Ekonomika
«airBaltic» atsāk lidojumus no Rīgas uz Londonu
Pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" plāno 1. jūlijā atsākt tiešos lidojumus no Rīgas uz Londonu, bet 4. jūlijā no Tallinas uz Londonu. Papildus tam 1. jūlijā lidsabiedrība atklās jaunu maršrutu no Viļņas uz Londonu, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.
«INVL Baltic sea growth fund» iegādājas 52,81% «Eco Baltia» akciju
Privātā kapitāla investīciju fonds “INVL Baltic sea growth fund” ir sekmīgi noslēdzis darījumu par kontrolpaketes (52,81%) iegādi AS “Eco Baltia”, kas nodarbojas ar plastmasas otrreizējo izejvielu pārstrādi un atkritumu apsaimniekošanu, informēja uzņēmumu pārstāvji.
​KP: CSDD rīkotais automašīnu numurzīmju iepirkums labvēlīgs vienam uzņēmumam
Konkurences padome (KP), tirgus uzraudzībā pētot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkoto iepirkumu par autotransporta numurzīmju izgatavošanu un piegādi, konstatēja konkurenci ierobežojošas prasības iepirkuma nolikumā, kas paredzēja, ka konkursā ir tikai viens uzņēmums ar daudz lielāku cenu nekā citās Baltijas valstīs, informēja KP. CSDD konkursa nolikuma pielāgošanu ilggadējā sadarbības partnera vajadzībām noliedz.
Ministrs: Prāmja reisiem Helsinki–Rīga pārdoti 20 000 biļešu
Prāmja reisiem no Helsinkiem uz Rīgu ir pārdots 20 000 biļešu, un sagaidāms, ka šis tūristu pieplūdums būs nozīmīgs Rīgai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”). Tikmēr “Tallink Grupp” paziņoja par papildu reisiem lielās interese dēļ.
Topošajā Rēzeknes novada teritoriālajā plānojumā uzsvars uz rūpniecisko teritoriju attīstīšanu
Turpinās pērn uzsāktā Rēzeknes novada jaunā teritorijas plānojuma izstrāde. Šobrīd dokumenta otrā redakcija līdz 1. jūlijam ir nodota publiskajai apspriešanai. Viena no būtiskajām izmaiņām, kas skar gan vietējos iedzīvotājus, gan uzņēmējus, ir tas, ka nākotnē visā novada rūpnieciskajā teritorijā tiks atļauts attīstīt smago rūpniecību. Ar to gan nav mierā Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas vadība, pašvaldībai savus iebildumus izteikuši arī uzņēmēji.
Skaitļi un fakti: Nodarbinātības situācija pagaidām labāka nekā Eiropas ekonomikā kopumā
Covid-19 pandēmija ir radījusi  pamatīgu spriedzi ne tikai veselības aprūpē, bet izraisījusi arī ekonomisko krīzi, kuras apjomi pasaulē tiek lēsti kā lielākie kopš Otrā pasaules kara. Atšķirībā no vēl pirms desmit gadiem pieredzētās finanšu dižķibeles šoreiz Eiropas valstu valdības ir sākušas iepriekš nepieredzēta apjoma atbalsta kampaņas, kuru galvenais mērķis ir pasargāt iedzīvotājus no darba un ienākumu zaudēšanas pandēmijas dēļ.
Mājokļu pieejamība: valsts plāno tipveida projektus, plašākas garantijas iegādei un subsīdijas daudzbērnu ģimenēm
Lai uzlabotu mājokļu pieejamību, valdību veidojošās partijas vienojušās strādāt pie vairākām lietām. Tostarp valsts plāno izstrādāt un piedāvāt tipveida projektu daudzdzīvokļu mājām, tāpat turpinās un paplašinās “Altum” garantiju programmu mājokļa iegādei jaunajām ģimenēm, kā arī paredzēs subsīdijas daudzbērnu ģimenēm mājokļu iegādei.
ASV atsāk  «Boeing 737 Max» izmēģinājumus
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) pirmdien, 29.jūnijā, atsāks lidmašīnu “Boeing Max” izmēģinājumus. Šo laineru izmantošanu uz laiku pārtrauca pēc divām traģiskām aviokatastrofām.
Jaunākie
Interesanti