Ekonomika
Uzraugi nesaskata konkurences pārkāpumus kinoteātru jomā
Konkurences padome (KP) pēc tirgus dalībnieku un biedrības “Latvijas Kinoproducentu asociācijas” sūdzībām izvērtēja konkurences apstākļus filmu izplatīšanas tirgū Latvijā un filmu demonstrēšanas noteikumus kinoteātros Rīgā no 2017. līdz 2020. gadam. KP tirgus uzraudzībā secināja, ka tirgus dalībnieku darbības nevar tikt vērtētas kā Konkurences likuma pārkāpums.
Ekonomists: Krīze – īstais brīdis samazināt darbaspēka nodokļu slogu
Krīze ir īstais brīdis, kad samazināt darbaspēka nodokļu slogu. Tas palīdzētu uzņēmumiem veiksmīgāk konkurēt starptautiskos tirgos un iedzīvotājiem, kas palikuši bez darba, ātrāk atgriezties darba tirgū. Tā piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Pūlis bez drūzmas - uzrāviens tiešsaistes tirgum. Būtiskākais ekonomikā Covid-19 krīzes laikā
Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija un ierobežojumi radīja milzīgu interesi par tiešsaistes tirgu "Svaigi.lv", sabiedrisko mediju portāla LSM.lv sarunā sociālajā medijā "Instagram" atzina uzņēmuma vadītāja Elīna Novada. Vienlaikus tikai rudenī varēšot spriest, vai cilvēki turpinās pārtiku iegādāties tiešsaistē vai arī atgriezīsies pie došanās uz lielveikalu. Savukārt nozīmīgākos notikumus ekonomikā komentēja "Swedbank" galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija.
REPORTĀŽA: Sakārtotais Alūksnes mazbānīša stacijas kvartāls piesaista uzņēmējus
Ja ir sakārtota infrastruktūra un tiek veidota pievilcīga vide, attīstās arī uzņēmējdarbība. Tam pierādījums ir arī Alūksnes mazbānīša stacijas kvartāls, kas vēl pirms gadiem četriem bija viens no nepievilcīgākajiem pilsētas rajoniem. Tagad tā ir ne vien alūksniešu, bet arī tūristu pat ļoti iecienīta apskates vieta. Līdz ar to stacijas kvartālā ienāk arī uzņēmēji – atjaunota bijusī dzelzceļa viesnīca „Bahnhofs Hotel”, bet atjaunotajā stacijas ēkā atvērta kafejnīca.
Tikai retā zemnieku saimniecība darbā pieņem skolēnus
Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem Zemgales reģionā viens no skolēnu populārākajiem darbiem vasaras brīvlaikā ir sezonas darbs lauksaimniecībā. Tomēr, neraugoties uz to, ka darba roku trūkums šovasar īpaši aktuāls, tikai retā zemnieku saimniecība darbā pieņem skolēnus.     
Zakatistovs: Neviens negrib lielāku nekustamā īpašuma nodokli, bet jautājums – kā to nepieļaut
Tā kā kadastrālo vērtību pārskatīšana nozīmēs lielākus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumus, politiķi spriež par iespējām šo pieaugumu nepieļaut. Neviens negrib pieļaut lielākus NĪN maksājums, bet jautājums – kā to nepieļaut, diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs (“KPV LV”).
Lielais pieprasījums pēc vietējām tūrisma mītnēm aktualizē cīņu ar nelegālo biznesu
Šovasar aizvien pieaug pieprasījums pēc naktsmītnēm tepat Latvijā, līdz ar to atkal aktualizējies jautājums par nelegālo jeb nereģistrēto piedāvājumu. Proti, atpūtniekiem naktsmājas piedāvā ne tikai tie viesu namu un kempingu īpašnieki, kuri godīgi maksā nodokļus, bet arī privātpersonas, kas sezonas laikā peļņas nolūkā gatavas atvēlēt savu mājokli atpūtniekiem. Šāda situācija rada negodīgu konkurenci, bet pagaidām risinājums nav rasts.
Kravu autopārvadājumu apjoms pirmajā pusgadā samazinājies par 30%
Patlaban Latvijā ir 6026 licencēti uzņēmumi, kas nodarbojas ar kravu autopārvadājumiem un pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem, un tas ir par 9,3% vairāk nekā analogā periodā pērn. Neskatoties uz uzņēmumu skaita pieaugumu, kopējais kravu autopārvadājumu apjoms Covid-19 izplatības ierobežojošo pasākumu dēļ pirmajā pusgadā ir samazinājies par 30%, tāpat samazinājies pasažieru pārvadājumu apjoms. Lielākais kravu autopārvadājumu samazinājums ir uz Krieviju, Itāliju un Vāciju, informēja valsts SIA “Autotransporta direkcija”.
EP sāks skatīt ES daudzgadu budžetu; izskan neapmierinātība ar panākto vienošanos
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) deputātu ceturtdien, 23.jūlijā, gatavojas paust savu neapmierinātību ar panākto vienošanos par bloka daudzgadu budžetu. Mēģinot rast kopsaucēju, tika samazināts paredzētais finansējums vairākām jaunām programmām, kā arī zinātnei un pētniecībai. Tomēr Eiropas Komisija un dalībvalstis panākto kompromisu aizstāv.
Pārgaujas novada saimnieks: Lopbarības šoziem pietiks
Iepriekšējos gadus siena vākšana bija liels izaicinājums, bet šosezon ar lopbarības sagatavošanu lauksaimniekiem veicas labi. Daudzviet ziemai nepieciešamais jau sarūpēts, un saimnieki vērtē - šogad siens par deficīta preci nekļūs. Tikmēr arī nākas domāt, kur ruļļus glabāt, lai izpildītu prasības platībmaksājumu saņemšanai. 
«Rēzeknes satiksme» paliek bez vadītāja
Rēzeknes dome pārtraukusi darba attiecības ar pašvaldības dibinātā uzņēmuma SIA „Rēzeknes satiksme” līdzšinējo vadītāju Jevgēniju Koršenkovu, Latvijas Radio apstiprināja Rēzeknes pašvaldībā.
Budžeta uzraugi: Izcīnītā ES nauda Latvijai jāizmanto gudri – produktivitātes un konkurētspējas celšanā
Eiropas līderi pierādīja savu briedumu, spējot vienoties par ļoti sarežģīto Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, intervijā Latvijas Radio atzina Fiskālās disciplīnas padomes (FID) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka. Viņa norādīja, ka Latvija saņems finansējumu viena gada budžeta apmērā, kas gudri jāizmanto – 10,5 miljardi eiro jāiegulda Latvijas produktivitātes un konkurētspējas celšanā.
Par nodokļa atlaidi primārajam mājoklim valdībai piedāvās izšķirties jau augustā
Tieslietu ministrija starpinstitūciju saskaņošanas sanāksmē otrdien, 21. jūlijā, guva atbalstu no vairākām ministrijām tās iecerei ieviest neapliekamo minimumu nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) iedzīvotāju primārajam mājoklim un jau nākammēnes plāno valdībai iesniegt likumprojektu par izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā. Tikmēr Finanšu ministrija norāda, ka, uzzinot pārrēķinātās kadastrālās vērtības, sākusi strādāt pie saviem nekustamā īpašuma nodokļa modeļiem un pašlaik apsver domu mazināt nodokļa likmi.
Jaunākie
Interesanti