Ekonomika
Pārtikas cenu kāpums neveicina būtisku interesi par vietvaru mazdārziņiem
Straujā cenu kāpuma dēļ pieprasījums pēc pašvaldību mazdārziņiem nav mainījies. To Latvijas Radio noskaidroja, uzrunājot dažas vietvaras, kurās atbild – cilvēki netiecas paši izaudzēt kaut nelielu daudzumu zaļumu un dārzeņu, jo tas prasa lielus ieguldījumus. Tā vietā mazdārziņu īrnieki teritorijas sāk aktīvāk izmantot, lai atpūstos.
Valdība apstiprina 39 miljonu eiro atbalstu programmu no kara sekām cietušajiem uzņēmējiem
Valdība otrdien apstiprina jaunu aizdevumu programmu uzņēmējiem Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu radīto seku uz ekonomiku mazināšanai, informēja Ekonomikas ministrijā. Vienlaikus valdība precizēja eksporta kredītu garantiju saņemšanas nosacījumus un pagarināja garantiju sniegšanas termiņu līdz 2022.gada beigām, lai turpinātu atbalstu eksportējošiem uzņēmējiem. 
Bankas ekonomists: Jau pašlaik redzams procentlikmju kāpums
Eiropas Centrālā banka (ECB) jūnijā nolēma nemainīt bāzes procentlikmi, taču paziņoja, ka plāno likmju paaugstināšanu jūlijā. Taču tirgus gaidāmo paaugstinājumu jau ir ierēķinājis un pašlaik redzams procentlikmju kāpums, intervijā Latvijas Radio pastāstīja “SEB bankas” Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.
Kabeļoperatoriem bažas par pirātisma uzplaukumu pēc Krievijas TV kanālu aizliegšanas
Līdz ar Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu aizliegt Latvijā izplatīt atlikušos 80 Krievijā reģistrētos televīzijas kanālus, kas līdz šim bija pieejami Latvijas skatītājiem, kabeļtelevīzijas operatoriem nākas meklēt risinājumus, ar ko šos kanālus aizstāt. Aptaujātie komersanti neslēpa, ka klientu vidū valda arī neapmierinātība un ir arī tādi patērētāji, kas no pakalpojuma atsakās. Vienlaikus kabeļoperatori bažījās par pirātisma uzplaukumu, ņemot vērā informācijas vakuumu krievvalodīgai auditorijai.
Pasažieru pārvadātāji izvērtē biļešu cenu paaugstināšanu
Pasažieru pārvadājumi pilsētās bez pašvaldību dotācijām nebūtu iespējami, norāda lielāko pilsētu pasažieru pārvadātāji. Biļešu cenas nereti sedz tikai pusi no brauciena cenas, bet straujais degvielas cenu kāpums vairs neļauj paļauties uz dotācijām, izmaksas ir pārāk augstas un uzņēmumi sāk optimizēt savu darbu.
Investīciju klimatu Latvijā novērtē kā viduvēju (papildināts)
Ārvalstu investori Latvijas pievilcību investīcijām novērtējuši ar trim ballēm piecu ballu skalā. Tas izriet no jaunākā Ārvalstu investīciju vides indeksa datiem. Par labākajiem politiskajiem lēmumiem šajā periodā investori uzskata nodokļu politiku atsevišķos gadījumos, augstākās izglītības sistēmas reformu un finanšu sektora "kapitālo remontu". Savukārt investoru kritiku valdība un Saeima ir izpelnījusies darbaspēka problēmu nerisināšanas un publiskā sektora efektivitātes trūkuma dēļ.
Ekonomiste: Igaunijā augstāka inflācija, jo enerģijas cenas pieaugušas daudz straujāk nekā Latvijā
Baltijā ir augstākā inflācija eirozonā. Savukārt starp trīs reģiona valstīm augstākā inflācija jau vairākus mēnešus pēc kārtas ir Igaunijā. To visvairāk ir veicinājis straujais energoresursu cenu kāpums, norādījuši eksperti. Dārdzības pieaugumu izjūt ierindas iedzīvotāji, kuriem nākas domāt par taupības pasākumiem. Savukārt Igaunijas valdībai jādomā, kā mazināt dārdzības ietekmi uz mājsaimniecību budžetu. 
Iedzīvotāju interese pēc cirsmas atlieku vākšanas valsts mežos dažviet pat pieckāršojusies
Pēc mežizstrādes darbu pabeigšanas cirsmā paliek ciršanas atliekas, kas noder kā malka, tāpēc AS „Latvijas valsts meži” ļauj tās vākt bez papildu maksas. Lai to darītu, iedzīvotājiem ir jāizņem speciālas bezmaksas atļaujas. Ņemot vērā kurināmā cenu kāpumu, iedzīvotāju interese par šīm atļaujām dažviet pat ir pieckāršojusies, norādīja “Latvijas valsts mežu” mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.
«De facto»: Kļūdas bioloģisko atkritumu saimniecībā dārgi atspēlēsies iedzīvotājiem
Kavējoties ar bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas un pārstrādes sistēmas ieviešanu, pārceļot tās ieviešanas laiku par diviem gadiem, Latvijas iedzīvotājiem liegta iespēja ietaupīt vismaz 16,6 miljonus eiro, aprēķinājusi Valsts kontrole. Turklāt sistēma, kas tiek ieviesta, ir ar aptuveni divreiz lielākām jaudām nekā bioloģisko atkritumu apjoms, ko rada iedzīvotāji. Tādēļ pieļautās kļūdas atkritumu saimniecībā Latvijas iedzīvotājiem varētu dārgi izmaksāt.
Eiropa ar pārtikas un energocenu pabalstiem cīnās ar inflāciju
Provizoriskie dati liecina, ka Eiropas vidējā inflācija maijā uzkāpusi līdz 8,1%, kas ir rekords un kas arī pārsniedz gaidīto. Eksperti gan norādījuši, ka augot arī algām, bet krietni lēnāk. Ko dara citu Eiropas valstu valdības, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem?
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt