Ārpus ētera / Sociālo mediju apskati
Tviterapskats: Ministru kandidāti un ministru algas

Ziņās jau dzirdam un redzam - ar to jaunās valdības tapināšanu no vecajiem viedajiem neiet tik raiti kā varētu vēlēties. Ir tādas ministrijas ko gatavi vadīt visi politiķi, un ir tādas, kurām profesionāļus nevarot atrast. 

Tvitera apskats: Septiņas dienas pēc vēlēšanām

Septiņas dienas kopš Saeimas vēlēšanām pagājušas. To laikā sociālo tīklu eksperti komentējuši, ka sabiedrība kļūst gudrāka un tautai var aizvien vairāk un vairāk ko uzticēt, lemt un darīt. 

Tvitera apskats: Saeimas vēlēšanas pāri visam

Pēdējā nedēļa pirms Saeimas vēlēšanām, priekšvēlēšanu kampaņas, precīzāk sakot – antikampaņas, pretinieku nomelnojošās, rit pilnā sparā un neiet secen arī sociālajiem tīkliem.

Tviterapskats: Ušakovam vieglu garu, Kaimiņam ātru slavu

Līdz ar rudeni un arī Saeimas vēlēšanu tuvumu strauji atgriežas arī aktivitāte tviterī. Kandidāti aģitē, tviterlietotāji apspriež Dombrovska jauno amatu un Rīgas mēra piedzīvojumus Amerikā, velkot paralēles ar filmu "vieglu garu". Arī citas, nopietnākas un nenopietnākas tēmas skartas.

Tviterapskats: Sveicināta, mīļā skola!

Sveicināta, mīļā skola! "Prieks atkal atgriezties skolā, mācīties matemātiku, ķīmiju un citus foršus priekšmetus" – teica neviens un nekad, tā pirmajā septembrī pārliecināts Alberts Kaminskis ‏@WebagentOnAir, bet atrodams tviterī arī pa kādam, ja ne gluži sajūsmas pilnam, tad visam ierakstam kurā pausta bezkaislīga samierināšanās ar skolas atsākšanās faktu.

Tviterapskats: Sēņošanas trakums un padomi politiķiem

Jaunās bibliotēkas Gaismas pils atklāšanas nedēļā – aicinājumu lasīt manāmi malu malās, arī sociālajos tīklos. Un kārtīgs latvietis protams, aicinājumu ņem nopietni un dodas uz savu Gaismas pili – tuvējo mežu un lasa, lasa, lasa, līdz grozs pilns pielasīts ar sēnēm. 

Sirsniņproblēmu nedēļa tviterī

Tuvojoties vēlēšanām, sirdi plosošas attiecību skaidrošanas politiķu starpā manāmas aizvien biežāk, daudziem arī lūst sirds, uzzinot par to, ka lauksaimnieki izaudzēto vienkārši izmet kompostkaudzē. Bet tai daļai, kas uz Rīgas bruģa auguši, un tiem, kuriem skaidrs kādas izmaiņas vārda jēgā spēj nest viena garumzīme – ļoti sāp sirds par zilibalto-apsirsniņoto uzrakstu RĪGA.

Tviterapskats: priekšvēlēšanu pārmetumi un noslēpumu noslēpumi

Kā daudzās masu mediju slejās un ziņojumos manāms – ir braši sācies priekšvēlēšanu laiks, un pilnīgi viss ziņas tiek skatītas rudenī gaidāmo Saeimas vēlēšanu kontekstā. Interneta portālos pat pie kultūras ziņām komentāros manāma politikas apspriešana un dažkārt cilvēki tā aizraujas, ka lietā ir jāliek vai nu plaša iztēle, vai dzelžaina loģika, un, lai cik tas neprātīgi izklausītos, pat abu absurda kombinācija, lai saprastu vēstījumu jēga. Ne visus saprot. Un, kā zināms, tos, kurus nesaprot – tos izsmej, arī tviterī.

Tviterapskats: Karstums gan gaisā, gan Salacgrīvā un Jūrmalā

Negācijas raisošais pozitīvais karstuma vilnis Jūrmalā, Salacgrīvā un citviet Latvijā - nedēļas centrālie temati sociālajos tīklos. Iespējams, karstuma dēļ tie arī vieglāk aizkaitināmi un, lai gan nemaz nevēlas, tomēr spiesti vakaros veldzēties nīstā „Jaunā viļņa” aktualitātēs. 

Tviterapskats: Vasaras baudīšana, ministra meklēšana un sparīgs atbalsts protestam

Daļa izpriecājušies par Eiropas uzvaru, precīzāk sakot, Vācijas triumfu pasaules čempionātā futbolā, daļa par Pasaules koru olimpiādes lielkoncertu Mežaparkā – nedēļas pirmajā pusē tvītotāji tādi pierimuši – un nav jau arī tādu valstiski svarīgu norišu ko apspriest. Galvenās aktualitātes ir atskaites par dienā ievākto ogu ražu un to realizāciju, pārstrādājot svaigas vai variācijās ar pienu un kēksiņiem. 

Tviterapskats: «Dzimuši Rīgā», koru olimpiādes un futbola ēnā

Vasarā vienos svētkos: festivāli, pilsētu svētki, koncerts „Dzimuši Rīgā”, koru olimpiāde, protams, arī pasaules čempionāts futbolā. Tādas ir galvenās izklaides, kurām nododas tviterlietotāji, protams, nepiemirstot tās komentēt tviterī. Neiztiek arī mazliet, mazliet bez veselīgas devas politikas - kultūras un sporta mērcē.

Tviterapskats: Peļķes, futbols, topošie studenti un bijušie politiķi

Šī bijusi kontrastu nedēļa - gan laika apstākļu ziņā, gan izvērtējot notikumus un līdzcilvēkus. Nedēļas sākums skumju, lietus nogurdinātu, arī bezcerīgu un sarkastisku atziņu pilns. Taču studētgribētāji, kūpinājumu atbalstītāji un partiju kritizētāji drīz vien tvittertelpu piepildīja ar īsto dzīves garšu.

Tviterapskatas: Jāņu ugunskuri, politiskās atgriešanās un rukši

Sūkstīšanās par laika apstākļiem, ugunskuru, uz šķīvja simetriski precīzi izkārtotu siera šķēļu un, protams, pašu līgotāju bildes krāsainā puķu pļavā dominē sociālajos tīklos. Nedēļu iesākot, pēc svētkiem nedaudz paguruši tomēr tvītotāji saņemas paust savu viedokli par aktualitātēm – par dažādu parādību atgriešanos: galvenokārt mēriem un cūkām, arī politikā.

Tviterapskats: Futbola kauss un preambula

"Kas tvītoja Jāņu nakti, tvītos visu vasariņ..." Lai gan pirms vasaras saulgriežiem nedēļa tāda klusāka, futbola čempionāta un Satversmes preambulas kaislības neļauj tviterlietotājiem baudīt vēso vasaru.

Tviterapskats: Noslēpumu atklāšana un kaislības

Šonedēļ sociālajos tīklos ir noslēpumu atklāšanas laiks, daudzi vēlas palīdzēt Baibai Brokai uzzināt valsts noslēpumu. Tviterī tiek atklāts arī jaunās Valsts ieņēmumu dienesta ēkas un Gaismas pils lifta noslēpums. Protams, arī pasaules čempionāta futbola kaislības neiet secen un kādam tviterlietotājam būs vien jānotiesā vēl nezināma izmēra paciņa ar suņa barību.

Tviterapskats: Gulbis, ātrie kredīti un preambula

Latvijas nacionālais un arī tvitera publikas varonis šonedēļ neapšaubāmi ir Ernests Gulbis, bet arī citas aktualitātes tiek naski apspriestas, piemēram, deputātu dīvainie balsojumi ātro partijas sponsoru, piedodiet, ātro kredītu ierobežošanā, tāpat Saeima otrajā lasījumā pieņēmusi Satversmes preambulu - arī tas ir iecienīts temats, lai tviterī dalītos patriotos un valsts nodevējos.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt