Ekonomika
Mazajiem tūrisma uzņēmumiem Talsu pusē necerēti veiksmīga sezona
Necerēti veiksmīgu sezonu pašlaik aizvada mazie tūrisma uzņēmumi Talsu novadā. Darbība neapstājās pat ārkārtējās situācijas laikā, un vairākas atceltās rezervācijas atkal aizpildās dažās stundās. Nelielās viesu mājas un kempingus ezeru krastos izvēlas arī cilvēki, kam ierobežojumi likuši atcelt ārzemju ceļojumus.  
Saeima dod «zaļo gaismu» Latvijas nākamo 7 gadu attīstības plānam
Saeima sēdē ceturtdien, 2. jūlijā, apstiprināja Latvijas Nacionālo attīstības plānu (NAP) 2021.–2027. gadam (NAP2027), kur noteikti valsts attīstības mērķi nākamajos septiņos gados un risinājumi to sasniegšanai. NAP ir galvenais valsts attīstības plānošanas dokuments, un jaunā NAP vadmotīvs ir "Paradumu maiņa – ceļš uz attīstību". 
Veselības ministre piesardzīga par veselības nodokli 5% apmērā
Finanšu ministrijas vadītā darba grupa Latvijas nodokļu sistēmas pārskatīšanai pašlaik vērtē iespēju Latvijā ieviest veselības apdrošināšanu jeb veselības nodokli 5% apmērā. Par ieceri gan piesardzīga ir veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"), uzsverot – ieviešot pārmaiņas, nedrīkstētu pieļaut cilvēku izslēgšanu no veselības aprūpes saņemšanas.
Skaitļi un fakti: Eirozonā un Latvijā šogad lielākoties paredz ekonomikas kritumu 7-10% apmērā
Prognožu izteikšana par Covid-19 pandēmijas ietekmi uz pasaules un atsevišķu valstu ekonomiku joprojām ir visai nepateicīga lieta, jo pašlaik nav skaidrs galvenais – vai pandēmija ir beigusies jeb tikai pierimusi. Tādēļ ikviens ekonomikas apskatnieks savas prognozes sāk ar vienu vai vairākām atrunām par to, kādēļ tās galu galā var būt galīgi greizas.  Tomēr skaidrs ir viens – šogad gan pasaules, gan Eiropas ekonomika piedzīvos kritumu, kurš drīzāk būs liels  nekā mērens. Gan eirozonai kopumā, gan Latvijai tajā skaitā šogad ekonomikas sarukums lielākoties tiek paredzēts 7-10% apmērā. 
Latvijā vērtē iespēju ieviest veselības nodokli 5% apmērā
Finanšu ministrijas (FM) vadītā darba grupa Latvijas nodokļu sistēmas pārskatīšanai pašlaik vērtē iespēju Latvijā ieviest veselības apdrošināšanu jeb veselības nodokli 5% apmērā, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").
Mediķu algu celšanai vērtē minimālās sociālās iemaksas; budžetā grib «iezīmēt» procentu veselībai
Lai rastu papildu finansējumu veselības aprūpei, tostarp algu celšanai nozarē strādājošajiem, pašlaik valdībā tiek vērtēta iespēja ieviest minimālās sociālās iemaksas. Tāpat tiek apsvērta ideja valsts budžetā iezīmēt konkrētu summu jeb procentu, kas būtu jānovirza veselības aprūpes sistēmai Latvijā. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
Skaitļi un fakti: ES gaida diskusijas par nākamo krīzes pārvarēšanas kārtu
Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes seku mazināšanā pašlaik ar iepriekš nepieredzētu jaudu ir iesaistījušās gan Eiropas Savienības (ES) struktūras, gan valstis atsevišķi. Ja atbalsta pirmo vilni drīzāk varēja raksturot kā mēģinājumus amortizēt sitienu un noturēt ekonomiku kaut cik ierastajā līmenī, tad tagad sākas diskusijas par vidējā termiņa palīdzību un par to, uz ko tai ir jābūt vērstai.
Vasara – arī tūrismā! Aktuālie Covid-19 laika notikumi ekonomikā
Latvija iepriekšējās pāris nedēļās piedzīvojusi pamatīgu tveici – bija dienas, kad termometra stabiņš pārsniedza +30 grādu atzīmi pēc Celsija, un daudzi steidza meklēt veldzi pie ūdeņiem, mežos, viesu mājās. Viesmīlības nozare pamazām atgūstas pēc kritiena Covid-19 krīzē un šajā vasaras sezonā liek lielas cerības uz vietējo tūristu.
Ar ES Solidaritātes fonda 13 miljoniem eiro sakārto 2017. gada lietavu postītos dambjus un notekas
Valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ), ieguldot ES Solidaritātes fonda finansējumu 12,76 miljonu eiro apmērā, atjaunojusi un pieņēmusi ekspluatācijā 65 dažādus hidromelioratīvos objektus, tādējādi novēršot valsts nozīmes ūdensnotekās un polderu aizsargdambjos 2017. gada lietavu radīto plūdu postošās sekas, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).
Rīgā par 11% samazinās siltumtarifu
AS “Rīgas siltums” pirmdien, 29.jūnijā, iesniedza izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) par 11% samazināto siltumenerģijas tarifu, paziņojumā medijiem informēja uzņēmums.  
Jaunākie
Interesanti