VIDEO. Ar mīlestību pret Daugavpili – jaunieši savai pilsētai uzdāvina tūrisma klipu

Pirms Daugavpils Pilsētas svētkiem, kas sāksies 1. jūnijā, tika prezentēts tūrisma videoklips, kuru radījusi gados jauna un radoša komanda profesionālās producentes Olgas Garajevas vadībā. "Tas pirmām kārtām ir mīlestības projekts," Rus.LSM.lv sacīja Olga.

O. Garajeva ir daugavpiliete, producentes meistarību apguvusi Lielbritānijā, pēc tam atgriezusies dzimtajā pilsētā. Veiksmīgi sadarbojas ar pazīstamiem komerciāliem zīmoliem un dažkārt filmē nekomerciālus video.

"Ar savu grupu, kurā lielākoties ir vecāko klašu skolēni, es strādāju trešo gadu, un pašreizējais projekts ir jau septītais (ar dažiem iepriekšējiem darbiem var iepazīties šeitšeit un šeit – Rus.LSM.lv). Daļai jauniešu šis videoklips ir pēdējais, viņi beidz skolu un brauc projām, lai turpinātu izglītību. Domāju, ka man ir izdevies viņiem kaut ko iemācīt.

Es runāju ar tiem, kuri bija komisijā, kas vērtēja pretendentes uz 2027. gada kultūras galvaspilsētas titulu, un man deva mājienu, ka viens no Daugavpils trūkumiem ir tāds, ka trūkst kvalitatīvu prezentācijas materiālu, tādu, lai redzētu pilsētas ievērojamākās vietas. Un pagājušajā gadā mēs nolēmām uztaisīt tādu videoklipu, sākām 2022. gada Pilsētas svētku pirmajā dienā. Katru nedēļu pagājušajā vasarā mēs strādājām trīs dienas. Pēc tam pienāca rudens, nobira lapas, bet mums bija vajadzīgi vasaras skati, un mēs nolēmām pabeigt filmēšanu nākamajā gadā. Nobeiguma kadri filmēti tagad – maijā," Rus.LSM.lv pastāstīja producente.

Projektā piedalījās 89 cilvēki, jaunākajam no viņiem ir četri gadi; filmēšana notika 55 vietās Daugavpilī un Augšdaugavas novadā.

"Mēs lidojām ar gaisa baloniem, ienirām ūdenī. Mūsu pilsēta ir ļoti daudzšķautņaina, tā ir atvērta dažādām iniciatīvām. Mūs pārsteidza cilvēku atsaucība, ar mums labprāt sadarbojās visas struktūras – gan valsts, gan pašvaldības, gan privātās. Mēs visur redzējām ļoti laipnus un pozitīvus pilsētniekus. Mūs visus apvienoja mīlestība pret savu pilsētu – pret cilvēkiem un vietām. Daugavpils ir dzīva un brīnišķīga, mūsu videoklips pirmām kārtām ir mīlestības projekts un dāvana pilsētai 748. dzimšanas dienā," pastāstīja O. Garajeva.

Projektu atbalstīja Daugavpils pilsētas domes Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra. Prezentācijā aģentūras vadītāja Jeļena Aferonoka pateicās radošajai komandai un pauda cerību, ka sadarbība tiks turpināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti