Ekonomika
ES valstu līderi līdz gada beigām varētu nevienoties par bloka daudzgadu budžetu
Eiropas Savienības (ES) valstu līderiem līdz šī gada beigām diez vai izdosies vienoties par bloka daudzgadu budžetu. Tas kļuva skaidrs pēc šīs dienas premjeru un prezidentu diskusijas, kuras laikā valstu pozīcijas nav būtiski tuvinājušās. Kavēšanās ar budžeta apstiprināšanu var radīt divu gadu pārrāvumu Eiropas fondu programmās.
Latvijai neļauj ieviest reverso PVN būvizstrādājumiem, sadzīves elektroniskajām iekārtām un elektriskajai aparatūrai
Eiropas Komisija nav piešķīrusi atļauju Latvijai ieviest apgriezto jeb reverso pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas kārtību būvizstrādājumiem un sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai. Līdz ar to no 2020. gada 1. janvāra komersantiem, kuri veic minēto preču piegādes, būs jāpiemēro vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.
Rēķinot pēc ES metodēm, pērn Latvijas budžeta deficīts bija 0,7% no IKP
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018. gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018. gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie rezultāti.
LTV: Latvijas Bankas prezidenta amatam apspriež trīs kandidatūras
Politiķiem tuvākajā laikā ne tikai jāpieņem budžets, bet arī jāmeklē jauns Latvijas Bankas vadītājs. Šim amatam koalīcijas partijas jau esot sākušas apspriest vairākas kandidatūras, taču vēl neviena no tām nav pieteikta oficiāli. Plānots, ka centrālās bankas prezidenta amatam varētu būt trīs kandidāti, Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprināja valdību veidojošo partiju pārstāvji.
Patērētāju aizstāvji publicē godīgas reklāmas principus infulenceriem
Satura veidotājiem jeb tā dēvētajiem influenceriem, kuri reklamē dažādus produktus, ir jāievēro prasības, kas attiecas uz preču un pakalpojumu reklamēšanu vai tai pielīdzināmu saziņu, norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC). Tāpēc apkopoti principi, kas influenceriem jāievēro.
Saeimas deputāti atbalsta vienota reģionālā dabasgāzes tirgus atvēršanu
Saeima ceturtdien, 17. oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Enerģētikas likumā, kuru mērķis ir novērst šķēršļus reģionālā dabasgāzes tirgus izveidei un nodrošināt, ka vienotā Somijas, Igaunijas un Latvijas ieejas-izejas tarifu sistēma sāk funkcionēt no 2020. gada 1. janvāra, informē parlamenta Preses dienests.
Saeima sāk izskatīt nākamā gada budžeta projektu
Saeima sākusi izskatīt nākamā gada budžeta projektu un ar to saistītas izmaiņas likumā. Izteiktu prioritāšu šajā budžeta projektā neesot, bet liels uzsvars likts uz sociālās labklājības pasākumiem.
Viedierīces tomēr neapliks ar papildu nodokli
Vai viedtālrunis un planšetdators ir uzskatāms par datu nesēju, līdzīgi kā zibatmiņa, un vai tam būtu jāpiemēro papildu nodoklis? Kultūras ministrija (KM) pēc iepazīšanās ar pašu pasūtīta pētījuma datiem secinājusi, ka papildu nodoklis tomēr netiks piemērots. Pretēji vairāku citu Eiropas valstu praksei.
Jauno «Rīgas satiksmes» valdi cer apstiprināt nākamā gada sākumā
Nākamnedēļ paredzēts izsludināt atklātu konkursu uz pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” (RS) valdi. Kandidātus vērtēs trīs kārtās un jauno valdi varētu izraudzīt līdz gada beigām. Iepriekšējās valdes locekļu atbildību par aizdomīgām darbībām un neizdevīgiem līgumu nosacījumiem gan varētu vērtēt tikai pēc jaunās valdes izraudzīšanas.
Zinātnē meklē iespēju padarīt elektrību un siltumu lētāku. Intervija ar RTU Enerģētikas institūta vadītāju
Enerģija, kas pēc iespējas mazāk kaitē videi un ir arī lētāka. Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas institūtā zinātnieki strādā, lai attīstītu tehnoloģijas, kas sasniedz šo mērķi. Zinātnieki mēģina Latvijai pielāgot mājas mikrokoģenerācijas stacijas, kas varētu lētāk saražot gan elektrību, gan silto ūdeni, kā arī meklē inovatīvus risinājumus saules paneļiem. Vienlaikus pētāmo lietu jomā joprojām ir daudz, intervijā LSM.lv pastāstīja institūta vadītājs Antans Sauļus Sauhats.
Jaunākie
Interesanti