Ekonomika
51% iedzīvotāju uzskata, ka Covid-19 krīze būs smagāka par iepriekšējo
Cik dziļš būs Covid-19 krīzes kritiens ? Vai priekšā ir tikai nepatīkams, neliels grāvis, vai tomēr tā ir dziļa grava? Tie ir jautājumi, uz kuriem skaidras atbildes pagaidām nav. SKDS sociologi pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veica pētījumu par to, kā krīzes sākumu ir izjutuši iedzīvotāji un kādas ir viņu prognozes par nākotni. Iedzīvotaju uzskati izrādās daudz pesimistiskāki nekā ekonomistu un finansistu novērojumi.
Interneta un TV pakalpojumu kompānijas Covid-19 krīzē audzē apgrozījumu
Krīzes laikā palielinās interneta patēriņš un iedzīvotāji vairāk skatās televīzijas programmas, filmas un seriālus. Video straumēšanas apjoms var aizņemt pat divas trešdaļas no interneta resursiem, tāpēc "Netflix" un "YouTube" samazināja video datu izšķirtspēju. Krīze ietekmējusi arī atsevišķu Latvijas interneta un TV pakalpojumu kompāniju apgrozījumu, kas pieaudzis 8-10% apmērā.
Bijušais zivkopis radījis savu - Kurzemes bišu stropu
Aizputnieks Vaclavs Jonkus uzskata, ka dzīvē nedrīkst ieslīgt rutīnā, darot tikai vienu darbu vai apgūstot vienu arodu. Jonkus ir zivkopis ar bagātu pieredzi, un jau vairāk nekā septiņus gadus viņš pievērsies biškopībai, kļūstot par īpašnieku vienai no lielākajām dravām Lejaskurzemē. 
Viesmīlības nozare cer uz tūristiem, ne uz valsts atbalstu
Mūs var glābt tikai tūristi, nevis politiķi! Šāds noskaņojums pašlaik valda Latvijas viesmīlības nozarē. Brīvās pārvietošanās atjaunošana Baltijas valstīs skatu uz jauno tūrisma sezonu darījusi nedaudz gaišāku. Tikmēr citi politiķu solījumi par atbalsta pasākumiem izrādījušies tikai tukši vārdi. Tādēļ nozare kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) sākusi kampaņu, lai mudinātu cilvēkus apceļot Latviju.
Bezdarba līmenis Latvijā pēc 10 gadus ilga krituma atkal pieaug
Bezdarba līmenis Latvijā 2020. gada 1. ceturksnī bija 7,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir palielinājies par 1,4 procentpunktiem, bet gada laikā – par 0,5 procentpunktiem. Finanšu ministrijā (FM) atzīmēja –  pēc desmit gadu stabila krituma bezdarba līmenis Latvijā Covid-19 krīzes ietekmē šogad atkal uzrāda pieaugumu.
(Ne)būs kā slimnīcā? Latvijas viesnīcām būs savs Covid-19 reglaments
Saistībā ar Covid-19 epidēmiju Latvijā tiks izstrādātas jaunas rekomendācijas viesnīcām, kas reglamentēs to ikdienas darbu. Eksperti valstīs, kuras pa pandēmijas ceļu nogājušas tālāk nekā Latvija, teic, ka klientam tagad galvenais ir drošība, un tāpēc viesnīcām tagad jāņem piemērs no slimnīcām. Tomēr Latvijas nozares asociācijas vadītājs nepiekrīt tam, ka pēc Covid-19 pasaule nekad nebūs tāda kā agrāk.
Par 10 miljoniem eiro Daugavpilī plāno iegādāties jaunus autobusus
Saistībā ar to, ka Daugavpils var pretendēt uz Eiropas Savienības līdzfinansējumu autobusu iegādei, Daugavpils pilsētas dome ir iesniegusi Satiksmes ministrijai projektu par 35 jaunu autobusu iegādi pašvaldības AS “Daugavpils satiksme”. Ministru kabinets atbalstījis lēmumu par desmit miljonu eiro piešķiršanu Daugavpilij 35 jaunu pilsētas autobusu iegādei. Tagad ir gaidāma šī projekta saskaņošana ar Eiropas Komisiju. Uzņēmumā spriež par to, kādus autobusus varētu iegādāties.
Asociācija: Klientu skaits viesnīcās lēni pieaug, bet joprojām ir ļoti zems
Klientu skaits viesnīcās un viesu namos lēni pieaug, bet joprojām ir ļoti zemā līmenī, informēja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijā. Viesu namos vēl valda apjukums par to, kā organizēt pasākumus, iekļaujoties visās drošības prasībās. Bet viesnīcas ļoti cer uz vairāku valstu robežu atvēršanu vasarā. Tomēr, lai sasniegtu pagājušā gada apjomus, vēl esot ļoti tālu. 
«RB Rail» izsludina konkursu uz valdes locekļa amatu
Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail", kas izveidots "Rail Baltica" realizēšanai, izsludinājis konkursu uz valdes locekļa/finanšu direktora amatu, informēja personāla atlases kompānijā "Arista Executive Search".
Eiropa gatavojas tūrisma sezonai vīrusa apstākļos
Tūrisms pirms krīzes veidoja gandrīz 10% no Eiropas Savienības ekonomikas, un tajā bija nodarbināti 13 miljoni cilvēku. Bet šī ir joma, ko Covid-19 krīze skārusi vissmagāk. Tāpēc Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir apņēmušās “darīt visu, kas nepieciešams”, lai nozarē atsāktos rosība.
Rīdziniekiem no jūnija par siltumu būs jāmaksā par 5% mazāk
Krītoties energoresursu cenām, savus tarifus pazemina arī Latvijas siltumapgādes uzņēmumi. Sākot no šī gada 1. jūnija, rīdziniekiem par siltumu būs jāmaksā vēl par 5% mazāk, jo pašvaldības uzņēmums jau otro reizi šogad pazemina siltumapgādes tarifus.
Latvijas Radio ievieš jaunu atalgojuma sistēmu
Ar šā gada 1. jūniju stājas spēkā Latvijas Radio jaunā atalgojuma sistēma, kas ļaus pietuvināt sabiedriskā radio darbinieku atalgojumu nozares līmenim, kā arī izlīdzināt samaksu līdzīga darba veicējiem organizācijas iekšienē, informēja Latvijas Radio pārstāve Indra Zomerovska.
Zemnieki aicina atļaut iebraukt viesstrādniekiem no valstīm ārpus ES
Ņemot vērā strādnieku trūkumu vairākās lauksaimniecības nozarēs, zemniekiem ir bažas par augļu, ogu un dārzeņu ražas novākšanu. Latvijas nevalstiskās lauksaimnieku organizācijas aicina atbildīgās institūcijas aktīvāk iesaistīties robežu šķērsošanas jautājumu risināšanā, lai lauksaimniecībā varētu ievest viesstrādniekus no trešajām valstīm.
Jaunākie
Interesanti