VIDEO: Militārā parāde Rēzeknē 4. maijā

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, 4. maijā Rēzeknē notika militārā parāde, kurā piedalījās vairāk nekā tūkstotis Latvijas bruņoto spēku karavīru, NATO sabiedroto spēku, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes un Jaunsardzes pārstāvji.

Parāde sākās pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" plkst. 11. Parādi papildināja aviācijas pārlidojumi.

Kur notiks nākamā parāde, pēc parādes Rēzeknē paziņos Latvijas aizsardzības ministrs.
00:00 / 04:22
Lejuplādēt

"Būs pārstāvēta gan Latvijas NBS bruņu tehnika un dažāda veida platformas, un arī mūsu sabiedrotie ieradīsies ar smago bruņojumu. Tehnikas daudzums pārsniegs vairāk nekā 110 vienību. Būs interesanti tieši jaunatnei, būs arī iespēja pieiet pie galdiem un pielikt pie pleca dažādus ieročus, piemērīt ekipējumu. Būs arī iespēja uzdot jautājumus par iespējamo dienestu," par parādi stāstīja NBS komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Savukārt parādes komandieris, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Vizulis uzsvēra, ka Latgalei ir gods rīkot parādi Rēzeknē jau otro reizi.

Parādes komandieris Gunārs Vizulis
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

"Pati pirmā reģionālā parāde notika tieši Rēzeknē, pirms 12 gadiem. Mēs gatavojāmies pasākumam tā, lai parādīt to labāko mūsu Latgales iedzīvotājiem, Latgales ciemiņiem. Lai šajās dienās parādītu mūsu tautai mūsu skaistumu, mūsu gatavību sargāt savu valsti. Priekš rēzekniešiem, kuri redz mūsu ikdienā, priekš sadarbības partneriem, kuri ikdienā novērtē mūsu zināšanas, mūsu spējas. Šodien bija tas brīdis, kad mēs varējām kopā tiešām izbaudīt un svinēt 4. maiju – mūsu Brīvības svētkus," sacīja Vizulis.

Atšķirībā no pirmās parādes Rēzeknē, šoreiz bagātīgi pārstāvēti arī sabiedrotie spēki, kas gan Latvijai veltīja svētku koncertu koncertzālē "Gors" gan ar vietējiem uzspēlēja futbolu sadraudzības mačā. 

Pilsētas ielās uzrunātie iedzīvotāji Latvijas Radio atzina, ka militārā parāde pilsētā rada īpašu svētku sajūtu.

Rēzeknieši par parādi
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

 

Pēc parādes Rēzeknē notika vēl citi Brīvības svētkiem veltīti pasākumi, tostarp iespēja apskatīt NBS un Iekšlietu ministrijas iestāžu tehniku, speciālo operāciju spēku paraugdemonstrējumu, kā arī Militārās policijas un Valsts robežsardzes kinologu suņu paraugdemonstrējumus.

Jau tradicionāli 4. maijā NBS rīko militāro parādi kādā no Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Pērn tā notika Vidzemē, Alūksnē, bet šogad šo īpaši nozīmīgo un vēsturisko Latvijas valsts svētku pasākumu uzņemt ir gods Latgalei, pilsētai Latgales sirdī – Rēzeknei. 

Nākamgad parāde notiks Talsos.

NBS dienas organizēšanu kādā no Latvijas novadu centriem aizsardzības nozare uzsāka 2012. gadā, lai iepazīstinātu ar NBS arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā. Pirmā šāda diena 2012. gadā notika tieši Rēzeknē. Kur notiks nākamā parāde, pēc parādes Rēzeknē paziņos Latvijas aizsardzības ministrs.

Kopš 2013. gada šie pasākumi norit ar devīzi "4. maijs – Brīvības svētki". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti