eParaksts mobile" visiem lietotājiem būs jāizveido jauna "eParaksta" parole.

Tam gan nav noteikts kāds termiņš, to var izdarīt tad, kad nepieciešams parakstīt.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs brīdina, ka to varētu mēģināt izmantot arī krāpnieki. Tādēļ iedzīvotājiem jābūt sevišķi piesardzīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti