Ekonomika
Zemkopības ministrija uzdod «Latvijas valsts mežiem» gādāt papildu šķeldu nākamajai apkures sezonai
Zemkopības ministrija (ZM) uzdevusi uzņēmumam “Latvijas valsts meži” šai apkures sezonai sagādāt par 20-30% vairāk meža šķeldas. Šķeldu apkurē izmanto vairumā pilsētu, un pašvaldības jau vasarā meklē ceļus, kā tikt pie kurināmā. Ņemot vērā satraukumu par gāzes cenām un tās pietiekamību nākamajai apkures sezonai, būtiski audzis ne vien pieprasījums pēc meža šķeldas, bet arī tās cena gada laikā pieaugusi dubultā. 
Līdz apkures sezonai daži mēneši. Cik aktīvi iedzīvotāji prasa uzlabojumus siltumapgādē?
Līdz nākamās apkures sezonai vēl ir vairāki mēneši laiks, lai daudzdzīvokļu mājās pārbaudītu siltumapgādes sistēmas un novērtētu, kādas ir to optimizācijas iespējas, lai iespēju robežās samazinātu nākamās sezonas apkures rēķinus, kas solās būt krietni lielāki nekā šajā ziemā. Cik aktīvi iedzīvotāji dažādās pašvaldībās vēršas pie namu apsaimniekotājiem ar lūgumu siltumapgādes sistēmā veikt uzlabojumus?
Finanšu pratību var apgūt jau bērnībā; Latvijā vidējām zināšanām par naudu neseko rīcība
Pirmos soļus finanšu pratībā var apgūt jau bērnudārza vecumā, piedaloties, piemēram, konkursā "Mana vārdnīciņa". Tajā tādus finanšu terminus kā nauda, budžets un tirgus mēģina izskaidrot bērns kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Šogad gandrīz 800 skolēni piedalījās konkursā un rakstīja biznesa pasakas. Kā liecina aptaujas, Latvijas iedzīvotāju zināšanas par finanšu jomu ir līdzīgas kā citās Eiropas valstīs, tomēr zināšanām neseko atbilstoša rīcība.
Breksits un kovids samazināja britu IKP par 5,2%
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības un kovida pandēmija kopā ir samazinājuši Apvienotās Karalistes iekšzemes kopproduktu (IKP) par 5,2%. Tā liecina jaunākais britu domnīcas Eiropas Reformu centrs veiktais pētījums.
Covid-19 krīzē cietušiem uzņēmumiem plāno pagarināt «nodokļu brīvdienas»
Saeima ceturtdien, 9.jūnijā, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos nodokļu un nodevu likuma grozījumus, kas paredz līdz pieciem gadiem pagarināt termiņu, kādā jāveic nokavēto nodokļu maksājumu samaksa. Patlaban šos maksājumus sadalīt termiņos vai atlikt var uz laiku līdz trim gadiem, informēja Saeimas Preses dienestā.
Latvijas preču eksporta vērtība četros mēnešos pieauga par 31%; importa – par 41,7%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās šā gada četros mēnešos sasniedza 13,94 miljardus eiro – par 3,74 miljardiem eiro jeb 36,7% vairāk nekā 2021. gada atbilstošajā periodā. Eksporta vērtība veidoja 6,25 miljardus eiro, kas ir par 1,48 miljardiem eiro jeb 31% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pirms gada, bet importa – 7,69 miljardus eiro, kas savukārt ir par 2,26 miljardiem eiro jeb 41,7% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Liepājā piestājis pirmais no šovasar plānotajiem kruīza kuģiem; pilsēta cer dažādot ostas darbību un piesaistīt vairāk tūristu
Trešdienas rītā Liepājas ostā piestāja pirmais no kopumā sešiem šovasar plānotajiem luksusa kruīza kuģiem. Trešdien uz dažu stundu pilsētas apskati tika atvesti tūristi no ASV, Lielbritānijas un Austrālijas. Liepājai tas ir jauns tūrisma virziens, pie kā strādāts jau vairākus gadus. Tas varētu sniegt finansiālu ieguvumu arī ilgtermiņā, jo tūrisma operatori meklē jaunas pieturvietas un labu atsauksmju gadījumā ir gatavi iekļaut Liepāju arī citu kruīzu maršrutos.
Mazajiem tūrisma objektiem šī sezona būs cīņa par izdzīvošanu
Tūrisma sezona ir sākusies, bet mazajiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, it īpaši apskates objektos, tā būšot cīņa par izdzīvošanu. Lai gan pakalpojumu izmaksas esot krietni palielinājušās, biļešu cenas tiek celtas piesardzīgi, lai neaizbaidītu vietējos apmeklētājus.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt