Ekonomika
Uz jaunajiem vilcieniem pielāgotu infrastruktūru cer vēl pirms vilcienu iegādes
Lai jau tuvāko gadu laikā nodrošinātu iedzīvotājiem modernu, drošu un ērtu dzelzceļa infrastruktūru, kas būs pielāgota arī jaunajiem pasažieru vilcieniem, uzņēmums "Latvijas dzelzceļš" ir izsludinājis iepirkumu par 48 staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību. Šajā gandrīz 60 miljonu eiro vērtajā projektā pirmo reizi Latvijas dzelzceļa vēsturē izbūvēs pasažieru infrastruktūru ar vienotām vizuālām vadlīnijām, bet nevalstiskās organizācijas uzteic vides pieejamības risinājumus. Izskan gan arī viedoklis, ka peroniem būtu jābūt platākiem.
Ārvalstu karavīri palīdz Ādažu uzņēmējiem pārdzīvot Covid-19 krīzi
Pateicoties Nacionālo bruņoto spēku un ārvalstu karavīriem, pakalpojumu sniedzējiem Ādažos krīzes laiks bijis vieglāks, bet tagad vairums ēdināšanas uzņēmumu un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju jau spējuši atgriezties pirmskrīzes līmenī. Uzņēmēji lēš – karavīru pienesums biznesam esot vismaz 30%.     
Ārvalstu investori mudina cīnīties ar ēnu ekonomiku
Ārvalstu investoru padome piekrīt, ka iecerētās izmaiņas nodokļos uzlabos Latvijas konkurētspēju, taču aktīvāk esot jācīnās ar ēnu ekonomiku. Tā pēc tikšanās ar valdību norādīja padomes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone. Tāpat Latvijai jāstiprina veselības aprūpe.
«Lux Express» samazinās reisu skaitu uz Baltijas valstu galvaspilsētām
Sākot ar pirmdienu, "Lux Express" katru dienu veiks četrus reisus maršrutā Tallina–Rīga un trīs reisus maršrutā Viļņa–Rīga. Maršruts Rīga–Tartu uz laiku tiks slēgts, taču braucieni ar "Lux Express" autobusiem starp divām pilsētām joprojām būs iespējami caur Pērnavu, informēja uzņēmums.
Baltkrievu kravu zaudēšana vairāk kaitētu Ventspils ostai un «Latvijas dzelzceļam»
Baltkrievijas kravu zaudēšana var kļūt par vēl vienu triecienu Latvijas tranzīta nozarei. Aptuveni piektā daļa “Latvijas dzelzceļa” (LDz) pārvadāto importa kravu ir no Baltkrievijas. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) gan uzsver, ka pagaidām kravu apjomu politiskā situācija neietekmē un iespēja kravas zaudēt neietekmēs Latvijas attieksmi pret Aleksandra Lukašenko režīmu.  
ES sarežģīti vienoties par sankcijām Baltkrievijai
Sankcijas – gan ekonomiskas, gan sadarbības – ir tas ierocis, ko Eiropas Savienība (ES) pret Baltkrievijas režīmu ir vērsusi jau vairākkārt. Tas ir palīdzējis nokļūt brīvībā vairākiem disidentiem, taču pašu Aleksandru Lukašenko no varas nav gāzis. Turklāt nekad šī vienošanās pašu Eiropas valstu starpā nav bijusi vienkārša, un izskatās, tā arī šoreiz tāda nebūs. Lai gan konceptuāla vienošanās par sankcijām ir panākta, galējais lēmums kavējas pietiekami dažādu apsvērumu dēļ.
Vietvarām atņemto naudu varētu kompensēt ar izdevīgākiem aizņemšanās nosacījumiem un ES finansējumu
Pašvaldības turpina iebilst pret Finanšu ministrijas plānu apmēram 5% iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasējumu vai ap 90 miljoniem eiro pārdalīt par labu valsts budžetam. Tomēr no Finanšu ministrijas ieskanas idejas to kompensēt, piemēram, ar izdevīgākiem aizņēmumu nosacījumiem un vairāk līdzekļu piešķiršanu investīciju projektiem no Eiropas Savienības programmas Covid-19 seku pārvarēšanai. 
Jaunākie
Interesanti