Ekonomika
Eksperti: Elektrība nekļūs ievērojami lētāka
Arī turpmāk elektrības cenas saglabāsies vidēji augstas, uzskata Latvijas Televīzijas aptaujātie eksperti. Uzlabojoties laikapstākļiem, cenas var kristies, taču vismaz pagaidām nekas neliecina, ka elektrība varētu kļūt ievērojami lētāka.
Rūpniecības produkcijas apjoms maijā pieauga par 5,3%
2022. gada maijā, salīdzinot ar 2021. gada maiju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 
Nodokļu ieņēmumi valsts budžetā aug, uzņēmēji aicina samazināt darbaspēka nodokļus
Pērn ekonomikas izaugsmi bremzēja Covid-19 ierobežojumi un līdz ar to arī nodokļu ieņēmumi bija mazāki, bet 2022. gada pirmajos piecos mēnešos valsts administrēto nodokļu ieņēmumu plāns pārpildīts par 13%. To sekmējusi straujā ekonomikas atkopšanās, cenu pieaugums un arī inflācija. Uzņēmēji aicina samazināt darbaspēka nodokļus un pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet ir jautājums, vai šobrīd ir īstais laiks to darīt.
Eiropas Savienības sarunvedēji vienojas par kriptovalūtu regulējumu
Eiropas Savienības (ES) sarunvedēji šonedēļ noslēdza nozīmīgu politisko vienošanos, kas nosaka, kā ES regulēs kriptovalūtu vidi. Vienošanās paredz noteikt nozares standartus un investoru aizsardzības pasākumus kriptoaktīviem un uzņēmumiem, kas tos apkalpo.
«Latvijas gāze» ignorē EM prasību un pielaiž «Gazprom» akcionāru sapulcē
Krievijas kompānija “Gazprom” vairs nedrīkst piedalīties “Latvijas gāzes” akcionāru sapulcēs, norāda Ekonomikas ministrija. Tas izriet no jaunajām izmaiņām Nacionālās drošības likumā, kas spēkā stājās pagājušajā nedēļā. “Latvijas gāze” gan uzskata, ka uz to likuma izmaiņas neattiecas, un “Gazprom” šonedēļ akcionāru sapulcē piedalījās.
Graudu ražu prognozes pagaidām ir labas
Gan ziemāju, gan vasarāju graudaugu ražas prognozes ir labas, norādīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā. Bet zemnieki šogad gaidāmo ražu vērtē piesardzīgi.
VIDEO: Festivāla «Lampa» saruna «Kam negadās? Iz dzīves par naudu»
Kam negadās? Trīs spilgtas personības uzdrīkstēties atklāt savus misēkļus naudas lietās, kuri var gadīties ikvienam no mums. Cilvēki cilvēkiem no sirds un ar humoru. Kāpēc mēs rīkojamies tā, kā mēs rīkojamies, un ko no tā varam mācīties? Kā mūsu šķietami muļķīgo rīcību skaidro uzvedības ekonomika? Kā kļūt par īstiem finanšu pratējiem un ne tikai zināt, bet arī prast un darīt? Ko apgūt skolā, bet kuras mācības gūstamas dzīves laikā? To visu skaidros finanšu pratības un uzvedības ekonomikas zinātāji.
CSP: 2021. gadā nedaudz pieauga meža atjaunošanas un kopšanas izmaksas
2021. gadā vidējās meža atjaunošanas izmaksas bija no 742 līdz 890 eiro uz vienu hektāru atkarībā no meža zemes kvalitātes grupas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Salīdzinājumam 2020. gadā izmaksas bija robežās no 764 līdz 823 eiro uz hektāru, bet vēl gadu iepriekš – no 705 līdz  860 eiro. Meža atjaunošanas izmaksās ietilpst augsnes sagatavošanas, stādu audzēšanas un stādīšanas izdevumi.
Atbalsts lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem negarantēs cenu mazināšanos, bet palīdzēs pabarot valsti
Papildu finansiālais atbalsts teju 20 miljonus eiro apmērā lauksaimniekiem un pārtikas pārstrādātājiem palīdzēs tiem mazināt energoresursu un minerālmēslu cenu kāpuma ietekmi, bet patērētāji nevar cerēt uz pārtikas cenu samazināšanos veikalos. Drīzāk atbalsts palīdzēs turpināt ražošanu, lai krīzes situācijā vietējie ražotāji spētu pabarot valsti. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt