Ekonomika
Apkures sadārdzinājumu plāno daļēji segt visiem iedzīvotājiem; atbalstam rezervēs 342 miljonus eiro (precizēts) (papildināts)
Valdība plāno jaunajā apkures sezonā daļēji segt apkures sadārdzinājumu visām mājsaimniecībām – ne tikai iedzīvotājiem ar centralizēto apkuri, bet arī tiem, kas savus mājokļus apkurina ar granulām, gāzi un arī siltumsūkņiem. Par to koalīcijas sēdē vienojušās pie varas esošās partijas, kas kopumā dažādiem atbalsta pasākumiem plāno novirzīt 342 miljonus eiro, liecina varas partiju pārstāvju teiktais pēc koalīcijas sēdes.
Eiropā nerimst bažas par recesiju. Kā sokas Vācijas, Francijas un Itālijas ekonomikām?
Recesijas riski met arvien lielāku ēnu ne tikai pār ASV, bet arī pār Eiropu. Izskanējuši pieņēmumi, ka tieši Eiropai recesijas drauds ir lielāks un tā ir neaizsargātāka. Iemesli jau bieži piesauktie – Krievijas izraisītais karš Ukrainā, cenu pieaugums, īpaši enerģijai un pārtikai, kā arī joprojām klātesošās piegādes ķēžu problēmas. 
Uz Baltkrieviju cilvēki no Latvijas dodas arvien vairāk; izmanto iespēju pirkt lētākas preces
Kopš Baltkrievijas ieviestā bezvīzu režīma septiņas reizes palielinājies robežķērsotāju skaits no Latvijas. Ja iepriekš vidēji 1000 vieglo transporta līdzekļu šķērsoja robežkontroles punktus Silenē un Pāterniekos, tad pēc tam, kad Baltkrievija atcēla vīzas prasības Latvijas valsts piederīgajiem, šo transporta līdzekļu skaits pieauga līdz 6-7 tūkstošiem mēnesī. Iedzīvotāji izmanto iespēju, lai no Baltkrievijas atvestu lētākas preces – eļļu, cukuru, alkoholu un degvielu. Arī sabiedriskie pārvadātāji šo laiku izmanto, lai radītu jaunus autobusu maršrutus uz Baltkrieviju, kas ir pieprasīti un piepildīti.
Dabas aizstāvji ceļ trauksmi par ieceri ļaut mežos cirst jaunākus kokus
Vides organizācijas ceļ trauksmi par valdība steigā virzītajiem, savulaik noraidītajiem grozījumiem, kas ļautu cirst jaunākus kokus. Vides aizstāvji  brīdina par dabas daudzveidības samazināšanos šāda lēmuma dēļ. Tikmēr atbildīgā Zemkopības ministrija uzsvērusi, ka vienlaikus tiks ieviestas stingras prasības meža atjaunošanai, kā arī šāds lēmums palīdzēs Latvijas iedzīvotājiem gaidāmajā apkures sezonā. 
Latvija pirmos 200 miljonus eiro no Atveseļošanas fonda primāri plāno ieguldīt energoefektivitātē
Latvijā drīzumā varētu ienākt pirmais maksājums no Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanas programmas. Tie ir 200 miljoni eiro. Iepriekš mūsu valsts jau ir saņēmusi aptuveni tikpat lielu avansu. Kopumā paredzēts saņemt nepilnus divus miljardus eiro. Primāri pirmo summu plānots tērēt, lai paaugstinātu energoefektivitāti un nodrošinātu enerģētisko neatkarību.
Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā maijā sarucis līdz 6,5%, reģistrētā – līdz 6,1%
Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā šā gada maijā bija 6,5%, kas salīdzinājumā ar aprīli ir par 0,3 procentpunktiem mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. Sieviešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem – līdz 5,5%, bet vīriešu – par 0,4 procentpunktiem, sasniedzot 7,5%.
Daugavpilī apkure no jūlija būs par 3,9% lētāka
Siltumenerģijas tarifs Daugavpilī ar šā gada 1. jūliju būs par 4,32 eiro jeb 3,9% zemāks – 90,64 eiro par megavatstundu (MWh), salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), kas izvērtējusi un apstiprinājusi pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" jauno siltumenerģijas tarifu.
Cēsīs apkures tarifs no jūlija pieaugs par 19%, bet Jelgavā – par 6,7% (papildināts)
Ar šā gada 1. jūliju siltumenerģijas tarifs Cēsīs būs par 19% augstāks – 80,15 eiro/MWh, bet Jelgavā par 6,7% augstāks – 67,63 eiro/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), kas izvērtējusi un apstiprinājusi SIA "Adven Latvia" un SIA "Gren Jelgava" jaunos siltumenerģijas tarifus.
Ūdens līmeņa pazemināšana Daugavā negatīvi ietekmēs ūdens tūrisma biznesu Koknesē
Tūrisma sezona Latvijā ir īsa, un līdz šim vasara bijusi visai vēsa un lietaina. Uzņēmējiem, protams, jārēķinās ar laika apstākļiem, bet tiem, kas nodarbojas ar ūdenstūrismu Daugavā, arī ar hidroelektrostaciju darbību. "Latvenergo" mēdz periodiski palielināt vai samazināt Daugavas ūdens līmeni, bet šogad sakarā ar Pļaviņu HES dambja remontdarbiem ūdens līmenis Daugavā tiks pazemināts no jūlija vidus līdz pat augusta beigām. Kā tas ietekmēs mazos uzņēmējus, kas nodarbojas ar ūdens tūrismu vai kuru viesu mājas atrodas Daugavas krastā?
Rīgā norisinās Trīs jūru iniciatīvas samits
20. un 21. jūnijā Rīgā norisinās augsta līmeņa starptautisks pasākums - Trīs jūru iniciatīvas (3JI) samits un biznesa forums, kas pulcēs 12 Trīs jūru iniciatīvas reģiona valstu līderus, stratēģiskos partnerus, kā arī reģiona un starptautiska līmeņa uzņēmējdarbības un investīciju sektora pārstāvjus. Samitā tiks meklēti jauni attīstības un sadarbības ceļi reģiona ekonomikas izaugsmei un investīciju piesaistei.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt