Ekonomika
Terehovā robežsargi un muitnieki gaida 20 gados nolietojušos darbavietu modernizāciju
Šā gada aprīlī plānots uzsākt Latvijas - Krievijas robežšķērsošanas vietas "Terehova" pārbūves un modernizācijas būvdarbus, kas izmaksās aptuveni 6 miljonus eiro. Tā kā pārbūve un modernizācija šajā vietā nav notikusi visu 20 kontrolpunkta pastāvēšanas gadu garumā, remonts nepieciešams gan ēkām, gan ceļiem. Savukārt robežsargi un muitnieki gaida darbavietu modernizāciju.
Ienākumu deklarācijas: līdz šim parādnieku skaits pārsniedzis 9000
Otrdien, 5. martā, tie nodokļu maksātāji, kuri pirmie paspēja iesniegt aizvadītā gada ienākumu deklarācijas, savos kontos sāks saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu. Tikmēr citiem būs jādomā, kā valstij atmaksāt nodokļu parādu. 9273 cilvēkiem budžetā kopumā būs jāatmaksā 700 000 eiro liels nodokļa parāds, liecina dati par līdz šim izvērtētajām ienākumu deklarācijām.
Mēģinās novērst iedzīvotāju nodokļu parādu rašanos
Ņemot vērā lielo skaitu iedzīvotāju, kuri, pašiem to nezinot, kļuvuši par nodokļu parādniekiem, partijas plāno mainīt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamā minimuma piemērošanas kārtību. Tā pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja “Attīstībai/Par!” deputāts Daniels Pavļuts. Nodokļu parādu rašanos viņš skaidroja ar pērn ieviesto nodokļu reformu, kas esot bijusi nepārdomāta.
Kravu pārvadājumi pērn Latvijā pieauguši par 11,7%
Ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms pērn, salīdzinot ar 2017. gadu, ir pieaudzis par 13,4 miljoniem tonnu jeb 11,7% – līdz 128,6 miljoniem tonnu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Grasās ierobežot pašvaldību aizņemšanās iespējas
Pašvaldības šogad saņems ne mazāk kā 19,6% no kopējiem nodokļu ieņēmumiem. Tas izriet no Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vienošanās un domstarpību protokola, kuru pirmdien, 4. martā, apsprieda paplašinātā valdības komitejas sēdē. Visasākās diskusijas izraisīja Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums – no šā gada paģērēt 25% lielu pašvaldības budžeta līdzfinansējumu projektiem, kuru īstenošanai tiek ņemti aizņēmumi.
Trīs dienu laikā VID iesniegts vairāk nekā 230 000 deklarāciju
Līdz svētdienas, 3. marta vakaram, trīs dienu laikā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iedzīvotāji iesnieguši vairāk nekā 230 000 gada ienākumu deklarāciju, intervijā Latvijas Radio teica VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā, kā arī Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā.
Skaitļi un fakti: «Netīrās naudas» plūsmas pasaulē aug
Pēc dažādu starptautisko institūciju vērtējuma “netīrās naudas” plūsmas, kuru izcelsme ir saistīta ar dažādiem noziedzīgiem un nelegāliem darījumiem, gadu no gada pasaulē aug. Iespējas, ko mums visiem sniedz finanšu tehnoloģijas, padarot norēķinus un pārskaitījumus arvien ērtākus un ātrākus, steidz izmantot ne vien godprātīgi pilsoņi, bet arī noziedznieki.
Latvijas Banka neļaus Rimšēvičam piekļūt pie ziņām par viņa krimināllietām
Pēc Eiropas Savienības Tiesas (EST) sprieduma, kas atceļ apsūdzētajam Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemēroto liegumu pildīt amata pienākumus, viņš šonedēļ ir atgriezies darbā. Lai novērstu bažas par Rimšēviča iespējamo iejaukšanos ar viņu saistīto krimināllietu izmeklēšanā, bankas padome nolēmusi prezidentu norobežot no centrālajā bankā esošās informācijas par šiem kriminālprocesiem, noskaidroja LTV raidījums “De facto”.
Paredz finanšu sektora lejupslīdi arī šogad
Saskaņā ar šonedēļ publiskotajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem, finanšu un apdrošināšanas nozare pērn bijusi teju vienīgā, kur vērojams kritums. Tas galvenokārt saistīts ar komisijas naudas ienākumu samazināšanos visās apakšnozarēs, bet, jo īpaši – banku sektorā. Un prognozējams, ka sektorā lejupslīde turpināsies arī šogad.  
Taupīgo latviešu krājumos joprojām ir miljoniem latu
Pērn Latvijas Bankā apmainītas naudaszīmes aptuveni 1,7 miljonu latu vērtībā. Taču, kā izrādās, aptuveni 80 miljonu latu vēl ir apgrozībā. Un joprojām Latvijas Bankā katru dienu vidēji divi cilvēki ierodas ar mērķi samainīt latus pret eiro.
Latvijas eksportētāju interese par britu tirgu nemazinās, bet uztrauc valūtas riski
Neskatoties uz neskaidrību, kā notiks Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības un kā tas ietekmēs tirdzniecību, Latvijas uzņēmēju interese par britu tirgu nemazinās un eksports turpina augt. Svarīgākā Latvijas eksporta nozare uz Lielbritāniju ir kokrūpniecība. Ir arī aprēķināts, kā “Brexit” varētu ietekmēt Latvijas ekonomiku kopumā.  
Mērsraga novads pieņem izdzīvošanas budžetu
Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad Mērsraga novada dome apstiprinājusi izdzīvošanas budžetu. Tā to raksturo novada domes priekšsēdētājs. Šā gada budžets ir pat mazāks nekā pērn. Dome to skaidro ar iedzīvotāju skaita samazināšanos – lielāko daļu pašvadības budžeta veido iedzīvotāju ienākumu nodoklis.
«Rīgas satiksmei» no pašvaldības budžeta tiks 130 miljoni eiro
Uzņēmuma “Rīgas satiksme” uzturēšana rīdziniekiem šogad izmaksās 130 miljonus eiro. Tas ir par aptuveni septiņiem miljoniem eiro vairāk nekā pērn. Par “Rīgas satiksmes” budžeta apmēru vienojusies uzņēmuma akcionāru sapulce. Vienlaikus “Rīgas satiksmes” pagaidu valdi atstājuši Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs, kuru vietā iecelti trīs jauni locekļi.
Jaunākie
Interesanti