Ekonomika
«Zemnieku saeima»: Covid-19 krīzē piena cena sarukusi par 10-20%
Covid-19 izraisītās krīzes laikā piena iepirkuma cenas sarukušas ļoti atšķirīgi, bet vidēji tie ir 10-20%, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
Dzīvokļu tirgū cenas stabilas, bet īstermiņa īre – lētāka
Kas šobrīd notiek nekustamā īpašuma tirgū? Ja pēc iepriekšējās krīzes dramatiski kritās mājokļu cenas, tad šobrīd tirgū cenas ir stabilas. Lielākās izmaiņas piedzīvo īres tirgus – tūristu trūkuma dēļ apstājusies īstermiņa īre un samazinājušās cenas. Pieaugusi interese arī par nelielām mājām un zemes gabaliem Pierīgā. 
Latgalē zemnieki vēlas lielākus tiešmaksājumus un lielāku atbalstu mazajiem saimniekiem
Latvijas lauksaimniecības organizāciju pārstāvji nav apmierināti ar Eiropas Savienības (ES) piedāvāto nākamās septiņgades finansējuma sadali un kopējās lauksaimniecības politikas finansējumu. Tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem joprojām nesasniedz 90% no ES valstu vidējo atbalsta līmeņa, un mērķis ir panākt līdzvērtīgus tiešmaksājumus ar citām ES valstīm. Latgalē uzrunātie  lauksaimnieki vēlas Latvijā ne tikai lielākus tiešmaksājumus, bet arī lielāku atbalstu arī mazajiem zemniekiem.
Pensiju plāni pēc piedzīvotā krituma atkal uzrāda ienesīgumu
Visu valsts fondēto pensiju shēmas aktīvo, sabalansēto un konservatīvo ieguldījumu plānu ienesīgums četrus mēnešus pēc Covid-19 izraisītās krīzes pusgada laikā arvien ir negatīvs. Tā liecina portālā manapensija.lv publiskotā informācija. Tomēr 2. pensijas līmeņa ienesīgums gada laikā daudzos ieguldījumu plānos jau rāda pozitīvas tendences. Vai pensiju fondos situācija uzlabojas un kā to vērtē paši mūsu nākotnes pensiju pārvaldnieki?
Covid-19 dēļ daudzi alus darītāji Eiropā spiesti cīnīties par izdzīvošanu
Eiropā ir iestājusies vasara, kad parasti cilvēki biežāk apmeklē krodziņus un brīvdabas koncertus, kur slāpes veldzē ar alu. Taču šis gads būs atšķirīgs koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ. Krogi un restorāni nevarēs strādāt ar pilnu kapacitāti, bet vairums masu pasākumu ir atcelti. Jau kopš Covid-19 krīzes sākuma alus patēriņš Eiropā un pasaulē ir ievērojami samazinājies. Daudziem alus darītājiem tas nozīmē cīņu par izdzīvošanu.  
Krīzes laika projekts – Tukumā tapis mājražotāju tirdziņš
Viens variants bija sēdēt mājās un raudāt, otrs mēģināt ko jaunu. Tā par krīzes laika projektu - mājražotāju tirgu Tukuma novadā saka tā organizators, kuram tāpat kā citiem izklaides jomā strādājošajiem Covid-19 no kalendāra izdzēsa visus pasākumus.  
Lai stādu audzētāji modernizētos un mazinātu darbaroku vajadzību, nepieciešams valsts atbalsts
Latvijā ir pārāk mazs tirgus un līdz ar to uzņēmēju apgrozījums. Arī modernizācijai nav valstiska atbalsta, tāpēc mūsu stādu audzētāji ar modernizāciju un saimniecību robotizāciju ir krietni nopakaļus lielajām Eiropas valstīm. Taču atbilstoši rocībai pamazām stādaudzētavās jaunās tehnoloģijas no sapņiem kļūst par realitāti. Un ar Eiropas atbalstu jaunu “iDārza” sistēmu savās dobēs izmēģina Bulduru Dārzkopības vidusskola.
Patērētāju tiesību uzraugi vairāk uzraudzīs energomarķējumu interneta veikalu lapās
Patērētāji ar katru gadu aizvien lielāku priekšroku dod iespējai iepirkties internetā, līdz ar to lielāka kļūst arī uzņēmēju atbildība par interneta veikalos norādīto informāciju. Tiešsaistē patērētāji iegādājas ne tikai apģērbu un mājsaimniecības preces, bet arī elektropreces. Tāpēc Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir izstrādājuši energomarķējuma vadlīnijas mazumtirgotājiem un interneta veikaliem.
VID arvien biežāk atklāj darbinieku iesaisti noziegumos; sabiedrībai neziņo
Pēdējā pusotra gada laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) atklājusi ievērojami vairāk dienesta darbinieku izdarītus noziegumus nekā iepriekšējos gados. Taču informācija par dienestā notikušo ne vienmēr tiek publiskota, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
«ABLV Bank» pamatlieta: 8 aizturētie, 12 gadu periods, 200 klienti un transakcijas miljardos eiro 
Sestdien, 13. jūnijā, sāktajās un šonedēļ turpinātajās kratīšanās likvidējamajā “ABLV Bank” un ar to saistītās adresēs – kopā 46 vietās – piedalījušās 230 amatpersonas, galvenokārt no Valsts policijas. Tikpat iespaidīgi ir arī citi ar šo tā dēvēto “ABLV” pamatprocesu saistīti skaitļi. Divi simti bankas klientu, miljardu eiro apgrozījums, simti tūkstošu transakciju 12 gadu periodā (no 2006. līdz 2018. gadam) – ar šādu informācijas apjomu operē izmeklētāji, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Latvijā strauji attīstās pakomātu tīkli
Covid-19 pandēmija dažādas tautsaimniecības jomas ietekmē atšķirīgi. Ja tūrisma nozare krīzes sekas jutīs vēl vairākus gadus, tad šobrīd strauji attīstās attālinātā tirdzniecība un arī pakomātu tīklu īpašnieki pieņem darbā papildu darbiniekus.
Atvieglojumi terasēm un ielu tirdzniecībai Rīgai izmaksā 420 tūkstošus
Šī vasara Rīgas restorānu un kafejnīcu īpašniekiem ir neparasta ne vien ar iespaidīgu apgrozījuma kritumu un viesu trūkumu, bet arī ar faktu, ka nav pašvaldībai jāmaksā nodeva par terases izvietošanu. Tāpat šajā vasarā ieviesti atviegloti terases saskaņošanas nosacījumi. Atvieglojumi ir stimuls komersantiem veidot terases, un šajā vasarā tās izvieto pat tie, kas iepriekš to nav darījuši. 
Kāpjot naftas cenām pasaulē, Baltijā vairākas nedēļas aug degvielas cenas
Naftas cenām pamazām atgūstoties no koronavīrusa pandēmijas radīto apstākļu šoka, turpina pieaugt arī degvielas cenas Baltijā. Eksperti atzīst, ka naftas cenas izmaiņas atstāj ietekmi arī uz vidējo inflāciju, kas šogad būs aptuveni nulle. Kopš zemākā punkta sasniegšanas naftas cenas šobrīd ir divkāršojušās un svārstās ap 40 ASV dolāriem par barelu.
Covid-19 krīze maina arī beziepakojuma veikalu ikdienu un klientu paradumus
Pagājuši gandrīz divi gadi, kopš Rīgā durvis vēra pirmais beziepakojuma veikals. Drīz tam sekoja vēl vairāki, arī citās pilsētās. Skeptiķi sprieda, ka tā ir modes lieta, kam diez vai lemts ilgs mūžs, bet arī pašlaik veikali turpina darbu un pielāgojušies Covid-19 krīzei, kas ierobežo pircēju iespējas pašiem iesvērt preces.
Jaunākie
Interesanti