Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tviterapskatas: Jāņu ugunskuri, politiskās atgriešanās un rukši

Sūkstīšanās par laika apstākļiem, ugunskuru, uz šķīvja simetriski precīzi izkārtotu siera šķēļu un, protams, pašu līgotāju bildes krāsainā puķu pļavā dominē sociālajos tīklos. Nedēļu iesākot, pēc svētkiem nedaudz paguruši tomēr tvītotāji saņemas paust savu viedokli par aktualitātēm – par dažādu parādību atgriešanos: galvenokārt mēriem un cūkām, arī politikā.

Tviterapskats: Futbola kauss un preambula

"Kas tvītoja Jāņu nakti, tvītos visu vasariņ..." Lai gan pirms vasaras saulgriežiem nedēļa tāda klusāka, futbola čempionāta un Satversmes preambulas kaislības neļauj tviterlietotājiem baudīt vēso vasaru.

Tviterapskats: Noslēpumu atklāšana un kaislības

Šonedēļ sociālajos tīklos ir noslēpumu atklāšanas laiks, daudzi vēlas palīdzēt Baibai Brokai uzzināt valsts noslēpumu. Tviterī tiek atklāts arī jaunās Valsts ieņēmumu dienesta ēkas un Gaismas pils lifta noslēpums. Protams, arī pasaules čempionāta futbola kaislības neiet secen un kādam tviterlietotājam būs vien jānotiesā vēl nezināma izmēra paciņa ar suņa barību.

Tviterapskats: Gulbis, ātrie kredīti un preambula

Latvijas nacionālais un arī tvitera publikas varonis šonedēļ neapšaubāmi ir Ernests Gulbis, bet arī citas aktualitātes tiek naski apspriestas, piemēram, deputātu dīvainie balsojumi ātro partijas sponsoru, piedodiet, ātro kredītu ierobežošanā, tāpat Saeima otrajā lasījumā pieņēmusi Satversmes preambulu - arī tas ir iecienīts temats, lai tviterī dalītos patriotos un valsts nodevējos.

Tviterapskats: Eiroparlamenta vēlēšanas un Sandis Ozoliņš

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas tā kā būtu pārdzīvotas. Pagājusi gan tikai nedēļa, bet ar rezultātiem aprasts, un jau ar nelielu riebuma sajūtu dziļi sirdī ar nepacietīgu aizrautību varam sākt gaidīt Saeimas vēlēšanas, protams, ja vien jūsu vienīgais personas eksistences apliecinošais dokuments nav elektroniskā identifikācijas karte. Tā no dalības pasākumā atbrīvo. Sportiski politiskās dzīves jaunumi un EP vēlēšanu rezultātu modificēšana bija vadošie nedēļas sarunu temati tviterī.

Tviterapskats: Karstais hokejs un vēlēšanas

Karsts, karsts, karsts - tāds noskaņojums šonedēļ valdīja ne tikai ārā, bet arī sociālajos tīklos. Nedēļas sākumā diskusijām vārīties lika hokejs un notikumi ap to, bet nedēļai tuvojoties tās beigām, arvien vairāk prātus nodarbināja vēlēšanas un karstuma rekordi.

Tviterapskats: Skolotāju mītiņš, Lemberga ielasmeitas un hokeja pavasaris

Dienas kļūst saulainākas, hokejistu sniegums pasaules čempionātā priecē un tviterlietotājiem prāts nesas uz jokiem - tie ir tik labā garastāvoklī, ka politiskā aģitācija tos  vairāk izklaidē nekā garlaiko, un, ja tam visam papildus - mazā auguma lielais Ventspils vīrs izrunājas - jautrība garantēta.

Tviterapskats: Eirovīzija un 9.maijs

Eirovīzija un 9.maijs ir apspriestākie temati aizvadītajā darba nedēļā sociālajā medijā tviterī, tik aktuāli, ka pat KNAB - komēdiju jeb novērošanas un atražošanas biroja kaislības šonedēļ tviterlietotāju uzmanību nepiesaista. 

Tviterapskats: KNAB komēdija, «Maximas» skrūves un intervija ar Repši

Darbīga bijusi īsā darba nedēļa, un teju katrai dienai pa savai aktualitātei, ko tviterlietotājiem apspriest. Ukrainas notikumus, lai gan tie ne mazāk aktuāli, šoreiz apejot un izlaižot - galvenās apspriežamās tēmas ir KNAB jeb komēdiju novērošanas un atražošanas biroja aktualitātes, "Maximas" lielveikala nepareizās skrūves un arī  intervija ar, kā viņu dēvē tviterī - marsieti/citplanētieti - Einaru Repši Latvijas Televīzijas ēterā. 

Tviterapskats: Iesalnieka dzimstība, Ušakova sievas un Grigule - kura gan cita

Pavasarīgas noskaņas joprojām valda tviterī, tiek spriests par dzimstības rādītāju pozitīvajām tendencēm un meklēts, kuru īstais nopelns tad nu tas ir. Un lai gan dažas amatpersonas saka, ka vajadzētu nopietni papētīt, kā un kāpēc dzimst bērni, lai viss ir skaidrs, daļa jau sauc - galvenais bērna radīšanas procesā ir ultimāts. Politologiem joprojām aktuāla ir Nila Ušakova sievu mainīšanas lieta, bet Ivetas Grigules brīnumainās pārvērtības iedvesmo radošākos prātus izdaiļot un vēl papildināt viņas jaunās vides reklāmas.

Tviterapskats: Domburšovs, komiķi, valodnieki un atkal prezidents

Sociālajā tīklā „Twitter” šonedēļ topā televīzijas raidījumu apspriešana - tiek novērtēta arī Dombura atgriešanās TV ekrānā, un cilvēki vēlas, lai ekrānā parādītos arī kas vēl stiprāks. Tāpat tiek skaidrots, vai komiķu izraidīšana no valsts ir prātīga doma.

Tviterapskats: Prezidenti un augu maisījumi

Prezidenti un augu maisījumi joprojām populārāko tematu topā sociālajos medijos. Vieni salīdzini, kurš labāks prezidents - Vaira Vīķe Freiberga vai Andris Bērziņš, citi publiski izrādās un veic eksperimentus ar augu maisījumiem jeb "spaisiem".

Tviterapskats: Uzmanības centrā Valsts prezidents Andris Bērziņš

Kategorijā - visvairāk apčivinātais prezidents - uzvarētu mūsu Andris Bērziņš, viņa izteikumi jau kārtējo reizi izpelnās tviterlietotāju uzmanību - patiesas dusmas, pat nāves draudus, lūgumus Saeimas deputātiem līdz vēlēšanām tomēr paveikt kādu svētīgu darbu, protams arī asprātību netrūkst. Pārsvarā pēdējās nedēļas lielākā daļu aktualitāšu neizbēg no Ukrainas notikumu konteksta, tomēr ir arī tādas.

Tviterapskats: Krīze Ukrainā, kritizētie prezidenti un 8.marta tulpes

Ukrainas krīze, protams, ir centrālais temats sociālajos tīklos. Vieta kur daudzi smeļas aktuālākas ziņas par notikumiem Ukrainā, izsaka savu viedokli un pārpublicē citu teiktās domas un jaunumus. Arī žurnālisti tviterī bieži publicē pirmos jaunumus, kas tikai pēc tam nonāk tradicionālo mediju - laikrakstu lapās, televīzijas pārraidēs un radio sižetos. 

«Soči 2014» sociālajos tīklos: Kopsavilkums

22. ziemas olimpiskās spēles Sočos tuvojas savam noslēgumam, un arī jūs noteikti atzīsiet – kas par sporta un emociju piepildītām divām nedēļām tās bijušas! Tās aizrāva visus – sākot ar skolēniem un beidzot ar cilvēkiem, kuri ikdienā ar sportu ir uz „Jūs”.

«Soči 2014» sociālajos tīklos: Aizmirstiet Čaku Norisu!

Hokejs, hokejs un vēlreiz hokejs. Tas, protams, ir bijis galvenais sporta temats vakar sociālo tīklu vidē. Tam par pierādījumu arī 5 pieminētākie (trending) vārdi tviterī, kuri visi bijuši saistīti ar notikušo hokeja spēli. Taču vēl pirms hokeja un lieliskās uzvaras pār Šveici - arī par dažiem citiem ierakstiem.

Jaunākie
Interesanti