Ekonomika
Ekonomists: Rīga ienākumu un dzīves kvalitātes ziņā atpaliek no Tallinas un Viļņas
Rīgas iedzīvotāju skaits kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem ir samazinājies, turklāt par 25% atpaliekam no pārējām Baltijas valstu galvaspilsētām ienākumu ziņā un līdzīgi ir ar izaugsmes tempu, secinājis Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs. Otrdien, 26. aprīlī, eksperti Latvijas Bankas rīkotajā diskusijā spriedīs, kā Rīgai nezaudēt Baltijas sacensībā un atgūt Eiropas metropoles statusu. Diskusiju būs iespējams skatīties tiešraidē arī portālā LSM.lv.
Daugavpilī un Jūrmalā no maija pieaugs siltumenerģijas tarifs, Dobelē – no jūnija (papildināts)
Daugavpilī siltumenerģijas tarifs no 1. maija pieaugs par 17% – no līdzšinējiem 80,60 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 94,32 eiro/MWh. No nākamā mēneša pieaugs arī Jūrmalas siltumenerģijas tarifs, kas būs par 5,6% lielāks – 81,64 eiro/MWh. Savukārt no 1. jūnija jaunais siltumenerģijas tarifs Dobelē un Krimūnu ciemā būs par 18,6% lielāks jeb 53,37 eiro/MWh, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Valsts kontrole: Iespējams, CSDD pakalpojumi pārāk dārgi; SM jāpilnveido kapitālsabiedrību pārvaldība (papildināts)
Satiksmes ministrijai (SM) ir jāpilnveido pārvaldība pār kapitālsabiedrībām, tostarp Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), kuras pakalpojumi, iespējams, ir pārāk dārgi, un jāveicina to efektīva darbība, secināts Valsts kontroles (VK) publiskotajā revīzijā “Vai SM pārvalda kapitālsabiedrības atbilstoši normatīviem aktiem un labai praksei?”.
E-adrese juridiskām personām no nākamā gada būs obligāta
Ātrāk, ērtāk un arī lētāk. Šie ir e-adreses plusi. Ar e-adresi valsts un pašvaldības iestādēm, juridiskām personām un jebkuram iedzīvotājam ir iespējams sazināties savā starpā, atmetot neefektīvo papīra formātu un stāvēšanu rindās. Kamēr iedzīvotājiem e-adreses izveide pagaidām ir brīvprātīga, tikmēr juridiskām personām no nākamā gada tā būs obligāta. Kādi ir e-adreses plusi un kā to izveidot?
Kara Ukrainā radītā pārtikas krīze sāk iegūt reālas aprises
Krievijas karam Ukrainā gaidāmas globālas sekas, jo Ukraina ir viena no pasaulē lielākajiem pārtikas eksportētājiem, spējot pabarot 400 miljonus cilvēku. ANO brīdināja par pastiprinātiem bada draudiem visdažādākajās pasaules malās. Piemēram, Libānā jaunā krīze draud izraisīt nemierus.
Krievijas dimanti – kā un vai šo nozari ietekmējušas sankcijas?
Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 24. februārī rietumvalstis noteikušas virkni sankciju, tajās ietverot arī Krievijas dimantu nozari. Krievija nodrošina trešdaļu no neapstrādāto dimantu produkcijas pasaulē, ir pasaulē lielākā neapstrādāto dimantu eksportētāja, un šī eksporta nozīmīgākais galamērķis ir Beļģija.
Rīga grib vilināt talantus no ārvalstīm – arī diasporas
Investīciju piesaistei Rīgā ir nepieciešami talanti, kas palīdzētu sasniegt izvirzītos mērķus, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras vadītājs Fredis Bikovs. Pēc viņa teiktā, aģentūra plāno izveidot platformu, lai vilinātu talantus no ārvalstīm, tostarp Latvijas diasporas.
Prognozē cenu kāpumu mājokļu tirgū
Cenu kāpums novērojams mājokļu tirgū, pieaug maksa ne tikai par nekustamā īpašuma iegādi, bet arī par īri. Cilvēki joprojām vairāk izvēlas iegādāties mājokli, vienlaikus kara bēgļu ierašanās no Ukrainas raisījusi lielu pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem.
Pensijas šogad plāno indeksēt 1. septembrī
Pensijas šogad plānots indeksēt līdz ar 1. septembri, nevis 1. oktobri, kā ierasts citus gadus. To pagājušās nedēļas valdību veidojošo partiju tikšanās laikā atbalstīja visi politiskie spēki, otrdien preses konferencē medijiem sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (“Konservatīvie”). Patlaban Labklājības ministrija (LM) gatavo likumā vajadzīgās izmaiņas. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt