Ekonomika
«Rīgas satiksme» vēl lemj, vai pārtraukt KNAB izmeklētos iepirkumus
Kukuļošanas skandālā iesaistītās "Rīgas satiksmes" pagaidu valde pretēji gaidītajam pirmdien nelēma par jebkādu līgumu pārtraukšanu iepirkumos, kas figurē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kriminālprocesā; uz Latviju vēl nav atvesti 13 jaunie zemas grīdas tramvaji un 46 trolejbusi, tādēļ vērtējams, vai iespējams atteikties no tiem. Pagaidu valde gan sola veikt uzņēmuma auditu un mainīt veidu, kā nākotnē tiks organizēti iepirkumi. 
Francija ieviesīs nodokli tehnoloģiju gigantiem
Francija no jaunā gada ieviesīs nodokli lielajiem interneta un tehnoloģiju uzņēmumiem. Šādi Francija vēlas nodrošināt, ka pasaules lielie uzņēmumi maksā godīgu nodokļu daļu par savām biznesa darbībām Eiropā.
Piecgade ar eiro: Ietekme uz ekonomiku
2019. gada 1. janvāris būs visai svarīgs naudai mūsu maciņos – eiro. Apritēs 20 gadi, kopš ir sākusi darboties eirozona, un pieci gadi, kopš eiro ir kļuvis arī par Latvijas naudu. Tādēļ šonedēļ izvērtēsim, kas ir eirozona, kas ir pats eiro un kā tas ir mainījis eiropiešu un arī mūsu dzīves.
«HansaMatrix» Junkera plāna finansējumu ieguldīs jaunu tehnoloģiju izstrādē
Elektronisko sistēmu ražotājs „HansaMatrix” kļuvis par pirmo privāto kompāniju Latvijā, kas saņems Eiropas Stratēģisko investīciju fonda finansējumu. Šis fonds ir viens no tā dēvētā Junkera plāna elementiem. Eiropas Investīciju bankas starpniecību piešķirto finansējumu – 10 miljoni eiro – plānots ieguldīt jaunu produktu, tostarp 3D attēlu ekrānu tehnoloģijas izstrādē.
Apsardzes biznesā apiet Darba likumu, apsargus nodarbinot divās firmās
Apsardzes biznesā jau vairākus gadus plašumā iet tendence, kurā ar legālām metodēm apiet ierobežojumus strādāt vairāk stundu, nekā atļauts, tādējādi arī ietaupot uz virsstundu dubultu apmaksu. Par to ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts darba inspekcijas sniegto informāciju.
«Takšu» konfliktu mazināšanai maina kārtību piebraukšanai pie lidostas
Taksistu pašu organizētajai rindai pienācis gals. Lai mazinātu konfliktus, lidostā sākusi darboties jauna kārtība taksometriem. Mainīta iebraukšanas un auto novietošanas kārtība pie ielidošanas terminālim blakus esošās "B" brauktuves, ko ikdienā visintensīvāk izmanto taksometri klientu gaidīšanai.   
Centrālā banka brīdina: Nonākšana pelēkajā sarakstā var būtiski ietekmēt Latvijas izaugsmi
Jaunajai valdībai jāvelta visas iespējamās pūles un resursi, lai izpildītu Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas ekspertu padomes „Moneyval” rekomendācijas, piektdien uzsvēra Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa. Viņa brīdina, ka nokļūšana „Moneyval” pelēkajā sarakstā nozīmētu nopietnus riskus tautsaimniecībai. Tā samazinātu investoru interesi par iespējām ieguldīt Latvijas ekonomikā.
Rimšēviča lieta: Latvijas Bankas prezidents sācis liecināt
Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietā turpinās pimstiesas kriminālprocess, jo viens no apsūdzētajiem sācis liecināt, tāpēc par tā virzību šogad nav iespējams izlemt, ar prokuratūras preses dienesta starpniecību informēja lietu uzraugošā prokurore Viorika Jirgena. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka liecināt sācis Rimšēvičs.
Baltijas lauksaimnieki protestā Briselē prasa taisnīgākus tiešmaksājumus
"Ja paši nenāksim, klāt neviens neko nenesīs," tā Latvijas lauksaimnieki norādīja protesta akcijā, kas ceturtdien, 13. decembrī, notika Briselē. Baltijas zemnieki atkal pieprasa taisnīgākus tiešmaksājumus, ņemot vērā, ka Eiropas Savienības (ES) līderi sāk sarunas par jauno septiņu gadu budžetu, un atbalsta maksājumi Baltijas lauksaimniekiem joprojām solās būt zem vidējā ES līmeņa. Pie lauksaimniekiem devās arī visu trīs Baltijas valstu premjeri, solot jau ceturtdien valstu vadītāju sarunās Briselē aizstāvēt savu valstu intereses.
Darba likuma grozījumi par virsstundu apmaksu atkal buksē
Darba likuma grozījumi, kas ļautu mazāk maksāt par virsstundām gadījumos, kad nozares ģenerālvienošanās noteic, ka minimālā alga attiecīgajā nozarē ir būtiski lielāka par valstī noteikto, tomēr netiks izskatīti iepriekš noteiktajā termiņā. Sākotnēji jaunās Saeimas deputāti bija apņēmības pilni grozījumus pieņemt līdz jaunajam gadam, taču šodien tie tika izslēgti no plenārsēdes darba kārtības.
Ķīnas sūtījumu dēļ Islandes pasts uz maksātnespējas robežas
Islandes pasts, kurš netiek dotēts no valsts budžeta, ir uz maksātnespējas robežas. Tā finanšu nedienas atklāj pasaules pasta plūsmā pastāvošo netaisnību – Ķīnas sūtītās pakas jau vēsturiski tiek apkalpotas par samazinātiem tarifiem. Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps šī iemesla dēļ jau piedraudējis izstāties no Pasaules Pasta savienības.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti