Neliela lidmašīna veikusi avārijas nosēšanos uz Tallinas šosejas pie Ādažiem

Sestdienas, 4. maijā, vakarā tehnisku iemeslu dēļ ārkārtas nosēšanos Ādažos uz autoceļa veica vispārējās aviācijas lidmašīna, kurā atradās divas personas, informēja Civilās aviācijas aģentūra.

Sākotnējā informācija liecina par problēmām ar dzinēja darbību.

Gaisa kuģis reģistrēts ERIVA pilotu skolai, kas bāzēta Ādažos.

Neviena persona nav cietusi.

Notikušā izmeklēšanu veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja amatpersonas.

"Pilotam nebija citas izejas, ja dzinējā parādījās kādas problēmas. Viņš pieņēma pareizāko lēmumu meklēt nosēšanās vietu. Pirmās nepieciešamās darbības mēs veicām, lidmašīna tagad atrodas angārā apzīmogota. Darba dienā sāksim izmeklēšanu," Latvijas Televīzijai sacīja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs, kurš nozīmēts par atbildīgo izmeklētāju.

Aculiecinieka uzņemtā video redzams, ka lidmašīna piezemējas uz Tallinas šosejas brauktuves, lidojot no Rīgas puses. Nosēžoties lidmašīna iekļaujas automašīnu plūsmā, bet ar kreiso spārnu nedaudz aizķer ceļa vidū esošu ceļa zīmi, un tas maina lidmašīnas kustības trajektoriju, liekot tai iebraukt pretējā joslā, tomēr veiksmīgi izvairoties no sadursmes ar automašīnām.

Savukārt Valsts policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka lidmašīna piespiedu nosēšanos veikusi tehnisku problēmu dēļ, kas radušās lidmašīnas spārna daļā.

Aģentūra LETA novēroja, ka lidmašīna pēc nosēšanās apstājusies Tallinas šosejas malā dažus simtus metru aiz Ādažu viadukta uz Rīgas pusi. Pēc starpgadījuma notikuma vietā bija palēnināta satiksme.

No Latvijas Gaisa kuģu reģistra datiem un internetā pieejamās informācijas redzams, ka incidentā iesaistītā lidmašīna ir "Tecnam P2008 JC", kas ražota 2018. gadā. Šai divvietīgajai lidmašīnai ir viens dzinējs ar aptuveni 100 zirgspēku jaudu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti