Ekonomika
LM piedāvā paplašināt iespējas pieteikties mājokļa pabalstam
Lai sabiedrības mazaizsargātajām grupām kompensētu siltumenerģijas cenu kāpumu un inflācijas radīto ietekmi, Labklājības ministrija piedāvā paplašināt to mājsaimniecību loku, kuras var kvalificēties mājokļa pabalstam. Tāpat tiek diskutēts par mobilitātes pabalstu personām ar invaliditāti. Vienlaikus koalīcijas partneri ir skeptiski par nodokļu samazināšanu kā atbalsta mehānismu.
Sākts «Rail Baltica» ātrgaitas dzelzceļa elektrifikācijas iepirkums
Trešdien, 1. jūnijā, "Rail Baltica" kopuzņēmums "RB Rail" izsludinājis publisko iepirkumu par "Rail Baltica" enerģijas apgādes apakšsistēmas projektēšanu un būvniecību visai "Rail Baltica" pamattrasei, kas aptver vairāk nekā 870 kilometrus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, informēja "RB Rail".
Latvijas Radio kapitālieguldījumi pērn pieauguši par 41,7%; gads noslēgts ar 165 900 eiro zaudējumiem
Valsts SIA "Latvijas Radio" (Latvijas Radio) investīciju apjoms jeb kapitālieguldījumi pērn, salīdzinot ar 2020. gadu, pieauguši par 41,67%. Līdzekļi novirzīti trīs galvenajos sektoros: tehnoloģiskā aprīkojuma nomaiņā – 217 400 eiro, ierakstu studiju pārveidē, modernizēšanā un rekonstrukcijā – 299 400 eiro, kā arī ēkas remontā un uzturēšanā – 191 600 eiro, informēja Latvijas Radio.
Ekonomists: Naftas embargo Krievijai būs smags un sāpīgs sitiens
Eiropas Savienībā (ES) plānotais Krievijas naftas embargo, ko paredzēts ieviest līdz šā gada beigām, būs smags un sāpīgs sitiens Krievijai, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Saules paneļi mājai meža vidū – enerģētiskā neatkarība. Burtnieku pagasta «Cidoniju» saimnieku pieredze
Energoresursu cenu kāpums daudzām mājsaimniecībām licis domāt ne tikai par taupīšanu, bet arī meklēt citus enerģijas iegūšanas veidus. Piemēram, ir augusi interese par saules paneļiem, un tos kā alternatīvu ir izraudzījušies arī Burtnieku pagasta „Cidoniju” māju saimnieki. Tā kā paneļus uzstāda pašu spēkiem, tad saimnieks to sauc par eksperimentu un labprāt arī dalās savā pieredzē.
«Rīgas siltuma» apkures tarifs varētu pieaugt par 110%
“Rīgas siltuma” siltumenerģijas tarifs varētu palielināties par teju 110%, un viena megavatstunda nākamajā apkures sezonā varētu maksāt 155 eiro. Saeimas komisijā izvērtās asas diskusijas par iespējamo tarifu un par ieceri pazemināt slieksni, pie kura arī mājām ar parādniekiem pieslēdz apkuri.
Budžeta uzraugs: Latvijas ekonomika var nonākt recesijā; fiskālajai politikai jāpaliek stimulējošai
Latvijai ir diezgan reāls scenārijs, ka tās ekonomikas var strauji nonākt recesijā, ja maksātspējas un pieprasījuma kritums ieilgs. Tāpēc pieaugošās inflācijas apstākļos valdības fiskālajai politikai ir jāpaliek stimulējošai, vienlaikus saglabājot zināmus ierobežojumus, lai nepieļautu budžeta izdevumu nekontrolētu pieaugumu. To secinājuši eksperti Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) rīkotajā diskusijā "Augsto cenu fiskālā ietekme: scenāriji un izaicinājumi". 
«Eurostat»: Maijā inflācijai eirozonā rekordaugsts līmenis
Gada inflācija eirozonā maijā palielinājusies līdz 8,1% salīdzinājumā ar 7,4% aprīlī, tādējādi reģistrēts augstākais līmenis kopš šo datu apkopošanas sākšanas 1997. gadā, liecina otrdien publiskotais Eiropas Savienības statistikas departamenta "Eurostat" ātrais novērtējums.
Atceļ prasību mājputnus turēt norobežotā vietā
Valdība otrdien, 31. maijā, apstiprināja grozījumus noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām, atceļot virkni ierobežojumu mājputniem un nebrīvē turētiem putniem, tajā skaitā atceļot prasību putnus turēt norobežotā vietā, informēja Zemkopības ministrijā.
Latvijas ekonomikā pirmajā ceturksnī – 6,7% izaugsme
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās 2022. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2021. gada 1. ceturksni, ir palielinājies par 6,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt