Ekonomika
Eirokomisārs Bretons rosina atvēlēt 100 miljardus eiro ES aizsardzības rūpniecības veicināšanai
Eirokomisārs Bretons rosina atvēlēt 100 miljardus eiro ES aizsardzības rūpniecības veicināšanai
Kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā pirms gandrīz diviem gadiem Eiropas Savienība (ES) ir nopietni domājusi par savu aizsardzības spēju stiprināšanu un militārās rūpniecības attīstīšanu, lai varētu apgādāt ar bruņojumu ne tikai sevi, bet arī Ukrainu. Par aizsardzību atbildīgais ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons šonedēļ ierosināja izveidot fondu, kas veicinātu aizsardzības rūpniecību un sadarbību starp dalībvalstīm un uzņēmumiem.  
Nozares pārstāvji: Latvijas alus ražotāji produkciju uz Krieviju neeksportē
(papildināts)
Nozares pārstāvji: Latvijas alus ražotāji produkciju uz Krieviju neeksportē (papildināts)
Nav zināms neviens Latvijas alus ražotājs, kurš savu produkciju šobrīd eksportētu uz Krieviju, sarunā ar Latvijas Radio sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš, apšaubot Lietuvas, Igaunijas un arī dažos Latvijas medijos izskanējušo informāciju, ka Latvija un Lietuva alus eksportā uz Krieviju pērn esot apsteigušas Beļģiju un Čehiju.
Andrejsalas attīstībā sadarbībā ar arābu investoriem plāno ieguldīt 3 miljardus eiro
Andrejsalas attīstībā sadarbībā ar arābu investoriem plāno ieguldīt 3 miljardus eiro
Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstībā turpmāko 15 gadu laikā iecerēts ieguldīt vairāk nekā 3 miljardus eiro, informēja Rīgas domē. Šāda apņemšanās pausta sadarbības memorandā, kuru trešdien, 10. janvārī, parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmējs, nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills" vadītājs Mohameds Ali Alabbars (Mohamed Ali Alabbar).
Konkurences padome: Pērn pieaugusi uzņēmumu vēlme apvienoties
Konkurences padome: Pērn pieaugusi uzņēmumu vēlme apvienoties
2023. gadā salīdzinājumā ar 2022. gadu par 50% pieaugusi uzņēmēju vēlme apvienoties, secinājusi Konkurences padome (KP). Kopumā KP pērn saņemts 21 apvienošanās ziņojums un izvērtētas 24 apvienošanās, tajā skaitā trīs, kas paziņotas 2022. gadā. Visos gadījumos pieņemts lēmums atļaut apvienošanos, un pieņemto lēmumu skaits salīdzinājumā ar 2022. gadu ir pieaudzis par 70%. 
Naftas rezervju uzglabāšanas dēļ īstermiņā pieaugs degvielas cena; ilgtermiņā – 877 miljonu ietaupīj...
Naftas rezervju uzglabāšanas dēļ īstermiņā pieaugs degvielas cena; ilgtermiņā – 877 miljonu ietaupījums
Latvija pakāpeniski vairāku gadu laikā apņēmusies mainīt sistēmu, kā tiek glabātas valsts naftas rezerves, ko izmantot ārkārtas situāciju laikā. Pārmaiņas nav tikai teorētiskas – tās atstās ietekmi arī uz gala patērētājiem: šogad par apmēram diviem centiem varētu pieaugt degvielas cena litrā. Tomēr, kā norāda Ekonomikas ministrija, ilgtermiņā gan valstij, gan tās iedzīvotājiem jaunais modelis būs krietni izdevīgāks.
Valsts varētu garantēt kredītus studijām citās ES valstīs
Valsts varētu garantēt kredītus studijām citās ES valstīs
Ja būs nauda, izdosies automatizēt datu apmaiņu un vienoties vismaz ar vienu kredītiestādi, valsts varētu garantēt kredītus studijām citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvais ziņojums, kuru otrdien, 9. janvārī, uzklausīja valdības sēdē.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd