Tviterapskats: Sabrauktā Zebra un izšūtais Tramps

Aizvadītās nedēļas tvītos apcer, kā glābt "Zebru" un Neo, cik ļoti besī Ušakovs un Tramps.

Tikai Latvijā ar sniega tīrītāju iespējams sabraukt… zebru. Šonedēļ prāto Aija Kinca @AijaKinca,

uzzinot, ka Ušakova un viņa favorīta Jakrina vizināšanās sniega šķūrē, kuru tautai atrādīja raidījums "Zebra", par attiecīgu samaksu no Rīgas domes – ir maksājis raidījumam gauži. Tas ir noņemts no ētera. Bet tā ir - Dzīvnieki pie mākslīgām barotavām kļūst neuzmanīgi. Tā arī Zebrai gadījās. Situāciju precīzi raksturo Ugis Rotbergs ‏@urotbergs.

Nesmuki jau tas viss kopā sanāca, tomēr daudzo gadu gaitā raidījums "Zebra" ir iemantojis uzticību un tviterlauvas - lai gan kož tā veidotājiem - gluži gabalos nesaplosa. Nelaime jau tā, ka nauda ir no Rīgas domes; laikraksta "Diena" komentētājs Romāns Meļņiks retoriski vaicā:

Diez vai līdzīgi kā populārā britu raidījuma „Top Gear” vadītājus "Zebru" un tās komandu izglābs piedāvājums no "Amazon" straumēšanas servisa, bet gan jau nepazudīs, sevi mierina raidījuma piekritēji – gan jau Rīga Tv24 vai LMT video straumēšanas serviss tos paņems pie sevis.

Bet pavisam labi būtu, ja tiktu ieviests patiess taisnīgums, teic Laura Akmentiņa ‏@luara_ak  "Ušakovs man besī, bet Zebra patika - nevar labāk atlaist Rīgas mēru, bet Zebra lai paliek?"

"Zebra" nav vienīgā vieta, kur Rīgas domes vadība reklamējas – ne tikai tviterlietotāji ir pamanījuši reklāmas un raidījumus, kuros, sagaidot pašvaldību vēlēšanas, jau laicīgi Ušakovs un Amerikas stāsta, cik viņi labi un cik valstī viss slikti, spiež uz jūtām - tiek piesaukti bērni, veci cilvēki... vēl tikai kāds smilkstošs sunītis vai skumju mākts kaķītis trūkst fonā - ķiķina IndraU ‏@IndraArta

To var atrisināt – vajag uztaisīt raidījumu bērniem „Mācāmies ar Kuzju un Muri” – pirmajā sērijā varētu būt figūras, īpaši izceļot bedrīšu lāpīšanas un neprasmīgi ielikta bruģa ģeometriskos rakstus, rosina Viesturs Krūmiņliepa ‏@briedisunrepshe, piebilstot, ka otrajā sērijā varētu mācīties skaitīt līdz desmit – skaitot Barona ielas ķieģeļa ceļazīmes.

Kamēr ASV aizejošais prezidents Obama vēl paspēja apžēlot Bredliju jeb pēc dzimuma maiņas Čelsiju Meningu par slepenu dokumentu nodošanu interneta vietnei „WikiLeaks” – mūsu tiesa lēmusi, ka mūsu gaismas nesējam un dokumentu pludinātājam žurnālistiem Neo jeb Ilmāram Poikānam 60 stundu piespiedu darbu. Pats Poikāns tviterī saka, ka cīņu tiesās turpinās, bet tviterī top interesanta ideja Neo atbalstam – pirmkārt, tiesa ir nelieši, bet, otrkārt, piemēram, tvitera lietotājs ar vārdu „citāc” @citac11 piedāvā palīdzēt un dažas piespriestās stundas atstrādāt Neo vietā. Kur pieteikties? - viņš vaicā. Arī citiem vīterotājiem ideja iepatīkas. Tas gan būtu elegants gājiens - savākties un nostrādāt demonstratīvi pa stundai, protestējot pret sodu Neo, uzskata Inese Vaivare @vaivarei

Par ASV prezidentu runājot – protams, arī tam seko līdzi vīterotāji, attieksme pret Trampu Latvijas tviterī gluži kā pie amerikāņiem – vieniem viņa teiktais un viedoklis ir kā īstā patiesība, citiem populisms, meli un drauds. Visu, protams, neizstāstīt pāris minūtēs, tomēr pāris pērles gribētu izcelt. Piemēram, ļoti populārs tviterī kļūst kādas sievietes izšūtais plakāts pret Trampu ar uzrakstu – Es esmu tik dusmīga, ka izšuvu šo tikai tāpēc, ka varēju kaut ko sadurt trīs tūkstoš reižu.

Otrs tvīts, kas strauji aplido pasauli, ir Trampa inaugurācijas runas fragments, kurš salīdzināts un it kā esot ļoti līdzīgs ar multfilmas par bitēm galvenā varoņa uzrunas bišu tautai.

Vieni to pārsūta tālāk kā plaģiātisma piemēru, citi strīdas pretī, ka tā esot viltus ziņa un līdzību patiesībā neesot, bet taisnība ir tāda – ka tas ir viens elegants interneta joks par ļoti senu tēmu. Multfilmiņa par bitēm internetā jau gadu gadiem sava dīvainā scenārija un banalitātes dēļ kalpo kā lielisks instruments, lai pasmietos par jebkuru tēmu. Piemēram, varat atrast internetā montāžas, kur filmas tekstu, salipinātu pa vārdiņam, runā Baraks Obama un citas slavenības. Gribat zināt vairāk – droši pameklējiet internetā un esiet tas, kurš joku saprot.

Bet, ja par īstiem plaģiātiem, pat ja kursa darba vietā iesniedzat filmiņas par bitēm scenārija tekstu - vismaz nomainiet faila oriģinālā iestatījuma autoru un tekstā studentu apliecības numuru! To tviterī lūdz datorikas fakultātes profesors Ģirts Karnītis ‏@GirtsKarnitis

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti