Ekonomika
Hakatonā meklēs idejas Valmieras tūrisma atlabšanai no Covid-19 krīzes
Vai Valmiera var kļūt par igauņiem draudzīgāko pilsētu? Ne tikai tajā ziņā, ka kaimiņi, kā jau tas notiek arī šobrīd, brauktu te iepirkties, bet arī lai izmantotu pilsētas tūrisma piedāvājumu. Par to diskutēs un risinājumus meklēs nedēļas nogalē tūrisma inovāciju hakatonā.  Būtībā tas būs jaunu ideju meklējums, kā palīdzēt atgūties vietējam tūrismam pēc Covid-19 krīzes un kā šajā ziņā panākt ātru, inovatīvu un ekonomisku risinājumu.  
Pašvaldības gatavas celt garantēto minimālo ienākumu līdz 80 eiro
Garantēto minimālo ienākumu (GMI), kas pašlaik ir 64 eiro un ko Satversmes tiesa atzina par neatbilstošu pamatlikumam, nākamgad varētu celt līdz 80 eiro, pauž Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS). Tikmēr Labklājības ministrijā uzskata, ka GMI vajadzētu kāpināt līdz 109 eiro.
FM: Maijā straujš nodokļu ieņēmumu kritums
Covid-19 izraisītās krīzes ietekmē gada pirmajos piecos mēnešos Latvijas valsts kopbudžeta ieņēmumos saņemti 4,709 miljardi eiro, kas bija par 117,9 miljoniem eiro jeb 2,4% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Bet maijā budžeta ieņēmumi samazinājās pat par 17,9%, informēja Finanšu ministrija.
LLKC: Ja sausums turpināsies, var ciest raža
Pašlaik pastāv bažas, ka gadījumā, ja arī jūlijā lietus nelīs pietiekami daudz, sausums var negatīvi ietekmēt ražu, Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.
Vīngliemežu audzēšana Kandavas pusē par ienesīgu biznesu nekļuva
Cerot uz iespēju nopelnīt, 2008. gada ekonomiskās krīzes laikā viena aiz otras radās vīngliemežu audzēšanas saimniecības. Nozares popularizētāji solījuši, ka tas prasīs mazāk darba, nekā ierasts lauksaimniecībā, bet nopelnīt varēšot labāk. Tomēr vīngliemežu audzēšana par ienesīgu biznesu neesot kļuvusi.   
Kā Covid-19 maina modes industriju
Pandēmija skārusi tikpat kā visus ekonomikas sektorus, un modes industrija nav izņēmums. Modes apģērbu ražotājus bez finanšu problēmām gaida arī ilgtermiņa strukturālās pārmaiņas, prognozē Lielbritānijas zīmolu apģērbu internetveikala pārstāve.
EM: Darba tirgus atgūsies līdz 2023.gadam, daži Covid-19 krīzes efekti var saglabāties ilgstoši
Šogad bezdarbs varētu pieaugt līdz 11%, un darba tirgus varētu atgriezties pirmskrīzes līmenī 2022.-2023. gadā, daļa Covid-19 krīzes skarto nozaru darbavietu būs zaudēta, bet pieaugs darbavietu skaits zinātniskos un tehniskos pakalpojumos, būvniecībā, informācijas un komunikācijas pakalpojumos, apstrādes rūpniecībā, bet spriedzi darba tirgū uzturēs demogrāfija, liecina Ekonomikas ministrija vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes.
«Zemnieku saeima»: Covid-19 krīzē piena cena sarukusi par 10-20%
Covid-19 izraisītās krīzes laikā piena iepirkuma cenas sarukušas ļoti atšķirīgi, bet vidēji tie ir 10-20%, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
Dzīvokļu tirgū cenas stabilas, bet īstermiņa īre – lētāka
Kas šobrīd notiek nekustamā īpašuma tirgū? Ja pēc iepriekšējās krīzes dramatiski kritās mājokļu cenas, tad šobrīd tirgū cenas ir stabilas. Lielākās izmaiņas piedzīvo īres tirgus – tūristu trūkuma dēļ apstājusies īstermiņa īre un samazinājušās cenas. Pieaugusi interese arī par nelielām mājām un zemes gabaliem Pierīgā. 
Latgalē zemnieki vēlas lielākus tiešmaksājumus un lielāku atbalstu mazajiem saimniekiem
Latvijas lauksaimniecības organizāciju pārstāvji nav apmierināti ar Eiropas Savienības (ES) piedāvāto nākamās septiņgades finansējuma sadali un kopējās lauksaimniecības politikas finansējumu. Tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem joprojām nesasniedz 90% no ES valstu vidējo atbalsta līmeņa, un mērķis ir panākt līdzvērtīgus tiešmaksājumus ar citām ES valstīm. Latgalē uzrunātie  lauksaimnieki vēlas Latvijā ne tikai lielākus tiešmaksājumus, bet arī lielāku atbalstu arī mazajiem zemniekiem.
Pensiju plāni pēc piedzīvotā krituma atkal uzrāda ienesīgumu
Visu valsts fondēto pensiju shēmas aktīvo, sabalansēto un konservatīvo ieguldījumu plānu ienesīgums četrus mēnešus pēc Covid-19 izraisītās krīzes pusgada laikā arvien ir negatīvs. Tā liecina portālā manapensija.lv publiskotā informācija. Tomēr 2. pensijas līmeņa ienesīgums gada laikā daudzos ieguldījumu plānos jau rāda pozitīvas tendences. Vai pensiju fondos situācija uzlabojas un kā to vērtē paši mūsu nākotnes pensiju pārvaldnieki?
Jaunākie
Interesanti