Šonedēļ uzmanības centrā joprojām traģikomēdiju ražotāji – KNAB, pievienojas arī Izglītības ministrija. Bez ievērības nepaliek arī ASV prezidenta vēlēšanu pirmās debates un tieši tviteris ir tas, kur atklājas visai interesanta informācija.
Interesanta nedēļa publiskajā telpā – tviterlietotājiem netrūkst tematu, par ko izteikt savu viedokli un vērtējumus. Prezidents kļuvis par pieprasītu reklāmas modeli, kārtējo komēdiju spēlē korupcijas apkarotāju klubs (KNAB). Finanšu ministrijai ienākusi prātā doma, ka tā varētu pelnīt ar interneta bloķēšanu. Mērkaķojas arī Rīgas domē.
Kas ir būtiskākās problēmas valstī? Kāds teiks - korupcija, kāds teiks - satrupējušais Valsts ieņēmumu dienests, izglītības vai veselības sistēmu agonija. Nē, ir vēl būtiskākas problēmas, kuras jārisina gandrīz 100 gudrajiem – jālemj, kādos tilpumos alu drīkst tirgot, kam drīkst rakstīt pasē latvietis un kam ne.
Tviterī aizvien aktuāla ir Barona iela, Nacionālās apvienības retorika par bēgļiem, un tiek apspriests jautājums, bez kuras jau kārtējo reizi neiztiek budžeta veidošanā - tā saucamās deputātu kvotas.
Skolā iet kam gribas, kam negribas, bet septembra pirmajai nedēļai tomēr ir savs diskrētais šarms – satiksmes sastrēgumi savijas ar sapostiem knīpām un knauķiem, kuru gladiolas lielākas par pašiem, pastiprināta policijas uzraudzība, kas pārvēršas par teju vai komandantstundu vēlākās vakara stundās, uzmanot, vai kādi sadzērušies antiņi nekāpj stikla kalnā.
Cāļus skaita rudenī, bet medaļas – atgriežoties no olimpiskajām spēlēm. Ja nu ir nedēļa, kad neviens nav bijis labākajā formā un ticis pie zelta, sudraba vai kaut vai bronzas medaļām, tad tā ir šī.
Lai gan olimpisko spēļu rezultāti nedod mums pārāk lielu pamatu svinībām, labi, ka ir valdība – un tviterlietotāji ar neviltotu sajūsmu sveic tās lēmumu palielināt algu gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadībai – līdz 8100 eiro, gan arī visiem pārējiem, minimālās algas saņēmējiem pieliekot brangus 10 eiro. Bez uzmanības nepaliek arī tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) centieni kāpināt noslēgto laulību skaitu valstī.
Vasara ar jauku laiku mūs vairs nelutina, un tas nozīmē, ka daudz, daudz aktīvāki ir arī sociālo tīklu lietotāji, un netrūkst arī tematu, par ko izteikt savas domas un vērtējumus – sākot jau ar sportistu sniegumu olimpiskajās spēles un darvas karotēm no sporta funkcionāru puses, ministri lauž krēslus un premjers arī – viņš tur līdzi, ar histēriskiem paziņojumiem cenšoties aizpildīt Valsts ieņēmumu dienesta vadības tukšo krēslu.
Olimpiskās spēles ir sākušās, un turpmākās trīs nedēļas sociālie tīkli dzīvos Rio ritmos, sekojot līdzi sportistu veiksmēm, neveiksmēm, cīņai un emocijām. Bet šonedēļ uzmanības centrā pie mums Latvijā – potenciālās jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas godīguma apspriešana, bagātākā pensionāra meklējumi un, izrādās, ne tikai aizbraukušos tautiešus tviterī mēs gribam atpakaļ.
Pēdējā laikā ne nedēļas nepaiet bez teroraktiem vai incidentiem, kuros iesaistīti patvērumu meklētāji – un, lai gan ar cirvi apkārt mēdz vicināties arī tepat mūsu tautieši, – tā ir pateicīga vide, jo īpaši ultranacionāli noskaņotiem cilvēkiem pie visa vainot tos, kas viņiem nepatīk, tos, kas viņiem nepiekrīt, un tos, kuri uzskata, lai kādas ādas krāsas un uzskatu būtu cilvēks – tas tomēr ir cilvēks. Tāpat ne mazums pārdzīvojumu daudziem – bet vienlaikus arī atgriežot ticību cilvēkiem un cilvēcībai – visiem mums sagādāja nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs ar savu pazušanu un atrašanos Saulkrastos.
No viena terorakta līdz otram – pa vidu izgaismojot gan sociāli tīklu gaišās, gan ēnas puses, daudz iespēju ātri iegūt informāciju, palīdzēt citiem, vienlaikus arī pa vidu sarunāt muļķības un izplatīt pat apzinātus melus.
Dīvainā laikā tomēr mēs visi dzīvojam – tik daudz un dažādu nelaimju visapkārt. Sīrijā karš, bēgļu straumes šķeļ Eiropu, ik nedēļu jauni terorakti, Turcijā valsts apvērsuma mēģinājums, Amerikai - Tramps, briti arī vareni tur līdzi. Tikmēr citviet pasaulē cilvēki jūk prātā, ķerot virtuālus tēlus – pokemonus. Ja neesat neko dzirdējis par pokemoniem – visticamāk, šo nedēļu esat pavadījis iespundēts mucā. Šonedēļ tviterapskats veltīts pokemonu fenomenam un tam ir viens visai pamatots iemesls.
Viena lietaini vasarīga nedēļa aiz muguras. Iespējams tieši tādēļ, ka laika apstākļi nebija no tiem jaukākajiem, tviterlietotāji aktīvi izsaka savas pārdomas par šīs nedēļas notikumiem, kā arī, pat paši tos veido.
Pēcsvētku nedēļa lika atžirgt ātri, pirmkārt jau par to parūpējās angļi – ar savu iešanu prom no Eiropas, kā arī Eiropas čempionāta futbolā, bet arī mūsu pašu mājās netrūka interesantumu par kuriem tviterlietotājiem čivināt, nopietni spriest un ķiķināt.
Kā līgojām un sekojām līdzi Apvienotās Karalistes referendumam – par to šīs nedēļas tviterapskatā.
Par to, ka dzīve reizēm ir neticamāka par visdrosmīgākā scenārista fantāziju un vētrām dažādās nozarēs – šīs nedēļas tviterapskatā.
Tā, kā norādīts virsrakstā, šīs nedēļas noteikti aktuālāko notikumu – veselības ministra demisiju pēc rindas pie ārsta apiešanas – komentē tvitera lietotājs Artis Saulītis. Ministra Belēviča demisija tviterī atbalsojās plaši.
Šonedēļ tviterī visbiežāk apspriests karstais laiks un ievērību izpelnījās arī ziņa par Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas Ināras Pētersonas atlūgumu. Savukārt nedēļas otrajā pusē pat dzima jauns tēmturis #AizliegtSievietei.
Siltais un jaukais laiks ietekmē arī tviteraktivitāti, tomēr svarīgākās lietas un norises valstī garām tur nepaslīd. Šajā tviteraspkatā arī uzzināsim savā ziņā neticamo – to, kā Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Rīgas dome varētu sadarboties, lai padarītu Latviju par labāku un godīgāku valsti.
Spožo, nesaprasto, pārprasto un dīvaino ideju nedēļa sociālajos tīklos. Demokrātijas likvidēšanas dienas atzīmēšana patriotiskā garā, „nokrišņu nodoklis”, kārtējā veselības ministra ideja, vēstule Obamam, rīdzinieku privilēģiju tirgošana un visam piedevās vēl kāda koledža pataisa sevi par muļķi, jo naska visus citus apvainot, tikai ne savas pareizrakstības kļūdas atzīt - visi šie temati šonedēļ sociālā tīkla "Twitter" lietotāju uzmanības centrā.