Tviterapskats: Pelni putrā, reitingu glābšana un Savicka atklāsmes

Ko mēs, bērni, darīsim? Pelnu putru vārīsim. Kas to pirmo vārdu teiks, tas to putru apēdīs. Tā pirms gada par jauno valdību, sagaidot jauno gadu, tviterī teica žurnālists Ivo Leitāns. Kā redzam tagad, pravietiski vārdi sanākuši - bijis gan laiks putru vārīt, gan tagad pašiem karstu strēbt.

Negribas apgalvot, ka tieši no Ivo Leitāna iedvesmojās Valsts prezidents, nodokļu jomā notiekošo nosaucot par putru. Bet vairāki vīterotāji domā - pats prezidents katlā piemeta pāris sauju pelnu, atmetot atpakaļ budžeta nakts melnumā Saeimas salemto. Tā, piemēram, domā Aleksejs Mjaliks:

Tik pat labi, sakot, ka ir putra, prezidents domāja ko citu, pieļauj zinošāki tviterlietotāji. Viņi atgādina, ka Saeimas deputāts un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs ir Edgars Putra. Diez kāds ir viņa komentārs?

Ar interesi daudzi tviterlietotāji seko līdzi putras strēbšanas un pārvārīšanas procesam Saeimā. "Vienotība" spītējas, un zaļajiem šefpavāriem zaļo pogu spiešanā nāk palīgā opozīcijas "Saskaņas" deputātu izpalīdzīgie pirkstiņi.

Viedokļi nav viennozīmīgi. "Vienotības" biedrs Dmitry Golubev (@lastguru_net) uzskata, ka šī partija ir vienīgie, kas vēl domā par valsti. Savukārt čivinātājs @NodusGordius to uzskata par neveiksmīgu partijas gājienu:

Kamēr vieni apspriež „Vienotības” beigas un to, kad tās beigs sākties, citus domīgus dara partijas „Saskaņa” atbalsts.

Savukārt bijušais politiķis Juris Celmiņš uzskata, ka tā nav tikai politiska krīze:

Ja kāds vēl atceras, pirms nedēļas būtiskākais pieņemtais lēmums Saeimā bija vienošanās par to, ka „čekists” un „idiots” ir līdzvērtīgi smagi apvainojumi – praktiski sinonīmi. Šo strīdu lūdz izšķirt deputāts Artuss Kaimiņš un Augusts Brigmanis.

Šonedēļ tēmu turpināja un jauniegūtos sinonīmus pielietot dzīve tviterlietotājus mudināja „Itera Latvia” un hokeja kluba Rīgas „Dinamo” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis. Viņa atklāsmes Krievijas medijiem par to, ka skeletonistus Dukurus pašus vajadzētu uz dopingu pārbaudīt un ka 99,9% Latvijā tādus sportistus Dukurus nemaz nepazīst, tviterī uzņem ar sašutumu un nelielu, tomēr agonisku ķiķināšanu.

Bijušo čekistu nav – sauc vieni, bet citi, lai tomēr saprastu – varbūt korektāk lietot Saeimas ieteikto sinonīmu:

Vēl skarbāks jaunu sinonīmu meklējumos ir Gints Knoks:

Kā tagad jau zināms, pasaules čempionāts Sočos ir atcelts. Un nedēļas viens no asprātīgākajiem tvītiem par šo tēmu padevies tviterlietotājam Vito Vilks:

Un Savickim par prieku, visi tie, kuri zina, kas ir brāļi Dukuri – vai jūs varat nosaukt vismaz divas maiņas no šīs sezonas Rīgas "Dinamo" sastāva? Tie, kas spēja, jūs esat īpaši, jo vīterotāju ieskatā, to nespēj un par viņiem nav dzirdējuši 99,9% Latvijas iedzīvotāju. Tā lūk, Savicki dukurē tviterī.

Un noslēgumā padomi tiem, kas plāno doties politikā. Izmantojiet tviteri. Bet tā pārdomāti, nesasteidziet. Par sociālo tīklu pozitīvo varoni, svēto mocekli bija visas iespējas kļūt Ivaram Čivčišam (@IvChiv), kura bildīte ar Valsts ieņēmumu dienestā saskaņotu līgumu, kuru klāj neskaitāmu amatpersonu parakstu jūra, pirms nedēļas pāršalca tviteri un citus sociālos tīklus. Šonedēļ izrādās - Ivars Čivčišs ir vai, precīzāk sakot, bija iekšējā drošības dienesta vadītājs Latvijas Pastā. Pēc tvīta amats zaudēts.

Vēl pirmdien Čivčišs ir varonis, moceklis.

Tā nežēlastībā kritušo atbalsta Eriks Stendzenieks.

Varbūt kāds pa vidu ko iepīkstas par to, ka dokumentu nopludinājis cilvēks, kurš atbild par drošību Latvijas Pastā un tāda rīcība, pat labu un cēlu mērķu vadīta, neiet kopā ar darba pienākumu. Bet viss noskaņojums pamainās jau pēc pāris dienām, uzzinot, ka moceklis, ideālais jurists, pasniedzējs un drošības eksperts papildinājis Artusa Kaimiņa vadītās politiskās partijas "KPV LV" rindas. Tālis Linkaits vien dziļdomīgi novelk:

Līdzjūtīgo toni pamainījis arī Eriks Stendzenieks:

Toties čivinātāja Līva Kancāne apgalvo, ka ir sapratusi, kā top partijas saraksts un kas tai vajadzīgs – tādēļ viņa rekomendē:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti