Ekonomika
Pēdējā mēnesī interesi par maksātnespējīgās AS «Dzintars» ēku kompleksu un zemi izrādījuši 3 investori
Piedzīvojot vienu neveiksmīgu izsoli, kādreizējā Latvijas lepnuma, tagad maksātnespējā nonākušā uzņēmuma AS “Dzintars” zemi, ēkas un iekārtas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāts iegādāties individuāli, uzklausot katra iespējas un piedāvājumu. Līdz šī gada beigām  īpašumu ir iecerēts pārdot, un potenciālie investori tiek uzrunāti arī ārpus Latvijas. Interesi izrādījuši trīs potenciāli pircēji.
Dīzeļvilcienu iepirkumam pieteikumus iesnieguši 5 kandidāti
Interesi piedalīties AS “Pasažieru vilciens” iepirkumā par astoņu jaunu dīzeļvilcienu piegādi  izteikuši pieci pretendenti – “Metrovagonmaš”, “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.”, “Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.”, “Public Joint Stock Company "Kryukovsky Railway Car Building Works"” un “Stadler Polska Sp. z o.o”, informēja “Pasažieru vilciens”.
Aptauja: Covid-19 krīze likusi 26% iedzīvotāju sākt veidot uzkrājumus
Covid-19 krīzes laikā 26% Latvijas iedzīvotāju pārvērtējuši savus uzkrājumu veidošanas paradumus un ir apņēmušies sākt veidot iekrājumus vai uzkrāt vairāk līdzekļu nekā iepriekš, liecina bankas  “Luminor” pētījums, Latvijas Radio pastāstīja bankas pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska.
ASV izstāšanās no sarunām par digitālo nodokli sadusmo Franciju
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) šonedēļ apstiprināja, ka tās pārtrauc globālās sarunas par digitālo nodokli. Francijas ekonomikas ministrs šo soli nodēvējis par provokāciju, bet Eiropas ekonomikas komisārs sacīja, ka Eiropas Komisijai tiks iesniegts jauns Eiropas mēroga priekšlikums. Un tas varētu izraisīt pretdarbību no ASV. Sagaidāms, ka no jauna varētu uzliesmot transatlantiskais tirdzniecības strīds par nodokļiem no tehnoloģiju milžiem.
Ēdinātājiem atkal būs pārbaudes pirms atvēršanas; veikalos turpinās fasēt pārtiku
Arī pēc Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām daļa ierobežojumu paliek spēkā, arī ēdinātājiem un pārtikas tirgotājiem būs jāievēro piesardzības pasākumi – jaunus pārtikas uzņēmumus pirms atvēršanas pārbaudīs Pārtikas un veterinārais dienests, bet veikalos joprojām būs jānodrošina, ka novērstas iespējas dažādiem klientiem pieskarties neiepakotai precei, informēja Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).
E-muitas projektā paveikta trešdaļa; vājais punkts - IT sistēmas pārrāvumi
Trīs gados e-muitas sistēmā, to pakalpojumu un pamatdarbības procesu digitalizēšanā investēti 4,5 miljoni eiro. E-muitas sistēmas pilnveidošana īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā, muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls teic, ka Latvija atšķirībā no citām Eiropas dalībvalstīm e-muitas sistēmas ieviešanā neatpaliek, bet vēl priekšā daudz darba.
Tūrisma organizācijas vēstulē EK: Latvijas valdība krīzē mūs pametusi pilnīgi vienus
Vairākas Latvijas tūrisma nozares profesionālās organizācijas nosūtījušas atklāto vēstuli Eiropas Komisijai (EK), vēršot uzmanību uz smago situāciju nozarē, kā arī valdības atbalsta trūkumu. Vēstules parakstītāji aicina EK iesaistīties situācijas risināšanā un sniegt atkārtotas rekomendācijas Latvijas valdībai, informēja organizāciju pārstāve Evija Ansonska.
Jaunākie
Interesanti